امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱

انجام بیشتر از ۳۵۴ هزار مورد بازرسی در طرح تشدید نظارت بهداشتی

انجام بیشتر از ۳۵۴ هزار مورد بازرسی در طرح تشدید نظارت بهداشتی به گزارش هم ماشین مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت از انجام ۳۵۴ هزار و ۷۴۲ مورد بازرسی بهداشتی در طرح تشدید بازرسی های بهداشتی تا ۵ فروردین ۱۴۰۰ اطلاع داد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، حمید انصاری اظهارکرد: طی روزهای ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا ۵ فروردین ۱۴۰۰ تعداد ۲۴۷ هزار و ۸۶۸ مورد بازرسی از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی در سرتاسر کشور انجام شد که ۱۹۴۳ مورد از مراکز مذکور که موازین بهداشتی را رعایت نکرده بودند، پلمب شدند.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت اضافه کرد: طی این مدت تعداد ۴۶۴۲ مرکز اقامتی شامل هتل، مهمانپذیر و... مورد بازرسی کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی قرار گرفت که طی آن ۳۴ مرکز پلمب شد.
انصاری در ادامه اظهار داشت: از ۲۵ اسفند سال قبل تا 5 فروردین ۱۴۰۰ تعداد 83 هزار و 352 مورد از اماکن عمومی مورد بازرسی کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این زمان ۶۰۹۱ جایگاه عرضه سوخت مورد بازرسی قرار گرفت که تعداد ۱۳ مورد از آنها پلمب شدند.
انصاری بازرسی از پایانه های مسافربری را از دیگر اقدامات کارشناسان بهداشت محیط خواند و اظهارکرد: در این زمان تعداد ۳۳۱۶ مورد بازرسی از پایانه های مسافربری درون و برون شهری انجام شد که طی آن تعداد ۱۳ پایانه به سبب عدم رعایت موازین بهداشتی پلمب شدند.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در ادامه اظهار داشت: طرح تشدید بازرسی بهداشتی توسط ۲۵۰۰ تیم سیار و ۵۰۰ تیم ثابت با حضور بیشتر از ۶۵۰۰ نفر از کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از ۲۵ اسفند سال قبل شروع شده است و تا ۱۵ فروردین سالجاری در سرتاسر کشور ادامه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، انصاری در انتها اظهارکرد: هموطنان در صورت ملاحظه هرگونه تخلف بهداشتی موارد را به سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت اطلاع دهند.1400/01/07
14:36:15
5.0 / 5
1185
تگهای خبر: سوخت , فروش , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.