امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
در گزارش هم ماشین مطرح شد؛

شركتهای هواپیمایی در آستانه ورشكستگی هستند

شركتهای هواپیمایی در آستانه ورشكستگی هستند هم ماشین: رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی از تحمیل زیان گسترده به ایرلاین ها به دنبال اعمال محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر آگاهی داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، روز گذشته انجمن شرکتهای هواپیمایی طی نامه ای به حسن روحانی رئیس جمهور، خواهان توقف محدودیت گذاری فروش بلیت هواپیما و فروش تا سقف ۶۰ درصد ظرفیت به علت انتشار کرونا شده بود.
رئیس انجمن ایرلاین ها: به زودی برخی ایرلاین ها ورشکست می شوند
یونس دقیق کیا رئیس هیئت مدیره انجمن شرکتهای هواپیمایی با ابراز نگرانی از وضعیت اقتصادی ایرلاین های داخلی در این خصوص به خبرنگار مهر اظهار داشت: اگر در محدودیت های بوجود آمده برای شرکتهای هواپیمایی و قوانین مُخل کسب و کار صنعت حمل و نقل هوایی تجدید نظر فوری صورت نگیرد، شاهد ورشکستگی و تعطیلی بعضی از شرکتهای هواپیمایی خواهیم بود.
وی اضافه کرد: شرکتهای هواپیمایی از آغاز پاندمی کرونا، علیرغم فشار اقتصادی بسیار سنگین و کاهش مسافران پروازهای داخلی و خارجی، از تعدیل نیروهای خود اجتناب و کوشیده اند همراه سایر دستگاههای خدمت رسان به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند.
دقیق کیا افزود: این در شرایطی است که حمل و نقل هوایی بیشترین صدمه را در این میان دیده است. ازاین رو شایسته نیست تا بر خلاف قوانین بین الملل و اعمال محدودیت های غیر ضروری، متحمل ضرر بیشتری شوند.
وی با اشاره به اینکه شرکتهای هواپیمایی همواره ایمنی پرواز را از هر جنبه سرلوحه کار خود قرار می دهند، اظهار داشت: رعایت محدودیت ۶۰ درصد ظرفیت در پروازهای داخلی که از جانب ستاد کرونا به شرکتهای هواپیمایی تحمیل شده، شرایط را برای ایرلاین ها سخت تر از قبل کرده است. بنابراین طی نامه ای به رئیس جمهور خواهان لغو این محدودیت شده ایم.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی تاکید کرد: سیستم تهویه هوا در هواپیما تأمین کننده ایمنی است و استفاده از ماسک در طول پرواز تنها سفارش برای ایمنی بیشتر مسافران پروازهاست.
دبیر انجمن ایرلاین ها: ۲ هزار میلیارد تومان زیان کرده ایم
مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی هم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ایرلاین های ایرانی در ۶ ماه گذشته ۴۳ درصد از مسافران پروازهای داخلی و ۹۶ درصد از مسافران پروازهای بین المللی خویش را از دست داده اند.
وی ضمن اشاره به آغاز طرح محدودیت پذیرش حداکثر ۶۰ درصدی در پروازهای داخلی از آغاز آبان ماه، اظهار داشت: شرکتهای هواپیمایی در آبان ماه سال جاری و با اعمال محدودیت ۶۰ درصد، نسبت به آبان سال ۹۸ بیشتر از ۴۹ درصد کاهش مسافر داشته اند.
دبیر انجمن ایرلاین ها اضافه کرد: این کاهش مسافران پروازها در حالی ادامه دارد که تمام هزینه های ثابت شرکت ها وجود دارد و بر مبنای دستورالعمل های جهانی صادره از ایکائو و یاتا، هیچیک از ایرلاین ها مجبور به کاهش ظرفیت خود نیستند.
به گفته سامانی، ایرلاین های داخلی متحمل زیان بیشتر از ۲۰۰۰ میلیارد تومان در خلال ۶ ماهه ابتدایی سال جاری شده اند.


منبع:

1399/10/15
14:27:42
0.0 / 5
826
تگهای خبر: آب , اقتصاد , ایرلاین , ایمنی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.