امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
رئیس اتحادیه املاك:

مشاوران املاکی که بیعانه بگیرند یا کد رهگیری ندهند، پلمب می شوند

مشاوران املاکی که بیعانه بگیرند یا کد رهگیری ندهند، پلمب می شوند هم ماشین: رییس اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشت: با دفاتر املاکی که تخلفاتی مثل عدم ارائه کد رهگیری یا دریافت بیعانه مرتکب می شوند، برخورد خواهد شد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، مصطفی قلی خسروی در نشستی با حضور بازرسان اتحادیه مشاوران املاک تهران و خبرنگاران اظهار نمود: نیروی انتظامی در برخورد با دفاتر املاک متخلفی که از طرف بازرسان اتحادیه مشاوران املاک، تخلف آنها محرز می شود همکاری مناسبی با ما دارد.
وی اضافه کرد: برمبنای منشور ضوابط و مقررات دستورالعمل اجرائی مشاوران املاک، تکالیف در ۱۶ بند مشخص شده که بازرسان اتحادیه به آن توجه می کنند. تعدادی از این موارد شامل عدم رؤیت اصل سند و مدارک هویتی متعاملین، عدم دریافت کد رهگیری، دریافت مبلغ اضافه برای کد رهگیری، تنظیم قرارداد صوری، اضافه دریافت، تنظیم قرارداد برای ملکی که سندش در بازداشت است، عدم استفاده از کارتخوان واحد صنفی و گرفتن بیعانه است که اتحادیه به این موارد حساس است و بوسیله ۲۰۰ بازرس شهر تهران با آنها برخورد می کند. در هر منطقه از شهر تهران ۸ تا ۱۰ بازرس داریم.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اشاره کرد: از ۲۴ مهرماه ۱۴۰۰ به مدت یک هفته ۶۹۳ واحد صنفی در شهر تهران اخطار دریافت کرده اند که نیروی انتظامی با آنها برخورد کرده است.
وی همین طور با اشاره به انتقاد برخی نمایندگان مجلس از صنف مشاوران املاک اظهار داشت: بعضی نمایندگان مجلس خواهان ساماندهی اتحادیه املاک شدند که ما نیز در حوزه ساماندهی و اصلاح، مشکلی نداریم. به هر حال خودپالایشی منجر به پیشرفت می شود که از آن استقبال می نماییم. بدین سبب از نمایندگان دعوت می کنم به اتحادیه مشاوران املاک بیایند تا اگر مقرر است برای صنف مشاوران املاک، قوانین و مقرراتی را تنظیم کنند حرف ما را هم بشنوند و از نظرات کارشناسان و دلسوزان صنف استفاده کنند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اشاره کرد: موضوع تعیین حقوق ثابت برای مشاوران املاک، امکان پذیر نیست و باید دراین زمینه همفکری بیشتری با ما صورت بگیرد.
خسروی جایگاه رییس اتاق اصناف ایران را بالا دانست و اظهار داشت: قبل از این فردی به ریاست کمیسیون املاک منصوب شده بود که تخصصش در حوزه دیگری بود. در این خصوص رایزنی و نامه نگاری کردیم که خوشبختانه رییس اتاق اصناف ایران به این پیشنهاد ما جواب مثبت داد و آقای جهانگیری را که ریاست اتحادیه مشاوران املاک استان اصفهان را بر عهده دارد، به ریاست کمیسیون املاک اتاق اصناف ایران برگزید.


منبع:

1400/08/18
21:47:08
5.0 / 5
416
تگهای خبر: تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.