امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
مقام مسئول خبر داد؛

امکان خرید متری مسکن با راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان

امکان خرید متری مسکن با راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان هم ماشین: مدیر توسعه فیزیکی بورس کالا از طریق اندازی صندوق های زمین و ساختمان و امکان خرید متری مسکن در بورس از نیمه دوم سال اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از رادیو اقتصاد، جواد فلاح اظهار داشت: حدود دو سال قبل زمزمه های همکاری وزارت راه و شهرسازی با بازار سرمایه ایران به منظور راه اندازی «صندوق زمین و مسکن» شنیده شد. و پارسال هم افتتاح شد که خیلی موفقیت آمیز نبود هدف اولیه این بود که پروژه های مسکونی و تجاری در بازار سرمایه ارائه شود تا با جذب سرمایه های خرد هم به تولید مسکن کمک گردد و هم برای سهامداران سوددهی داشته باشد.
وی اضافه کرد: خرید مسکن به شکل متری و کامل از خصوصیت های بورس مسکن به حساب می آید. البته هم اکنون شرکتهای بخش خصوصی در بورس کالا حضور دارند اما وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد شرکت ها و سازمان های زیرمجموعه خویش را هم که امکان عرضه پروژه های بزرگ مقیاس را دارند هم وارد این عرصه کند.
فلاح همینطور اظهار داشت: صندوق های توسعه مسکن در دو بخش زمین و مسکن و دیگری املاک و مستغلات است این پروژه بر مبنای برنامه زمان بندی موجود در نیمه دوم سالجاری اجرا می گردد که البته بورس کالا باید مجوزهای قانونی را از سازمان بورس و اوراق دریافت کند و در راه اندازی صندوق املاک و مستغلات همچنان درحال بررسی است.
به گفته فلاح نهادهای مختلف به جای برگزاری مزایده به شیوه های سنتی باید املاکشان را از راه بورس کالا به فروش برسانند که با عنایت به این که وظیفه فروش اموال مازاد دستگاههای دولتی به عهده وزارت اقتصاد است، این مورد هم توسط وزارت اقتصاد درحال پیگیری است.
جواد فلاح مدیر فیزیکی بورس کالا در انتها اظهار داشت: دولت با این طرح شفافیت معاملات را می تواند عرضه کند و مردم در شرایط برابر می توانند با هم رقابت کنند و حتی در واگذاری متری هم سهیم باشند اگر قیمت بالا رفت و یا ملکی اجاره داده شود آنها سهیم خواهند بود.

1400/06/02
10:32:50
5.0 / 5
469
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.