امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶
رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس:

بازار نفت ایران به جز چین و هند تصاحب شده اند

بازار نفت ایران به جز چین و هند تصاحب شده اند به گزارش هم ماشین رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینكه در ۱۰۰ سال قبل با خام فروشی نفت كشور دست به گریبان بوده است، اظهار داشت: به اعتقاد من بی تدبیری ها اساس فشارهای اقتصادی هستند.به گزارش هم ماشین به نقل از جامعه مهندسان مشاور، الیاس حضرتی رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس در همایش اخلاق حرفه ای مهندسی با اشاره به اینكه هم اكنون فصل سخنرانی نیست و باید به عمل تكیه كرد، اظهار داشت: كشور در شرایط سختی قرار دارد كه در ۱۵۰ سال قبل بی سابقه بوده كه با هدف از هم پاشیدن جامعه ایران این اتفاقات در حال رخ دادن است و بی تدبیری های ما هم اساس آن شده است.
وی با اشاره به اینكه در صد سال قبل با خام فروشی نفت دست به گریبان بوده ایم، اظهار نمود: این روش درآمدزایی سبب شد جامعه ای بدون برنامه و بدون ساختار و ایده داشته باشیم و مطمئن باشیم كه بین ۶۰ تا ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته باشیم بدون اینكه برای توسعه كشور به كار گرفته شود، اما امروز با شرایط دیگری مواجه شدیم و ما خودمان متوجه نبودیم كه درآمد این بخش برای توسعه به كار بگیریم و با فشار ترامپ به این نتیجه رسیدیم.
نماینده مردم تهران در مجلس با تاكید بر اینكه تمام بازار نفت ایران بجز چین و هند تصاحب شده است، اظهار نمود: اگر امروز با ترامپ مذاكره نماییم دیگر فایده ای ندارد چون نفت فروشی ما باید به روش ده هزار و پنج هزار بشكه باشد، چونكه دیگر بازار نفت ایران توسط فروشنده های دیگر تصاحب شده است.
وی اضافه كرد: در قرآن آمده است كه پیامبر آمده تا اخلاق را تكمیل كند، ازاین رو اخلاق اهمیت ویژه ای دارد و اگر بی عدالتی شود نمی توان با اخلاق رفتار كرد.
حضرتی با تاكید بر اینكه تشكیل سرمایه ۳۰ درصد كاهش یافته است، اظهار داشت: هم اكنون احتیاج به تغییر رویكرد داریم، به عبارتی ما باید یك حكمرانی درست تعریف نماییم، برای نمونه سرمایه گذاری رفته در وزارت صنعت ثبت سفارش واردات كالا كرده كه در نتیجه مذاكره قبلی با طرف خارجی بوده و پس از اینكه ثبت سفارش او تأیید شد قانون عوض می شود. همینطور در این همایش، عطاالله آیت الهی رئیس جامعه مهندسان مشاور با اشاره به اینكه امروز مدیریت تنگنای اقتصادی با رویكرد اخلاقی مطرح گردیده است، اضافه كرد: همواره معتقدیم اثرگذاری حرفه مهندسی در سایه اخلاق است و حتی اگر شرایط اقتصادی از این هم سخت تر شود اصول اخلاقی نباید فراموش شود. وی با اشاره به اینكه در سند چشم انداز ۲۰ ساله بر دانش محوری تاكید دارد، اظهار داشت: داشتن منابع انسانی دانش محور برای دستیابی به اهداف چشم انداز در سال ۱۴۰۴ اهمیت ویژه ای دارد، از جانب دیگر كشور در تنگناهای اقتصادی قرار گرفته كه پیدا كردن راهكارهای برای عبور از این مشكلات اهمیت ویژه ای دارد.

1398/11/15
23:11:41
5.0 / 5
4459
تگهای خبر: اقتصاد , ساخت , سرمایه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.