امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد؛

نیاز نوار شرقی به افزایش خطوط ریلی

نیاز نوار شرقی به افزایش خطوط ریلی به گزارش هم ماشین وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نیاز نوار شرقی کشور به افزایش خطوط ریلی اظهار داشت: ایران تبدیل به کارگاه محرومیت زدایی و توسعه متوازن شده است.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد سه شنبه در مراسم شروع عملیات ۵۴ کیلومتر باند دوم راه های استان اظهار نمود: از ۴۵۰ کیلومتر بزرگراهی که در دهه فجر در کشور راه اندازی شد ۹۰ کیلومتر مربوط به خراسان جنوبی است.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه طول بزرگراه های کشور به ۲۰ هزار کیلومتر افزایش خواهد یافت، بیان کرد: نهضت حمل و نقل موتور محرکه اقتصاد است و در وضعیت فعلی کشور در حوزه محرومیت زدایی و توسعه متوازن تبدیل به یک کارگاه عظیم شده است.
اسلامی با اشاره به افزایش چهار برابری بودجه خراسان جنوبی در چهار سال گذشته، اضافه کرد: اعتبارات مربوط به حوزه راه و شهرسازی خراسان جنوبی از ۱۳۰ میلیارد تومان در سالهای گذشته به ۵۴۰ میلیارد تومان در سال آینده می رسد.
وی اظهار داشت: تعداد ۱۲ پایانه مرزی در دولت تدبیر و امید تولید شده است که نشان از توجه دولت به بحث تبادلات تجاری است.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه ضرورت راه سازی در داخل کشور افغانستان نیز در دولت تدبیر و امید اجرائی شده و بیش از ۷۵ درصد پیشرفت آن در ۲ سال اخیر انجام شده است، اظهار نمود: در نوار شرق کشور نیاز به استفاده از راه آهن داریم که با موافقت مقام معظم رهبری پروژه راه آهن چابهار به زاهدان شتاب گرفته است.
اسلامی با اعلان اینکه سال آینده چابهار به ریل متصل می شود، تصریح کرد: پروژه ریلی زاهدان - بیرجند هم از اولویت های وزارتخانه است.


منبع:

1399/11/23
22:40:43
0.0 / 5
1015
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.