امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
مسجدجامعی در سالگرد حادثه پلاسكو:

مسئولان، پلاسكوی روی آب را فراموش نكنند

مسئولان، پلاسكوی روی آب را فراموش نكنند هم ماشین: یك عضو شورای شهر تهران تصریح كرد: ما این روزها یك پلاسكوی روی آب داریم و آن حادثه كشتی نفتكش سانچی است. بزودی خانواده های جانباختگان این كشتی با مشكلات مواجه می شوند و من از مسئولان می خواهم كه سندی را برای پشتیبانی از خانواده های آنان تهیه كنند.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا احمد مسجدجامعی امروز در جمع آتش نشانان ایستگاه شماره یك آتش نشانی تهران در میدان حسن آباد اظهار داشت: سال قبل در چنین روزهایی قرار بود به كتابخانه ملی بروم و همه مقدمات هم فراهم شده بود كه حادثه تلخ پاسكو رخ داد و تصمیم گرفتم برای آنكه در حد خودم از حقوق آتش نشانان و كسبه پلاسكو دفاع كنم در شورای شهر بمانم.

وی ادامه داد: پس از حادثه پلاسكو، ما سندی را تهیه كردیم و به تصویب رساندیم كه در آن برای آتش نشان هایی كه در این حادثه، جان خویش را از دست دادند، سه مورد را پیش بینی كردیم؛ اول آنكه یكی از بستگان درجه یك این آتش نشانانی كه جان خویش را از دست دادند به استخدام شهرداری در آید. دوم اینكه اعتباری را برای كمك هزینه تامین مسكن به خانواده های آنش نشانان مصوب كردیم و سوم اینكه آتش نشانانی كه جان خویش را از دست دادند مانند آتش نشانان زنده حقوق بگیرند و هر سال هم حقوق آن ها افزایش پیدا كند تا بازنشسته شوند كه من به نوبه خود، پس از تصویب این سند، چگونگی و روش اجرای این مصوبات را پیگیری كرده ام.

این عضو شورای شهر تهران تصریح كرد: ما این روزها یك پلاسكوی روی آب داریم و آن حادثه كشتی نفتكش سانچی است. بزودی خانواده های این عزیزان با مشكلات مواجه می شوند و من از مسئولان می خواهم كه چنین سندی را برای پشتیبانی از خانواده های عزیزان جان باخته در حادثه سانچی تهیه كنند.

مهدی داوری - مدیرعامل سازمان آتش نشانی - هم با تشكر از مصوبات و پیگیری های انجام شده توسط شورای شهر در مورد این حادثه خاطرنشان كرد كه یكی از خواسته های خانواده های آتش نشانانی كه در این حادثه جان خویش را از دست دادند، شهید محسوب شدن این آتش نشانان است.

مسجدجامعی در پاسخ اظهار داشت: شهید محسوب شدن این عزیزان، مراجع، قاعده و ضوابط مشخصی دارد اما با عنایت به اینكه رهبرمعظم انقلاب از این آتش نشانان بعنوان شهید خدمت یاد كردند، می توان برای بهره مندی خانواده های این آنش نشان از حقوق و مزایای خانواده شهدا پیگیری كرد البته این نكته ای است كه من سال قبل هم بر آن تاكید داشتم و گفتم شهرداری یا آتش نشانی حقوق و مزایای شهدا را برای خانواده های این عزیزان در نظر بگیرد.

به گزارش شهرنوشت، شهربانو امانی و حسن خلیل آبادی - اعضای شورای شهر تهران - هم به همین مناسبت در ایستگاه آتش نشانی تهران در میدان حسن آباد حضور بهم رساندند.
1396/10/29
19:20:34
5.0 / 5
4984
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.