امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
معاون وزیر راه:

۱۰۰ هزار واحد مسكن مهر شهرهای جدید تحویل متقاضیان نشد

۱۰۰ هزار واحد مسكن مهر شهرهای جدید تحویل متقاضیان نشد به گزارش هم ماشین مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: از مجموع 360 هزار و 530 واحد مسكن مهر شهرهای جدید تا كنون، 261 هزار و 786 واحد تحویل متقاضیان شده است.به گزارش هم ماشین به نقل از بانک عامل بخش مسکن، حبیب الله طاهرخانی اعلام نمود: از مجموع ۳۶۰ هزار و ۵۳۰ واحد مسکونی در تعهد شرکت عمران شهرهای جدید برای ساخت در چارچوب مسکن مهر در این شهرها، تابحال نزدیک به ۲۶۲ هزار واحد مسکونی و بطور دقیق ۲۶۱ هزار و ۷۸۶ واحد تحویل متقاضیان شده است.
بنا بر اعلام طاهرخانی، الان کارت قسط برای بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر بمنظور پرداخت اقساط ماهانه این تسهیلات نیز برای ۲۴۸ هزار و ۶۲۴ واحد مسکن مهر صادر گردیده است.
وی همین طور از اتمام عملیات نازک کاری بیش از ۳۳۵ هزار واحد مسکونی معادل ۳۳۵ هزار و ۱۳۹ واحد در شهرهای جدید کشور آگاهی داد و اضافه کرد: این آمارها مربوط به انتها سال ۹۸ است و وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید اراده دارد و برنامه ریزی نموده است که تا اختتام نیمه اول امسال، کار ساخت همه واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید تمام شود و پرونده ساخت این واحدها بسته شود.
وی همین طور با تشریح عملکرد ساخت مسکن مهر در سال ۹۸ اشاره کرد: در سال قبل نزدیک به ۴۴ هزار واحد مسکونی به متقاضیان و مالکان این واحدها تحویل داده شد. همین طور برای بیش از ۳۴ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید کشور نیز کارت قسط صادر شد و به همین تعداد، مالکان مسکن مهر بازپرداخت اقساط ماهانه تسهیلات خود به بانک عامل بخش مسکن را شروع کردند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: از طرف دیگر در سال ۹۸ بیش از ۲۳ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید معادل ۲۳ هزار و ۴۳۵ واحد به مرحله اتمام نازک کاری رسیده و کار نازک کاری این واحدها به اتمام رسید.
وی اشاره کرد: همزمان با ساخت واحدهای مسکن مهر و تکمیل این پروژه در سال قبل و امسال، طرح اقدام ملی مسکن نیز در شهرهای جدید دنبال شد.
تفاوت های طرح ملی مسکن با طرح مسکن مهر
طاهرخانی با اشاره به اینکه در طرح اقدام ملی از تجربیات مسکن مهر درس های زیادی گرفته شد، اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید با چند تفاوت عمده نسبت به مسکن مهر در دست انجام است.
وی افزود: مهمترین خاصیت و تفاوت این طرح با مسکن مهر، مکان یابی ساخت واحدهاست که سعی شده است در مکان های مرغوب و برخوردار از خدمات زیربنایی راه اندازی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: از طرف دیگر سعی شده است تراکم ساختمان های طرح اقدام ملی مسکن کمتر از مسکن مهر باشد بعنوان مثال متوسط تعداد طبقات در این طرح در شهرهای جدید حدود ۵ تا ۶ طبقه است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اضافه کرد: همین طور در نحوه ساخت این واحدها، مصالحی که در ساخت آنها به کار گرفته می شود و موضوع نازک کاری و نمای ساختمان توجه ویژه ای شده است که این مشخصات نیز طرح اقدام ملی مسکن را از طرح مسکن مهر متمایز می کند.


منبع:

1399/04/01
23:48:57
5.0 / 5
2399
تگهای خبر: خدمات , راه اندازی , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.