امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳
اسلامی در حاشیه جلسه دولت اعلام كرد؛

گزارش نهایی حادثه هواپیمای اوكراینی به زودی منتشر می شود

گزارش نهایی حادثه هواپیمای اوكراینی به زودی منتشر می شود هم ماشین: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: جمع بندی و گزارش نهایی سانحه هواپیمای اوکراینی انجام شده و به زودی در سامانه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی کشوری برای همه قابل مطالعه خواهد بود.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی قبل از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت ضمن اشاره به مبحث مالیات از خانه های خالی، اظهار نمود: طراحی که وزارت راه و شهرسازی داشت، ایجاد سامانه جامع املاک و اسکان بود که ما با لطف الهی سال قبل این سامانه را طراحی، رونمایی و عملیاتی کردیم و نزدیک یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را مورد شناسایی قرار دادیم.
اسلامی اظهار داشت: برای مالکان این واحدها پیامک فرستادیم و با راستی آزمایی مقدماتی که انجام دادیم، از حدود ۳ ماه پیش ۳۰۰ هزار واحد مسکونی را به سازمان مالیاتی معرفی کردیم که باید از این واحدها به باعث قانون، مالیات دریافت شود.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه اظهار داشت: سیاستی که دولت دنبال می کند این است که ما مسکن را از یک کالا و وسیله زندگی به یک کالای سرمایه ای تبدیل نکنیم. تبدیل شدن مسکن به کالای سرمایه ای باعث آزار مردم می شود و به اقتصادی کشور صدمه وارد می نماید. ما وقتی می گوئیم ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی خالی داریم، مفوم آن این است که نقدینگی در چرخه اقتصاد قرار ندارد.
اسلامی اظهار داشت: ما وقتی تعداد واحدهای مسکونی را با تعداد خانوارها تطبیق می دهیم، می فهمیم که کمبود واحد مسکونی وجود ندارد. آنهایی که می گویند دولت تحرک نداشته و تولید مسکن متوقف شده است، باید بدانن که جمع خانه های خالی با جمع خانوارها با یکدیگر همتراز است.
وی افزود: سیاست دولت این است که برای قشر صدمه پذیر و ضعیف جامعه برنامه مسکن داشته باشد که طرح اقدام ملی مسکن به خوبی طراحی و معماری شده است و فؤایند تأمین مسکن مردم در چارچوب این طرح در جریان است. امیدواریم بتوانیم این طرح را پایدار نماییم تا چرخه تولید و عرضه مسکن پابرجا باشد.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که آیا هدف دولت از دریافت مالیات بر خانه های خالی درآمدزایی است؟، اظهار داشت: دولت هر ریالی که از کسب می کند را باید در قانون بودجه بیاورد تا مجاز به استفاده از آن باشد.
اسلامی در پاسخ به سوالی درمورد آخرین وضعیت پیگیری پرونده هواپیمای اوکراینی، اظهار داشت: رسیدگی به سانحه هواپیما به دور از هرگونه حاشیه و رفتار غیر حرفه ای انجام شده است. شرکت بهره بردار یعنی اوکراین و شرکت سازنده یعنی بوئینگ در فرایند بررسی سانحه نقش داشتند. جمع بندی سانحه انجام و گزارش نهایی پرینت شده و در اختیار تمام ذیربطان قرار گرفته است و به زودی در سامانه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی کشوری برای همه قابل مطالعه خواهد بود.


منبع:

1399/10/12
12:58:33
0.0 / 5
1085
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.