امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱

بخشودگی جریمه دیركرد اقساط وام مسكن تا اختتام تیر

بخشودگی جریمه دیركرد اقساط وام مسكن تا اختتام تیر هم ماشین: در صورتیكه مشتریان بانك عامل بخش مسكن تا اختتام تیر ماه همه یا قسمتی از مانده اقساط خودرا پرداخت كنند، مشمول بخشودگی جرایم دیركرد پرداخت اقساط خواهند شد.به گزارش هم ماشین به نقل از بانک عامل بخش مسکن، مالک آزادیان رئیس اداره کل پیگیری وصول مطالبات این بانک با اشاره به اینکه باتوجه به شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا و لزوم کاهش ترددهای غیرضروری شهروندان به شعب بانک ها، قبل از این نیز اجرای طرح میثاق تا اختتام خرداد ۹۹ تمدید شده بود، اظهار داشت: با تصمیم کمیسیون عالی وصول مطالبات بانک مسکن، طرح میثاق برای بخشودگی جرایم بدهکاران این بانک تا اختتام تیرماه تمدید گردید.
به گفته آزادیان، مشتریانی که از شروع تیرماه به بعد تا اختتام تیرماه نسبت به پرداخت تمام یا قسمتی از مانده بدهی خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم بانکی بابت دیرکرد پرداخت مطابق با ضوابط طرح میثاق خواهند شد.
برای پرداخت اقساط، نیازی به مراجعه حضوری نیست
وی اشاره کرد: الزامی برای مراجعه حضوری مشتریان به شعب برای بهره مندی از این بخشودگی وجود ندارد و آنها می توانند بوسیله هر یک از درگاه های اینترنتی بانک نیز به صورت غیرحضوری نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نمایند و از این بخشودگی بهره مند شوند؛ بدین سان الزامی به ارائه درخواست مکتوب به شعب برای بهره مندی از مزایای طرح میثاق نیز نیست.
وی با اعلان اینکه طرح میثاق بانک با هدف کاهش مطالبات غیرجاری این بانک طراحی شده است، اظهار داشت: این طرح حاوی امتیازهایی به نفع تسهیلات گیرندگان بانکی است که بابت دیرکرد پرداخت اقساط خود جریمه شده و بر میزان بدهی آنها به تناسب مدت دیرکرد، افزوده شده است.
رئیس اداره کل وصول مطالبات بانک با اشاره به استقبال مشتریان بانک از مزایای طرح میثاق از شهریور سال قبل تا کنون، اظهار داشت: به هر حال شرایط شیوع ویروس کرونا سبب شد یک گروه از مشتریان نتوانند از مزایای این طرح در موعد مقرر اولیه در سال قبل برخوردار شوند و به همین خاطر تصمیم به تمدید این طرح مجدداً در تمام شعب سراسر کشور اتخاذ شد.
طرح میثاق چیست و چگونه جرایم دیرکرد بخشیده می شود؟
بر اساس این گزارش، در چارچوب طرح میثاق در صورت واریز نقدی هر میزان از مطالبات غیرجاری انواع تسهیلات پرداختی شامل انواع عقود مبادله ای، مشارکتی، وام قرض الحسنه و … و همین طور مطالبات مربوط به ضمانت نامه های ضبط شده، خالص جرایم محاسبه شده برمبنای نوع قرارداد (حسب مورد ۶ تا ۱۴ درصد از نرخ وجه التزام) به نسبت واریزی بدهکاران مورد بخشودگی قرار می گیرد.
در این طرح همین طور ۱۰۰ درصد جرایم سازنده هایی که در چارچوب قراردادهای مشارکت مدنی با بانک، تسهیلات ساخت دریافت کرده بودند، در صورت پرداخت یا تعیین تکلیف مطالبات به صورت تقسیط، مورد بخشودگی قرار خواهد گرفت.
این طرح به مشتریان بدهکار بانک اجازه می دهد در ازای پرداخت هر میزان از بدهی خود به همان نسبت از پرداخت کل جرایم خود بابت تأخیر در پرداخت بدهی معاف شوند. همین طور در صورت پرداخت کل میزان بدهی، بخشودگی کل جرایم مقدور شده است.


منبع:

1399/04/16
17:06:07
5.0 / 5
2393
تگهای خبر: تردد , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.