امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۵

اخبار محیط زیست

< صفحه قبل                                  صفحه بعد >

آسمان آبی با هوایی سالم، تصویر این روزهای شهری است که ماه‌ها جز سیاهی گرد و غبار و دود غلیظ سمی رنگی به خود ندیده بود... فقط و فقط باز هم ناپایداری هوا به داد تهرانی ها رسیده است.


ایسنا - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با استناد به بیانیه سازمان بهداشت جهانی مبتنی بر تاثیر هوای تنفسی در ایجاد بسیاری از بیماری‌های لاعلاج که منجر به از بین رفتن سلامتی افراد، افزایش مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوا، همچنین هزینه های وارده بر زندگی افراد و کل جامعه و دولت می شود، اظهار داشت: بنزین آلوده یکی از مهم ترین عوامل افزایش آلودگی هواست.
 

تفاهم‌نامه همکاری در زمینه بهینه‌سازی مصرف سوخت و ارتقاء کارایی انرژی بین وزارت نفت و و وزارت کشور منعقد شد.
 
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بعد از ظهر امروز (دوشنبه) با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور و زنگنه وزیر نفت در ساختمان وزارت کشور در حوزه حمل و نقل عمومی تفاهم‌نامه‌ای امضا شد.
 
محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه حضور داشت.

در حالی سازمان محیط زیست با انتشار اطلاعیه‌ای مبنی بر سرطان زا بودن بنزین تولیدی در پتروشیمی‌ها مردم را بیشتر نگران کرده است که نگاهی به گزارش های مستند، خلاف ادعاهای این سازمان را اثبات می کند.


به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه تایمز کره جنوبی، مقامات وزارت محیط زیست کره جنوبی روز گذشته اعلام کردند شرکت مرسدس بنز در کره جنوبی به دلیل فروش بیش از چهار هزار دستگاه خودرو بنز مجهز به سیستم اگزوزی که مورد تائید وزارت محیط زیست کره قرار نگرفته است مبلغ یک میلیارد وون کره جنوبی معادل نهصد و هفده هزار دلار آمریکا جریمه شده است.

< صفحه قبل                 بازگشت           صفحه بعد >
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.