امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳
به روز رسانی می شود؛

با سودجویان بازار ماسك برخورد می شود

با سودجویان بازار ماسك برخورد می شود هم ماشین: ایسنا/قم باتوجه به خبر روز گذشته در خصوص تایید بیماری كرونا در استان قم و هشدارهایی كه در این زمینه به مردم داده می شود رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دكتر كیانوش جهانپور از وجود كرونا در شهر اراك نیز آگاهی داد وی باتوجه به اهمیت موضوع علاوه بر اعلام خبر در توئیتی از آمار پنج نفر مبتلا به كرونا خبرداد همین طور علی ربیعی سخنگوی دولت در توییتر نوشت ستاد پیشگیری و مقابله با كرونا تشكیل می شود. هنوز جلسات درباره این بیماری در استان ادامه دارد تا علاوه بر ستاندن تصمیمات درست و بموقع، جریان اطلاع رسانی به مردم ادامه داشته باشد.


تمامی مدارس قم روز شنبه سوم اسفند تعطیل شد/ روزهای بعد هم بررسی می شود
بر اساس اعلام استانداری قم تمام مدارس استان قم در روز شنبه تعطیلست.
بر اساس اعلام رسمی استاندار قم برای جلوگیری از گسترش بیماری كرونا در قم شنبه سوم اسفند همه مراكز آموزشی، دانشگاهی و حوزوی در قم تعطیلست.
شب گذشته نیز در جلسه ستاد بحران زیستی استان قم مقرر شد كه امروز تمامی مدارس و دانشگاه های استان قم تعطیل باشد كه این امر صورت گرفت و حال این تعطیلی به شنبه هم كشیده شد.
پیگیری خبرنگار ایسنا از مسئولان استانداری درباب میزان تعطیلات مدارس و مراكز آموزشی در قم با این گفتار از طرف مسئولان مواجه گردید كه بعد از شنبه و مشاهده روند صعودی یا نزولی بیماری و اتخاذ روش های لازم، مراتب به اطلاع عموم می رسد.
هشدار دادستانی قم به داروخانه ها و مراكز عرضه محصولات و تجهیزات پزشكی
دادستانی قم نسبت به سودجویی بعضی از مراكز عرضه محصولات و تجهیزات پزشكی نسبت به ایجاد بازار سیاه درباب ماسك بهداشتی آگهی داد.
علی اصغر سلطانی معاون دادستان عمومی و انقلاب قم اظهار داشت: با توجه به گزارش واصله درباب عدم عرضه ماسك به شهروندان و سواستفاده و سودجویی برخی از داروخانه ها و مراكز عرضه محصولات بهداشتی، طی دستور قضایی به دانشگاه علوم پزشكی، سازمان صنعت معدن و تجارت و معاونت غذا و داروی استان قم مقرر گردید سریعا تیمی متشكل از بازرسان سازماهای مذكور نسبت به بازرسی و نظارت شبانه روزی از داروخانه ها و مراكز عرضه محصولات بهداشتی سطح استان و كلیه انبارهای آن، اقدام و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و ممانعت از عرضه ماسك، ضمن پلمپ مركز مربوطه، مراتب جهت برخورد قانونی سریعا به دادسرای عمومی و انقلاب گزارش گردد.
وی اضافه كرد: همشهریان عزیز می توانند گزارشات خودرا در این خصوص به شماره 09333633251 در پیام رسان ایتا ارسال كنند.
گفتنی است مسئولان دانشگاه علوم پزشكی قم نیز امروز از برخورد جدی دادستانی قم با این سودجویان تقدیر كردند.
معاون غذا و داروی علوم پزشكی قم:
نیازی به این همه ماسك زدن نیست، نمی گذرایم سودجویان از این شرایط بهره برداری كنند
معاون غذا و داروی علوم پزشكی قم اظهار داشت: شستشوی صحیح دست ها، 55 درصد از خطر مبتلاشدن به ویروس كرونا را می كاهد و نیازی به این همه ماسك زدن نیست. دراین زمینه اجازه سوء استفاده سودجویان را نمی دهیم.
محمد حضوری در جمع مدیران رسانه های استان قم عنوان كرد: رسانه ها نقش حمایتی خوبی در كاهش نگرانی در جامعه دارند و با اطلاع رسانی دقیق و آگاهی بخشی این مساله به راحتی مدیریت می شود.
معاون غذا و داروی علوم پزشكی قم اضافه كرد: چند روز قبل رئیس كنترل بیماری ها به وزارت بهداشت اعلام نمود نمی توان مرزی را برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا بست، چونكه امكان انتقال از راههای مختلف وجود دارد.
