امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۹

برگزاری مراسم روز دانش آموز در فضای مجازی

برگزاری مراسم روز دانش آموز در فضای مجازی به گزارش هم ماشین معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه باید مشاركت معلمان بسیجی را در كنار تمام مأموریت ها توسعه دهیم عنوان كرد: آموزش و پرورش، دستگاهی فرهنگی است و باید زمینه مشاركت تمام اقشار جامعه را مهیا كند.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، علیرضا کاظمی در جلسه مشترک ستاد مرکزی با ستادهای استانی کمک های مومنانه به «پویش لبخند رضایت» اشاره نمود و اظهار داشت: آموزش و پرورش در حوزه پرورشی و فرهنگی، دغدغه بزرگی تحت عنوان «تربیت» دارد.
وی ادامه داد: حالا بخش آموزش با جدیت دنبال می شود؛ اما باید دید تربیت نیز مطابق با اهداف برنامه درس ملی اتفاق می افتد؟.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه لطمه های کرونا و شرایط حاکم بر جامعه در نسل جدید، سال ها بعد دیده می شود اظهار داشت: توجه به حوزه پرورشی که در فرمایشات مقام معظم رهبری مشهود بود لازم و ضروری می باشد. در تلاشیم تا بتوانیم قسمتی از عقب افتادگی های این حوزه را جبران نماییم.
کاظمی افزود: باید با طراحی برنامه های جدید، این مساله را حل نماییم. حالا باید قسمتی از فعالیت ها معطوف به حوزه های تربیتی شود. فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع اعضای ستاد ملی کرونا یک نکته کلیدی تحت عنوان برنامه ریزی برای مشارکت همه جانبه مردم داشت.
وی ادامه داد: برای حل مسائل کشور تنها با رویکرد حاکمیتی موفق نخواهیم شد. آنچه همیشه کشور ما را در بحران ها نجات داده، مردمی کردن مسائل و حل آنهاست.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه باید مشارکت معلمان بسیجی را در کنار تمام ماموریت ها توسعه دهیم عنوان کرد: آموزش و پرورش، دستگاهی فرهنگی است و باید زمینه مشارکت تمام اقشار جامعه را مهیا کند.
کاظمی اضافه کرد: اگر یک دانش آموز بنا به دلیلهای مختلف از تحصیل باز بماند همه ما مسئول هستیم. بااینکه آموزش و پرورش تلاش نموده ضریبب نفوذ آموزش را به ۱۰۰ درصد برساند اما نیاز دارد بسیج فرهنگیان نیز در این عرصه ورود پیدا کنند.
وی درباره افزایش انگیزه معلمان نیز اظهار نمود: امروزه معلمان در یک جهاد آموزشی مشارکت دارند و باید از کوشش های آنها قدرشناسی شود. توجه بسیج فرهنگیان باید به مشکلات آموزشی و پرورشی، مشارکت پذیری جامعه آموزش و پرورش، پر کردن خلاهای پرورشی و تشکیل گروه های جهادی برای مدیریت بحران کرونا و کمک به خانواده های لطمه دیده و دلجویی از آنها معطوف شود.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش همین طور اشاره کرد: باید برای افزایش تاب آوری جامعه معلمان تلاش نماییم و برای تجلیل از معلمان برتر برنامه داشته باشیم.
کاظمی با اعلان اینکه از همکاران خود در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی انتظار دارم در کنار سازمان بسیج فرهنگیان باشند تا بتوانیم به سمت اقدامات عملیاتی و اجرائی در سطح مناطق برویم اظهار نمود: ۱۳ آبان، روز دانش آموز در پیش است. مراسم این روز همه ساله با مشارکت دانش آموزان برگزار می شد، امسال نیز انتظار داریم این مراسم را در فضای مجازی به خوبی برگزار نماییم تا پاسخ دندان شکنی به استکبار جهانی بدهیم.
وی ادامه داد: پویش های مختلف در نفی ظلم و استکبار جهانی امریکا به راه افتاده است تا دانش آموزان را با توطئه های مختلف آشنا کند.
منبع:

1399/08/11
14:01:26
5.0 / 5
1424
تگهای خبر: آب , دستگاه , سازمان , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.