امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۷

اجرای نسل جدید پروژه ها از جنس آرامش و ارتقای كیفیت زندگی

اجرای نسل جدید پروژه ها از جنس آرامش و ارتقای كیفیت زندگی به گزارش هم ماشین شهردار تهران اعلام نمود: از این پس نسل جدید پروژه های شهری از جنس ارتقاء کیفیت و آرامش در تهران اجرا می شود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در مراسم آغاز عملیات بازآفرینی شارباغ و بهره برداری از فاز دوم بزرگراه شهید نجفی رستگار که با حضور جهانگیری – معاون اول رئیس جمهور – برگزار شد، اظهار داشت: امروز دو پروژه عظیم در مناطق جنوبی تهران تعیین تکلیف می شود به شکلی که یک پروژه یعنی بزرگراه نجفی رستگار افتتاح و کلنگ آغاز عملیات شارباغ نیز به زمین خواهد خورد.
وی با اشاره به اینکه برای بزرگراه نجفی رستگار که حدود ۴.۷ کیلومتر است ۳۰۷ میلیارد تومان به صورت مستقیم هزینه کردیم و ۴۹۰ میلیارد تومان نیز بابت تملک املاک صرف شده است، اظهار نمود: اهتمام می نماییم در مناطق جنوبی تهران کمتر از ماده ۹ استفاده نمائیم مگر آنکه دیگر چاره ای نداشته باشیم.
شهردار تهران با اشاره به اینکه ۲۱ میلیارد تومان هزینه صرف جابه جایی تاسیسات زیربنایی در پروژه نجفی رستگار شده است، اشاره کرد: با بهره برداری از این مسیر بخش زیادی از ترافیک کمربند جنوبی تهران حل خواهد شد و بار ترافیکی بزرگراه بسیج و میدان افسریه کاهش خواهد یافت.
وی درباره عدم افتتاح لاین جنوبی این بزرگراه نیز اظهار نمود: هر دو لاین شمالی و جنوبی افتتاح شده است اما هنوز مسیرهای کندرو فعال نیست.

حناچی در مورد پروژه شارباغ نیز با اشاره به اینکه وجه تسمیه شارباغ شهر باغ می شود، اظهار نمود: فعالیت راه آهن در منطقه ۱۷ و ۱۸ و عبور دائم قطار سبب نارضایتی مردم شده بود به شکلی که همیشه اهالی این مناطق از صدا و ترافیک راه آهن گلایه داشتند و در اواسط دهه ۸۰ با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان قرار شد که لاین رفت و برگشت راه آهن به زیر زمین برود و همین طور دو خط مسیر مترو نیز ایجاد که امکان اتصال مترو به مناطق ۱۷ و ۱۸ فراهم گردید، با توافقی که با مدیرعامل مترو شده امیدوار هستیم که بتوانیم از این ظرفیت استفاده نمائیم و ما هم در شهرداری بتوانیم به تعهدات مان عمل نماییم.
ایشان سپس با اشاره به اینکه بیش از ۱۳۰ شرکت در فراخوان بین المللی طراحی شارباغ شرکت کردند که نهایتا یک شرکت ایرانی برنده شد، اظهار نمود: تلاش می شود از این به بعد در پروژه های تهران از خرد جمعی و نظر مشاوران بیشتر استفاده گردد و بعنوان یک سیاست عمومی دنبال خواهد شد.
شهردار تهران با اشاره به اینکه مطمئن هستم این هشت کیلومتر شارباغ تاثیر زیادی بر روی محلات مجاور می گذارد که جزو صالحات باقیات شمرده می شود، اظهار نمود: در شهر تهران شیوع ویروس کرونا و تاثیر تحریم ها سبب کاهش درآمد و افزایش هزینه ها شده که شرایط را برای ما سخت کرد اما حدودا تمام پروژه هایی که از قبل آغاز شد به پایان رسید و از این پس نسل جدید پروژه ها که از جنس افزایش کیفیت زیندگی و بازگشت آرامش به محدوده های مسکونی است را بیشتر خواهیم دید.
وی با اشاره به اینکه احترام به محیط زیست و فضای سبز را در دستور کار قرار می دهیم، اظهار داشت: از نیمه سال ۱۳۹۶ تا حالا حدود ۱۷ پارک در تهران به بهره برداری رسیده که مساحت این بوستان ها از دو هکتار تا ۶۰۰ متر بوده و چندین بوستان جدید نیز با اولویت مناطقی که دارای سرانه کم فضای سبز دارند همچون مناطق ۱۳، هفت تا ۱۰ در دست بهره برداری است.
حناچی با اشاره به اینکه با همکاری شورای شهر در نظر داریم که تهران را ارزان تر و بهینه تر اداره نماییم، اظهار داشت: یکی از این راه ها سرمایه گذاری بر روی سرمایه های فعلی شهر است. مثل رود دره اوین که به زودی اقدامات آن شروع می شود.
شهردار تهران با اشاره به اینکه ما در این دوره مدیریت شهری کاملا منطبق بر طرح تفصیلی پیش می رویم، اظهار نمود: معتقدیم که می توان هرچند سخت، شهر را بر روی ریل قانون اداره کرد. هرچند می توانستیم مسیر گذشته را نیز ادامه دهیم، اما دیگر تهران برای سکونت مناسب نبود.
وی با اعلان اینکه دو عارضه آلودگی هوا و ترافیک کلانشهرها را تهدید می کند، اشاره کرد: وضعیت امروز هوا نشان میدهد که یکی از موارد آلاینده هوا از مسیر خود خارج شده و این سکون سبب تشدید آلاینده ها شده است هرچند که می دانیم دولت در اصلاح سوخت تمهیدات لازم را انجام داده است اما آلاینده ها از مرزبندی و تقسیمات کشوری پیروی نمی کند و درست است که در تهران سوخت استاندارد داریم، اما اگر در اطراف تهران سوخت استاندارد نباشد آلاینده ها به سمت تهران نیز می آیند و خواهان حل این مشکلات هستیم.
حناچی افزود: توسعه خودروی برقی، موتور و اتوبوس باید در دستور کار قرار گیرد و دولت از آنها حمایت کند چونکه راه ما در آینده به آنها ختم می شود.
منبع:

1399/10/20
16:47:30
0.0 / 5
972
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.