امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۴

سنگینی سایه كنكور بر پیكره  نظام تعلیم و تربیت

سنگینی سایه كنكور بر پیكره  نظام تعلیم و تربیت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه باید نتایج ناخواسته کنکور را مدیریت نماییم، اظهار نمود: سایه «کنکور» بر پیکره  نظام تعلیم و تربیت سنگینی می کند.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی، در جلسه ۱۴۷ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور که به ریاست سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، اظهار داشت: این که چرا باید به بحث «سوابق تحصیلی» اهمیت بدهیم به این علت است که این مساله تحت تاثیر «کنکور» و «مسائل اجتماعی» قرار گرفته است. امروز که این مسئله در محدوده فهم و علم ما قرار گرفته است، حتی اگر یک ساعت وقت داشته باشیم باید به این کار اهتمام نماییم. نظام تعلیم و تربیت، اهدافی دارد و ۱۲سال یک میلیون معلم و ۱۵ونیم میلیون دانش آموز را دور هم جمع می کند، در این دوره شخصیت سازی انسان ها باید اتفاق بیفتد و اگر ما نظام ارزیابی را برداریم دیگر انگیزه ای برای تحقق این اهداف دوره ۱۲ساله باقی نمی ماند.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: هدف «کنکور» این نبوده است که نظام تعلیم و تربیت را ویران کند، بلکه هدف از کنکور این بوده است که در رشته های پر متقاضی و محدودیت دانشگاه ها، داوطلب برتر انتخاب شود، اما نتیجه آن این شده که نظام تعلیم و تربیت را منهدم کرده است.
وی اظهار داشت: باید سیاست گذاری سنجیده ای صورت پذیرد تا مسئله حل شود. هنوز در تعریف مسئله به اتفاق نظر نرسیده ایم. نظام تعلیم و تربیت اهدافی دارد که باید محقق شود و کنکور به شکلی در آن اهداف، مداخله کرده است که نظام تعلیم و تربیت را نابود کرده است و هدف ما این است که این دوره اهمیت پیدا کند. برای اهمیت پیدا کردن این دوره، باید این مساله اهمیت پیدا کند. قرار نیست در این طرح جدید نیز همین آزمون ها گرفته شود، بلکه باید به اهداف پرداخت و آنها را محقق کرد. اگر اهداف نظام تعلیم و تربیت، محقق نشود سرمایه ما در نظام تعلیم و تربیت هدر می رود. کسی که این ۱۲سال را سپری می کند باید به اهدافی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین شده، رسیده باشد و باید به آن وزن داده شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: باید نتایج ناخواسته کنکور را مدیریت کنیم؛ پس طرح پیشنهادی نمی تواند مشکلات موجود را حل کند؛ اما می تواند بعنوان گامی برای نزدیک شدن به هدف به کار برده شود.1400/02/05
22:49:12
5.0 / 5
952
تگهای خبر: سرمایه , شورا , نقشه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.