امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱

امتحانات پایه نهمی ها با سنوات قبل چه تفاوتی دارد؟

امتحانات پایه نهمی ها با سنوات قبل چه تفاوتی دارد؟ به گزارش هم ماشین مدیركل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش جزئیات ارزشیابی و برگزاری امتحانات دوره متوسطه اول و دوم را شرح داد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، عباس سلطانیان ضمن بیان اینکه با عنایت به بخش نامه ای که وزارت آموزش و پرورش در ۲۳ اردیبهشت ماه به تمام مدارس کشور ابلاغ کرده است، در دو پایه نهم و دوازدهم امتحانات به شکل حضوری برگزار می شود اضافه کرد: دانش آموزان با حضور در مدارس در امتحانات کتبی مطابق با برنامه ای که تهیه شده، شرکت می کنند.
سلطانیان افزود: سایر پایه ها که شامل پایه های هفتم و هشتم در دوره اول متوسطه و پایه های دهم و یازدهم در دوره دوم متوسطه می شوند، ارزشیابی به شکل غیر حضوری است و در حقیقت مسئولیت ارزشیابی تحصیلی و تربیتی دانش آموزان بر عهده معلمان و مدیران مدارس است.
وی درباره فرآیند برگزاری امتحانات حضوری و غیرحضوری دوره های اول و دوم متوسطه اظهار داشت: در روش غیرحضوری با عنایت به این که اولویت وزارت آموزش و پرورش حفظ سلامت دانش آموزان است، تصمیم بر این شد که در پایه های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم بدون حضور فیزیکی دانش آموزان در مدرسه، دبیران برپایه شناختی که از دانش آموزان پیدا کردند که این شناخت را ما در بند ۱۶ دستورالعمل کاملا تصریح کردیم که برپایه آموزش های مجازی، تلویزیونی و ارتباطاتی که همکاران ما با دانش آموزان در پیام رسان های داخلی داشتند، ارزشیابی های غیر حضوری که به صورت برون خط ( آفلاین) یا به صورت آنلاین برگزار کردند، پژوهش های دانش آموزی که در اختیار دانش آموزان قرار گرفته، خلاصه نویسی و شیوه های دیگر ارزشیابی، به یک قطعیتی می رسند و نمره دانش آموزان را اعلام می کنند که در کارنامه ها ثبت می شود.
سلطانیان تصریح کرد: عرضه هر نوع برنامه امتحانی که دانش آموز مجبور شود در مدرسه حضور یابد یا امتحانی که به صورت آنلاین برای همه دانش آموزان برگزار گردد و تنها همین امتحان ملاک ثبت نمرات برای دانش اموزان شود، ما به شدت با آن برخورد می نماییم و تاکید کردیم که این قضیه اتفاق نیفتد تا برپایه مواردی که ذکر شد، دبیران بتوانند نمرات دانش آموزان را اعلام کنند.
وی افزود: پایه دوازدهمی ها برابر جدول برنامه امتحانات نهایی که اعلام شده از ۱۷ خرداد ماه امتحان دانش آموزان در حوزه های اجرایی آزمون شروع می شود و تا ۱۶ تیر ماه ادامه خواهد داشت و مطابق سنوات قبل دانش آموزان چه در دروس نهایی و چه در دروس غیرنهایی با حضور در مدرسه امتحان خویش را می دهند اما در پایه نهم، یک تغییرات جزئی اتفاق افتاده است.
مدیرکل متوسطه آموزش و پرورش در اینباره توضیح داد: در سنوات قبل امتحان دانش آموزان پایه نهم به صورت هماهنگ استانی بود مثلا در شهر تهران سوالات به صورت واحد برای کل مناطق آموزش و پرورش تعیین می شد و دانش آموزان امتحان می دادند اما به جهت اینکه مدارس بتوانند برنام هفتگی خویش را در امتحانات همگام کنند، با تعداد دانش آموزان مدرسه و قابلیت انعطاف داشته باشد تا بتوانند مدیریت خوبی را در بحث فاصله گذاری اجتماعی داشته باشند، ما امتحانات هماهنگ را لغو کردیم و امتحانات حضوری پایه نهم را در سطح مدرسه و با برنامه ریزی شورای مدرسه اعلام کردیم.
ادامه دارد


1399/03/10
12:22:08
5.0 / 5
2863
تگهای خبر: آنلاین , شركت , شورا , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.