وی بیان كرد: ما پیش زمینه ذهنی داشتیم كه ممكنست در ایران شاهد موردی از كرونا باشیم كه متاسفانه صورت گرفت و دو نفر جان خودرا از دست دادند.
حضوری اظهار نمود: هم اكنون در غذا و دارو نقش حمایتی داریم و خدمات درمانی نیز به خوبی انجام می شود، اما شهروندان باید بدانند رعایت بهداشت اهمیت زیادی دارد و اطلاع رسانی وسیعی باید صورت گیرد به خصوص درباره شستشوی دستها باید مردم جدی تر باشند.
معاون غذا و داروی علوم پزشكی قم عنوان كرد: آنچه درباره انواع آنفلوآنزا می گوییم در ارتباط با كرونا نیز صدق می كند و شستشوی صحیح دست ها، 55 درصد از خطر مبتلاشدن به ویروس كرونا را می كاهد.
وی اشاره كرد: بیشتر از نصف موارد انتقال این ویروس با شستن دستها به بطور صحیح مهار می شود و الزامی به مصرف شوینده و مواد ضد عفونی نیست و مایع صابون كفایت دارد و باید به مدت 20 ثانیه به درستی دستها را شست.
حضوری اظهار داشت: اطلاع رسانی صحیح سبب می شود همین 5 مورد مبتلاشدن نیز با روش بهداشتی كمتر شود، هم اكنون دارویی برای مقابله با این ویروس از طرف بهداشت جهانی ساخته نشده است و معمولا مقابله با آن واكسن دارد.
وی اضافه كرد: ویروس علائمی در بدن به وجود می آورد كه برای كنترل علایم از دارو استفاده می نماییم، اما برای دارو نباید جو زده شویم چونكه تنها داروهای محدودی برای كنترل علایم در جهان وجود دارد، با عنایت به این كه این بیماران قادر به خوردن غذا نیستند و علایم گوارشی دارند داروهایی برای كاهش این علایم مصرف می شود.
معاون غذا و داروی علوم پزشكی قم عنوان كرد: مدتی قبل میزان خرید سرم را برای انفلوآنزا در قم دو برابر كردیم كه شرایط خوبی را برای كنترل بیماری در اختیار ما قرار می دهد.
وی در مورد ماسك اشاره كرد: ماسك برای افراد در تماس با بیماران سفارش می شود، متاسفانه دست افراد سودجو از هر زمینه ای به دنبال منفعت است و حتی اگر لطمه ذهنی و فكری به جامعه وارد كنند، ابایی ندارند و درباره ماسك نیز سودجویانی وارد شدند.
حضوری بیان كرد: روزانه قادر به تولید یك و نیم میلیون ماسك در كشور هستیم و مقرر است محموله ای به قم برسد و كمبودی وجود ندارد، اما الان با افزایش درخواست، با كمبود مواجه ایم.
وی اظهار نمود: نگرانی مردم سبب افزایش خرید و كمبود می شود، در صورتیكه ماسك برای افراد در معرض ابتلاست و برای این افراد نیز ماسك سه لایه و معمولی كافی است و ماسك های فیلتردار برای كادر درمان مناسب می باشد و یا در مكان هایی كه تجمع زیادی وجود دارد الزامی است.
معاون غذا و داروی علوم پزشكی قم اظهار داشت: در ارتباط با بیماران آنفلوآنزا باید فاصله یك متری را رعایت كرد و در مورد ویروس كرونا فاصله بیشتر و مراقبت های افزون تری لازم است.
وی اشاره كرد: هم اكنون در بعضی از مراكز ماسك با قیمت بالایی عرضه می شود و زمینه سودجویی فراهم شده كه با ورود دادستانی و ستاندن مجوزهای لازم، 4 اكیپ بازرسی كار خودرا در جهت كنترل بازار و رصد تجهیزات پزشكی آغاز نموده اند.
حضوری عنوان كرد: ماسك، پارچه ای است و رطوبت را می گیرد و خودش جاذب ویروس می شود، بهتر است افرادی كه در بخش عفونی كار می كنند و یا با بیمار در تماس هستند، از ماسك فیلتردار استفاده كنند و نیاز نیست همه افراد ماسك بزنند.
وی اشاره كرد: چرخه توزیع برای جلوگیری از سوء استفاده از این شرایط بوسیله سامانه وارد شد و به زودی شرایط عادی می شود.
معاون غذا و داروی علوم پزشكی قم بیان كرد: یكی از این افراد دارای بیماری زمینه ای تنفسی بود كه جان خودرا از دست داد، اگر از نظر علمی برای حفظ سلامت مردم، قرنطینه لازم باشد، انجام می شود، اما هم اكنون نیاز به قرنطینه دیده نمی گردد.

