امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۹

تكلیف انبوه سازان برای تأمین فضای آموزشی در پروژه های احداثی

تكلیف انبوه سازان برای تأمین فضای آموزشی در پروژه های احداثی به گزارش هم ماشین رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار داشت: ۶ هزار پروژه آموزشی در دست ساخت در کشور وجود دارد که با سرعت مناسبی در حال اجرا می باشد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی مهر در مسافرت به استان زنجان از مدارس و پروژه های در حال ساخت شهرستان خدابنده بازدید کرد و در حاشیه این بازدیدها اظهار نمود: هم اکنون ۶ هزار پروژه درحال اجرا در کشور وجود دارد که از محل منابع ملی، استانی و خیران تأمین اعتبار شده و با سرعت مناسبی در حال اجراست.
رخشانی مهر اشاره کرد: پارسال بیشتر از ۳۰۰۰ میلیارد تومان و برای سالجاری هم ۴۵۰۰ میلیارد تومان برای راه اندازی مدارس تأمین اعتبار شده و از هفته آینده بین پروژه های مختلف در همه استان ها توزیع خواهد شد.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشورگفت: سال قبل ۲۳۵۰ میلیارد تومان سهم دولت در تکمیل پروژه های نیمه تمام خیرساز بود که سال جاری هم همان مبلغ برای تکمیل پروژه های نیمه تمام خیرساز کشور در نظر گرفته شده که با تزریق آن، شاهد تحویل پروژه های زیادی تا مهر ماه و شروع سال تحصیلی خواهیم بود.
معاون وزیر آموزش و پرورش از تحویل ۱۴ هزار و ۷۰۰ کلاس درس امسال به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها اطلاع داد و خاطرنشان کرد: ۱۹.۵ درصد مدارس کشور نیازمند تخریب، بازسازی و یا مقام سازی است که سهم مدارس تخریبی ۷ درصد است. وضعیت در بخش مدارس تخریبی نسبت به سالهای قبل کاهش یافته ولی وجود یک مدرسه تخریبی هم برای دانش آموزان مضر است.
رخشانی مهر در ارتباط با جانمایی مدارس برای پروژه های مسکن اقدام ملی، اشاره کرد: به تازگی مجلس قانون منابع مالی وزارت آموزش و پرورش را ابلاغ کرده و بر مبنای آن بخش خصوصی و دولتی که در بحث انبوه سازی فعالیت می کند، مکلف به تأمین فضاهای آموزشی هستند و مقرر شده جهت تأمین زمین و فضای مناسب در پروژه های اقدام ملی مسکن از راه وزارت راه و شهرسازی اقدام گردد. بخش خصوصی هم مکلف است از محل درآمد پروژه های بیشتر از ۲۰۰ واحد، فضای آموزشی در منطقه تعریف کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور سرانه فضای آموزشی استان زنجان را بهتر از میانگین کشوری ارزیابی کرد و اظهار داشت: در کشور سرانه فضای آموزشی ۵.۲ مترمربع است که در استان زنجان این عدد به ۵.۸ مترمربع می رسد؛ علاوه براین ۱۹ درصد مدارس استان نیازمند مقاوم سازی و ۳ درصد هم نیازمند تخریب و بازسازی است.
منبع:

1400/04/10
22:35:59
5.0 / 5
482
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.