امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

استفاده از ظرفیت روحانیون اعزامی سازمان تبلیغات برای ترویج و احیای فرهنگ زكات

استفاده از ظرفیت روحانیون اعزامی سازمان تبلیغات برای ترویج و احیای فرهنگ زكات به گزارش هم ماشین رئیس كمیته با اشاره به ظرفیت بالای سازمان تبلیغات اسلامی برای ترویج نهضت زكات، اظهار داشت: سال قبل ۶۴۱ میلیارد تومان زكات در سرتاسر كشور جمع آوری شد كه ۸۰ درصد آن صرف امور معیشتی نیازمندان و مابقی در امور زیربنایی و عمرانی مناطق محروم هزینه شد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم نانه همكاری با سازمان تبلیغات اسلامی كه با هدف ارتقای همكاری ها و ترویج فرهنگ زكات برگزار شد، اضافه كرد: حضور روحانیون مستقر و اعزامی سازمان تبلیغات در روستاها یك ظرفیت بی بدیل برای احیای نهضت زكات به حساب می آید و كمیته امداد مصمم است از این مزیت به نفع محرومان و نیازمندان بهره ببرد.
وی بر نقش زكات در ایجاد سلامت اقتصادی در كشور و رونق اقتصاد خانواده ها تصریح كرد و اظهار داشت: تجربه مستند به آمار كمیته امداد گویای این واقعیت است كه با وجود همه مشكلات اقتصادی، تحریم های ظالمانه، خشكسالی و خسارات سیل به مزارع و باغات، زكات پرداختی مردم رو به افزایش است كه باید در راه درست و مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس كمیته امداد از پرداخت ۶۴۱ میلیارد تومان زكات از جانب مردم مومن ایران اسلامی پارسال اطلاع داد و تصریح كرد: با تلاش همه دست اندركاران برای احیای نهضت زكات، پیشبینی ما در سال زراعی جاری، جمع آوری بیشتر از هزار میلیارد تومان زكات است كه برپایه مصوبه شورایعالی زكات بیشتر از ۸۰ درصد آن صرف امور معیشتی خانواده های نیازمند خواهد شد و مابقی آن به امور عمرانی و آبادانی در مناطق محروم اختصاص خواهد یافت.
بختیاری با اشاره به مصوبات قانونی در كشور در حوزه زكات، تصریح كرد: برپایه قانون، دولت موظف است به میزان زكات جمع آوری شده در كشور، به همان مقدار بودجه اختصاص دهد تا در زمینه محرومیت زدایی به كار رود اما متاسفانه این مصوبه قانونی در حال فراموشی است و باید اجرایی شود.
وی ارتقای سطح فرهنگی و بینش مددجویان را یكی دیگر از زمینه های همكاری میان كمیته امداد و سازمان تبلیغات اسلامی دانست و اظهار داشت: بیشتر از ۸۰ هزار دانشجو و ۳۷۰ هزار دانش آموز تحت حمایت كمیته امداد هستند كه افزایش سطح فرهنگی این جوانان مستعد می تواند در زندگی آینده آنان و پیشرفت تحصیلی، اجتماعی و فرهنگی آنان بسیار موثر باشد.
رئیس كمیته امداد ضمن تبریك فرا رسیدن ماه مبارك رمضان، اضافه كرد: آغاز همكاری كمیته امداد با سازمان تبلیغات اسلامی در این ایام را به فال نیك می گیریم و امیدواریم نتیجه این همكاری ها به راه اندازی نهضت زكات در كشور بیانجامد.
حجت الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلغات اسلامی هم در این مراسم، با اشاره به اینكه همكاری سازمان تبلیغات با كمیته امداد یك تعامل وسیع و اتحادی استراتژیك است، اظهار داشت: سازمان تبلیغات خویش را ملزم و مقید به همراهی با كمیته امداد در جهت افزایش كیفیت زندگی مددجویان می داند.
وی خدمت به مردم را همسنگ دیگر وظایف دینی و الهی روحانیت دانست و تصریح كرد: روحانیت باید خدوم ملت باشد و همان گونه كه در برهه انتشار كرونا حضور روحانیون را در صحنه مشاهده كردیم، تصویر خدمت گذاری روحانیون به مردم باید در ذهن و حافظه جامعه ثبت گردد.
رئیس سازمان تبلیغات با اشاره به تفاهم نامه این نهاد با كمیته امداد، اظهار نمود: این تفاهم نامه بهانه ای است برای هم افزایی راهبردی به منظور خدمت به مستضعفان و سازمان تبلیغات از تمام ظرفیت های تبلیغی خود در این راستا بهره خواهد برد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی كمیته امداد، در انتها این مراسم، تفاهم نامه میان سازمان تبلیغات اسلامی و كمیته امداد با هدف استفاده از ظرفیت روحانیون مستقر و اعزامی سازمان تبلیغات در روستاها بعنوان عامل زكات و ترویج نهضت احیای زكات به امضای سیدمرتضی بختیاری، رئیس كمیته امداد و حجت الاسلام قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی رسید.
احیا، توسعه و ترویج فرهنگ زكات در همه سطوح با استفاده از ظرفیت های فرهنگی، تبلیغی و رسانه ای دو نهاد همچون موسسه تبیان، حوزه هنری، انتشارات سوره مهر، خبرگزاری مهر و... از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.1399/02/03
13:20:24
5.0 / 5
2906
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.