امروز: ۱۴۰۲/۰۷/۱۲

اخبار مصرف سوخت

< صفحه قبل                                  صفحه بعد >
تفاهم‌نامه همکاری در زمینه بهینه‌سازی مصرف سوخت و ارتقاء کارایی انرژی بین وزارت نفت و و وزارت کشور منعقد شد.
 
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بعد از ظهر امروز (دوشنبه) با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور و زنگنه وزیر نفت در ساختمان وزارت کشور در حوزه حمل و نقل عمومی تفاهم‌نامه‌ای امضا شد.
 
محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه حضور داشت.

در حالی سازمان محیط زیست با انتشار اطلاعیه‌ای مبنی بر سرطان زا بودن بنزین تولیدی در پتروشیمی‌ها مردم را بیشتر نگران کرده است که نگاهی به گزارش های مستند، خلاف ادعاهای این سازمان را اثبات می کند.


به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه تایمز کره جنوبی، مقامات وزارت محیط زیست کره جنوبی روز گذشته اعلام کردند شرکت مرسدس بنز در کره جنوبی به دلیل فروش بیش از چهار هزار دستگاه خودرو بنز مجهز به سیستم اگزوزی که مورد تائید وزارت محیط زیست کره قرار نگرفته است مبلغ یک میلیارد وون کره جنوبی معادل نهصد و هفده هزار دلار آمریکا جریمه شده است.


با وجود اینکه، مسوولان دولتی اعلام کرده اند ذخیره سهمیه 400 تومانی بنزین بدون تغییر به فاز دوم هدفمندسازی یارانه منتقل می شود، اما میزان مراجعه به جایگاه های عرضه به طور قابل توجهی افزایش داشته است.

 

در این مقاله که در پایگاه علمی sciencedirect منتشر شده و از مقالات ISI به شمار می رود  به تاثیر بکارگیری سیستم هم پیمایی در حمل و نقل شهری پرداخته شده و کاهش میزان 240 میلیون لیتر در مصرف سوخت، از نتایج اجرای سیستم هم پیمایی توسط سامانه های اینترنتی برآورد گردیده است.

 

 

< صفحه قبل                 بازگشت           صفحه بعد >
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.