امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۶

مصرف روزانه بنزین رکورد زد

با وجود اینکه، مسوولان دولتی اعلام کرده اند ذخیره سهمیه 400 تومانی بنزین بدون تغییر به فاز دوم هدفمندسازی یارانه منتقل می شود، اما میزان مراجعه به جایگاه های عرضه به طور قابل توجهی افزایش داشته است.

 
با وجود تاکید مسوولان مبنی بر انتقال ذخیره بنزین 400 تومانی به فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها و افزایش قیمت بنزین با شیب ملایم، میزان مراجعه مالکان خودروها به جایگاه های عرضه سوخت افزایش یافته است.
 
به گزارش ایرنا، با نزدیک شدن به زمان اعلام نرخ جدید بنزین در پایان هفته جاری، میزان مصرف روزانه بنزین با رسیدن به مرز 100 میلیون لیتر در آستانه یک رکورد شکنی جدید قرار گرفته است، به طوری که بر اساس گزارش های رسمی در دو روز پایانی فروردین ماه سال جاری، میزان مصرف بنزین کل کشور به بیش از ١٧٤ میلیون لیتر رسید.
 
بر اساس گزارش های منتشر شده، میزان مصرف بنزین در روز شنبه ٣٠ فروردین ماه به ٨٠ میلیون و ٧٠٠ هزار لیتر و در روز یکشنبه ٣١ فروردین ماه نیز به ٩٤ میلیون لیتر رسید.
 
در هفته منتهی به ٢٣ فروردین ماه، میانگین روزانه مصرف بنزین ٦٦ میلیون لیتر بود که مقایسه آن با روزهای پایانی فروردین نشان می دهد، مصرف این فرآورده به یکباره اوج گرفته است.
 
بر اساس گزارش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، میانگین مصرف روزانه بنزین کشور در بازه زمانی ٢٤ تا ٣٠ فروردین ماه سال جاری، به بیش از ٧٠ میلیون لیتر رسید.
 
در دوره زمانی یاد شده ٤٩٤ میلیون و 500 هزار لیتر بنزین مصرف شد که در مقایسه با هفته قبل از آن، ٣١ میلیون و ٤٠٠ هزار لیتر افزایش یافته است.
 
بنزین مصرفی تهران در هفته منتهی به ٣٠ فروردین ماه سال جاری به ٩٨ میلیون و ٥٠٠ هزار لیتر رسید.
 
بر پایه این گزارش، در دوره زمانی ٢٤ تا ٣٠ فروردین ماه امسال، میانگین مصرف روزانه بنزین در تهران ١٤ میلیون و ٧٠ هزار لیتر بوده است.
 
بیشترین مقدار مصرف بنزین تهران در بازه زمانی یاد شده با ١٥,٤ میلیون لیتر به روز پنچشنبه ٢٨ فروردین و کمترین میزان مصرف آن نیز با ١٢.٩ میلیون لیتر به روز یکشنبه ٢٤ فروردین ماه مربوط می شود.
 
مجموع مصرف بنزین سوپر کشور نیز در هفته منتهی به ٣٠ فروردین ماه با میانگین چهار میلیون و ٥٠ هزار لیتر، به ٢٨ میلیون و ٤٠٠ هزار لیتر رسید.
 
** ذخیره سازی بنزین در ظروف غیراستاندارد
 
افزایش میزان مراجعه مردم به جایگاه ها و بالا رفتن میزان مصرف بنزین در روزهای اخیر ناشی از نگرانی مردم از باطل شدن سهمیه سوخت 400 تومانی است.
 
با وجود اینکه، مسوولان دولتی اعلام کرده اند ذخیره سهمیه 400 تومانی بنزین بدون تغییر به فاز دوم هدفمندسازی یارانه منتقل می شود، اما میزان مراجعه به جایگاه های عرضه به طور قابل توجهی افزایش داشته است.
 
علت دیگر مراجعه مردم به جایگاه ها، استفاده از بنزین آزاد 700 تومانی است، به طوری که بیژن حاج محمدرضا رئیس انجمن جایگاهداران سوخت سراسر کشور در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیش از 60 درصد مالکان خودرو با کارت جایگاه داران اقدام به پر کردن باک خودروهای خود با بنزین 700 تومانی کرده اند.
 
به گفته مدیران جایگاه های عرضه سوخت در روزهای اخیر برخی از مردم به ویژه در مناطق حاشیه ای شهرها، اقدام به ذخیره بنزین در بشکه، بطری و ظروف غیر استاندارد کرده اند که با توجه به درجه اشتعال زایی بالای بنزین، اقدامی خطرناک به شمار می رود.
 
 

برخی از نظرات شما:
هنوز نظری داده نشده.
بازگشت
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.