امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۶

حاکمیت صندوق ذخیره فرهنگیان باید شرکتی باشد

حاکمیت صندوق ذخیره فرهنگیان باید شرکتی باشد وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: باتوجه به گستردگی آموزش وپرورش انسجام در درون و تعامل با بیرون می تواند اهداف مهم صندوق ذخیره فرهنگیان را محقق سازد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، عصر امروز یوسف نوری در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار نمود: از همه کسانی که در صندوق ذخیره فرهنگیان در سالهای اخیر فعالیت داشتند و زحمت کشیدند، تشکر می کنم.
وی ادامه داد: در هرزمانی که حکمرانی شایسته محقق نشود یک مجموعه ممکنست گرفتار انحراف شود چنان که صندوق ذخیره فرهنگیان با چنین مشکلی مواجه گردید، پس برای حکمرانی شایسته باید سه ویژگی؛ قانونمندی، عدالت محوری و برنامه راهبردی وجود داشته باشد.
نوری از تدوین بخشنامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان خبرداد و اشاره کرد: اگر برنامه راهبردی در صندوق وجود داشته باشد، هلدینگ های زیرمجموعه نیز دارای برنامه خواهند بود.
وی بر ضرورت داشتن برنامه های راهبردی تاکید کرد و اضافه کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان باید دارای حاکمیت شرکتی باشد و در خدمت آموزش وپرورش باشد، پس نوع حاکمیت صندوق باید از نوع حاکمیت شرکتی باشد.
وزیر آموزش وپرورش بر تبدیل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به یک موسسه پیشرفته تاکید و عنوان کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان با حاکمیت شرکتی می تواند سودآور باشد و در این صورت است که اهدافش محقق می شود.
وی بر شفافیت کارهای صندوق ذخیره تاکید و افزود: باتوجه به گستردگی آموزش وپرورش انسجام در درون و تعامل با بیرون می تواند اهداف مهم صندوق ذخیره فرهنگیان را محقق سازد.
عضو کابینه دولت مردمی اشاره کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان در امتداد وظایف اجتماعی خود باید دو مورد؛ توجه به جامعه هدف و توجه به ظرفیت های موجود درونی آموزش وپرورش را در دستور کار قرار دهد. همین طور حوزه های پرورشی، پژوهشی و...، مواردی است که صندوق می تواند از آنها بهره مند شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، نوری افزود: در دولت انقلابی سیزدهم انتظار می رود موسسه ها بیش ازپیش مردمی شوند و در این جهت حرکت کنند.
در ادامه این جلسه مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار نمود: معلمان نقش انبیا و هدایت فرزندان و نقش ایجاد جامعه امام زمانی را دارند.
نجف پور کردی، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) اشاره کرد: مبتنی بر قوانین و در امتداد فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان باید تدابیر لازمه را اتخاذ نماییم و با تفاهم و همراهی و با بهره بردن از مدیریت جهادی باید برای تحقق اهداف تلاش نماییم.
وی افزود: باید رویکرد اقتصادی مبتنی بر منافع سهامداران بر صندوق حاکم باشد و تا بتواند با ایجاد تعاملات راهبردی، خدمات راهبردی عرضه نماید.1401/02/28
22:41:16
5.0 / 5
184
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.