امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶

یك نماینده مجلس دهم، عضو شورای معاونان وزیر راه شد

یك نماینده مجلس دهم، عضو شورای معاونان وزیر راه شد به گزارش هم ماشین وزیر راه و شهرسازی در حكمی عضو كمیسیون عمران مجلس دهم را به مدیرعاملی شركت آزمایشگاه فنی و مكانیك خاك منصوب نمود.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در حکمی مجید کیانپور را بعنوان مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک منصوب نمود.
اسلامی در مراسم معارفه وی و تودیع مدیرعامل پیشین این شرکت اظهار نمود: در مجموعه وزارت راه و شهرسازی، از شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک مظلوم تر وجود ندارد؛ چون نخبگان دانشگاه و افراد تلاشگر در اینجا جمع هستند، ولی تلاشهای تخصصی آنها از نظرها پنهان است و دیده نمی شوند.
وی اظهار داشت: بعضی از افراد تصور می کنند که کار آزمایشگاه فقط منحصر به آزمایش و نمونه گیری است، در صورتیکه وظایف این شرکت این گونه نیست، چونکه بخشی از فعالیتهای آن به پیش از مسیریابی، آغاز پروژه و حتی جانمایی و مکان یابی اختصاص دارد.
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: ما باید تلاش نماییم تا در چارچوب یک نظام جامع، این شرکت را بعنوان یک مرجع دارای صلاحیت در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی تبدیل نماییم.
اسلامی با انتقاد از قرار گرفتن نام شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در فهرست سازمان خصوصی سازی کشور، اظهار نمود: این شرکت نقش حاکمیتی دارد و نباید در فهرست خصوصی سازی قرار گیرد؛ چون این شرکت تضمین کننده کیفیت است و با مدیریت دانش بنیان می بایست بر فعالیت سایر آزمایشگاه ها نظارت کند.
وی خاطرنشان کرد: معلوم نیست که آزمایشگاه های دیگر که در این عرصه فعالیت می نمایند از کجا آمده اند و چگونه مجوز دریافت کرده اند. حتما باید جلوی این انحراف گرفته شود.
وزیر راه و شهرسازی با ابراز خشنودی از اقدامات انجام شده از جانب سید رضا حسینی، مدیرعامل سابق شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در مورد جذب افراد جوان و نخبه دانشگاه و همینطور به کارگیری تجهیزات مدرن و پیشرفته در این شرکت، اظهار داشت: این رویکرد درست بوده و باید ادامه پیدا کند.
اسلامی با برشمردن تخصص و تجربه مجید کیان پور، مدیرعامل جدید شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، تصریح کرد: امیدواریم با تدابیر لازم، اهداف این شرکت که همگی راهبردی هستند، در کوتاه مدت به نتیجه برسند به صورتی که در سال ۱۴۰۰، کار تمام شده به دولت جدید واگذار شود.
گفتنی است مجید کیانپور نماینده مردم دورود و ازنا و عضو کمیسیون عمران مجلس دهم بود؛ وی قبل از نمایندگی مجلس، معاون علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی دولت دهم و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری بود.
خاطرنشان می شود، حسین سیمایی صراف دبیر هیئت دولت هم در ایام پایانی مجلس دهم طی نامه ای به اعضای کابینه به آنها ابلاغ نمود از نمایندگان مجلس دهم در دولت به کارگیری کنند.

1399/07/13
20:56:31
5.0 / 5
1830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.