امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
مدیر عامل راه آهن اعلام كرد

افتتاح ۶۳ پروژه ریلی با اعتبار ۵۵۵ میلیارد تومانی در هفته دولت

افتتاح ۶۳ پروژه ریلی با اعتبار ۵۵۵ میلیارد تومانی در هفته دولت به گزارش هم ماشین معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در سال جهش تولید و همزمان با هفته دولت، ۶۳ پروژه ریلی با اعتبار ۵۵۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه ریلی به بهره برداری می رسد.به گزارش هم ماشین به نقل از طریق آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی در نشست خبری به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: الان ساخت ۸۲۴ کیلومتر خطوط آنتنی برای اتصال مراکز عمده بار به شبکه ریلی در دستور کار راه آهن قرار گرفته که با تکمیل آن، ۱۱۸ میلیون تن بار اضافی امکان جابجایی در شبکه ریلی خواهد داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ۱۱۶۰۰ کیلومتر خط اصلی ریلی و ۲۵۰۰ کیلومتر خطوط فرعی و ایستگاهی داریم؛ ضمن اینکه در سال ۹۸ میزان ۴۸ میلیون تن بار در ۱۱۶۰۰۰ کیلومتر خطوط ریلی جا بجا شده است.
مدیرعامل شرکت راه آهن بیان نمود: الان بیشتر از ۵۷ تقاضا از مراکز بار داریم که نشان دهنده این است صاحبان صنایع بزرگ به استفاده از حمل ریلی توجه دارند، چون حوزه ریلی یک هفتم حمل و نقل جاده ای مصرف سوخت دارد.
رسولی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی شرکت راه آهن، خوشبختانه در ۴ ماه نخست سال جاری ۲۵۹ دستگاه انواع ناوگان به ارزش ۴۹۴ میلیارد تومان به شبکه ریلی اضافه شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۸ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل شرکت راه آهن تصریح کرد: در سال جهش تولید و با حضور وزیر راه و شهرسازی در اولین مرحله (دهم اردیبهشت ماه)، ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان، در مرحله دوم (۳۰ اردیبهشت ماه) ۸۸ دستگاه به ارزش ۶۴۲ میلیارد تومان و در مرحله سوم (۱۰ تیرماه) ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۵۶ میلیارد تومان در حوزه ریلی کشور به بهره برداری رسیده که همه آنها در شرکت های داخلی تولید شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: همینطور در مرحله چهارم (۵ مرداد ماه) ۵۰ دستگاه ناوگان به ارزش ۶۹ میلیارد تومان به بهره برداری رسید و در مرحله پنجم سال جاری مقرر است ۷۰ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۷۳ میلیارد تومان که در مرداد ماه سالجاری در کارخانجات داخلی تولید شده، به بهره برداری رسد.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران بیان نمود: در سال جهش تولید و در ۵ مرحله سال جاری در مجموع ۳۲۹ دستگاه انواع ناوگان ریلی به ارزش ۵۶۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری می رسد.


منبع:

1399/06/05
17:13:29
5.0 / 5
1930
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.