امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
معاون وزیر راه خبر داد:

خسارت یكهزار میلیارد تومانی سیل به راه های لرستان

خسارت یكهزار میلیارد تومانی سیل به راه های لرستان به گزارش هم ماشین رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از برٖآورد خسارت اولیه ۶۰۰ میلیارد تومانی به راه های استان لرستان اطلاع داد و اظهار داشت: پیشبینی می شود مجموع خسارت ها به بیشتر از هزار میلیارد تومان برسد.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا با اشاره به برآورد اولیه خسارت وارده به راه های استان لرستان تصریح كرد: طبق برآورد اولیه سیل ۱، ۰۰۰ میلیارد تومان به راه های استان لرستان خسارت وارد كرده است.
وی اضافه كرد: با عنایت به هشدارهای قبلی سازمان هواشناسی ۴۰ اكیپ با ۴۰۰ نفر نیروی راهدار و ۲۸۸ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در جاده های استان مستقر شدند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حجم زیاد بارش و سیلاب در استان لرستان اظهار داشت: رانش و ریزش ۲۸۵ نقطه در راه ها، انسداد ۲۴۳ روستایی و صدمه دیدگی تعداد زیادی از پل ها بر اثر وقوع سیلاب به وقوع پیوست اما با اقدامات بموقع راهداران ریزش و رانش برداری از سطح جاده های استان انجام و بسیار از مسیرها بازگشایی شد.
حسن نیا با اشاره به اینكه «راه ۱۷۵ روستا به علت تخریب پل و آبراه ها، آب گرفتگی، ریزش و رانش مسدود است» اظهار داشت: اغلب راه های مسدود شده در حاشیه رودخانه كشكان قرار دارند و دلیل آن بالا بودن سطح آب در بستر رودخانه كشكان و تخریب راه های ۲ طرف پل های ارتباطی است كه امكان انجام عملیات طی چند روز گذشته را از راهداران گرفته بود.
وی با اشاره به آغاز عملیات بازگشایی مسیرهای مسدود از روز گذشته خاطرنشان كرد: بر مبنای هماهنگی های انجام شده، ماشین آلات راهداری استان های اصفهان، تهران، بوشهر، كرمانشاه، مازندران و زنجان به استان لرستان منتقل شد.
۶۰۰ میلیارد تومان؛ برآورد اولیه خسارت به راه های استان لرستان
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ارزیابی خسارت اولیه به راه های لرستان را ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام نمود و خاطرنشان كرد: پیشبینی می شود، میزان خسارت ها بیشتر از ۱، ۰۰۰ میلیارد تومان باشد.
حسن نیا در ادامه از تلاش راهداران برای بازگشایی راه های روستایی، جاده های مسدود در سطح استان طی روزهای آینده اطلاع داد.
اقدامات جلوگیری از شیوع كرونا در ناوگان مسافری
معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد جلوگیری از ویروس كرونا در ناوگان حمل و نقل مسافر هم اظهار داشت: برای پیشگیری از شیوع و گسترش ویروس كرونا در ناوگان مسافربری، هماهنگی های لازم با تشكل های صنفی بخش حمل و نقل مسافربری و رعایت الزامات بهداشتی در طول سفر انجام شده است و آنها مكلف به رعایت الزامات در خصوص ضدعفونی كردن سطوح تماس دست مسافران در ناوگان با مواد ضدعفونی كننده استاندارد مورد تأیید مراكز بهداشت و ضدعفونی كردن اماكن مورد ضرورت در پایانه های مسافربری از راه سازمان پایانه های شهرداری هستند.
وی اضافه كرد: به شركت های مسافربری تاكید گردیده است از بطری های آب یك بار مصرف به جای لیوان برای مصرف آب آشامیدنی به مسافران استفاده كنند و برای مسافران دارای علایم سرماخوردگی ماسك تحویل دهند. همینطور بر رعایت كامل مفاد ماده ۱۵ ضوابط حمل و نقل مسافر در مورد چگونگی تهیه، نگهداری و توزیع بهداشتی خوراكی ها در میان مسافران اجبار شده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح كرد: شركت های مسافربری ملزم هستند چنانچه در حین سفرها مسافرانی با علایم سرماخوردگی شدید مشاهده شوند نسبت به توجیه رعایت رفتارهای بهداشتی و ایمنی همچون استفاده از ماسك و در صورت ضرورت استقرار مسافر در محلی از وسیله نقلیه كه كمترین مواجهه با سایر مسافران را داشته باشد، اقدام نمایند.
اقدامات پیشگیری با شیوع كرونا در ناوگان باری
حسن نیا در ادامه به اقدامات پیشگیری با ویروس كرونا در ناوگان حمل و نقل بار اشاره نمود و اظهار داشت: طرح ثبت اثر انگشت در كلیه مراحل دریافت بار، همچون هنگام تبدیل نوبت مجازی به حقیقی و دریافت نوبت در پایانه های بار تا اطلاع ثانوی متوقف شده است. ضد عفونی سالن های اعلان بار و محل تجمع رانندگان، تعبیه محلول های ضدعفونی كننده در مكان های مناسب، كنترل و پیشگیری از ورود افراد متفرقه به سالن های اعلان بار، خروج حتی الامكان بارهای قابل عرضه در خارج از سالن های اعلان بار به منظور محدود كردن تردد در سالن ها تا اطلاع ثانوی، نصب بنر، توزیع بروشورها و فیلم های آموزشی حاوی سفارش های بهداشتی و نظافت فردی در محل های تجمع رانندگان و مكان های مناسب، كنترل و نظافت سرویس های بهداشتی در پایانه های بار، همكاری و تهیه فضاهای مورد نیاز برای مأمورین بهداشت جهت غربالگری افراد، جمع آوری و انتقال زباله های موجود حداقل ۲ بار در روز، همچون تمهیدات انجام شده برای پیشگیری است.
اقدامات جلوگیری از شیوع ویروس كرونا در پایانه های مرزی
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در پایانه های مرزی كه محل تردد ناوگان بین المللی به حساب می آید، بیان داشت: جلسات كمیته هماهنگی در پایانه های مرزی با حضور نمایندگان مركز جلوگیری از بیماری ها برگزار شده و دستورات لازم به شركت های خدماتی در مرزها همچون جمع آوری و انتقال زباله های موجود در روز طی چند مرحله ضدعفونی كردن غرفه مربوط به نصب بنرهای آموزشی در مناسب ترین نقاط سالن و محوطه برای اطلاع مسافران، نصب تابلوهای اخطار دهنده برای عموم مسافران همچون مهم ترین اقدامات انجام شده در مرزها است.

1398/12/11
20:44:02
5.0 / 5
3814
تگهای خبر: آب , ایمنی , تردد , جاده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.