سوالات كرونایی خودرا از این شماره ها بپرسید
دانشگاه علوم پزشكی شماره هایی را برای ارتباط مردم با این دانشگاه جهت اطلاع رسانی درباب موارد مرتبط به كرونا اعلام نمود.
دكتر سیامك محبی امروز در جمع مدیران رسانه های استان قم اظهار داشت: كرونا دارای یك دوره پیك است كه بعد از اقدامات مقتضی اساسا این بیماری كنترل می شود.
وی اضافه كرد: كشورهای دیگر هم درباب این بیماری اطلاع رسانی درستی نمی كنند ولی ما از روز اول با مردم صادق بودیم برای اینكه اساسا نجات در صدق است و اگر به مردم اطلاعات درستی داده شود به شكل بهتری این بیماری كنترل می شود.
وی با ذكر این مطلب كه استان ووهان چین دارای 80 میلیون جمعیت است، اظهار داشت: كنترل این بیماری در ایران با چین متفاوت می باشد. در این ایران از روش های الزامی و سختگیرانه استفاده نمیكنیم و اهتمام می نماییم با فراگیركردن اصول بهداشتی و درمانی این بیماری را شكست دهیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی استان قم بیان كرد: همشهریان در صورت هر گونه سوال در مورد ویروس كرونا با شماره های، ۳۶۶۲۰۰۲۳،، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰، ۳۶۷۰۴۳۶۸ تماس بگیرند.

فداكاری تاریخی كادر درمانی قم / از روز اول ابتلای كرونا با مردم صادق بودیم
رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان قم صداقت را مهمترین رویكرد دانشگاه علوم پزشكی و مردم قم در مواجهه با كرونا دانست و از تلاش فداكارانه كادر پزشكی و درمانی استان قم در مقابله با این بیماری قدردانی نمود.
محمد رضا قدیر امروز در جمع رسانه های استان قم اظهار داشت: در ایام اخیر تمام كادر درمانی استان با فداكاری مثال زدنی و تاریخی خودرا سپر بلای این بیماری كردند تا به نجات بیماران بپردازند.
وی اظهار داشت: بسته پیشنهادات و الزامات عبور از بحران كرونا به استانداری پیشنهاد شده است ولی در آخرالامر استاندار و مسئولان امر هستند كه نظر نهایی را اتخاذ خواهند كرد.
وی اظهاركرد: از نظر پزشكی باید از هرگونه مجالسی كه جمع كثیری از انسان ها در یك فضای بسته حضور می یابند در شهر جلوگیری شود تا به شرایط متعادل در كنترل این بیماری برسیم. دراین زمینه پیشنهاداتی نیز همچون تعطیل شدن تمام همایش ها و برنامه های بزرگ فرهنگی نیز ارائه شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان قم بیان كرد: بنده از روز اول اهتمام كردم با مردم صادق باشم. به هیچ عنوان اهتمام نكردیم از زیربار مسئولیت اجتماعی و سازمانی خود شانه خالی كردیم و با اطلاع رسانی گسترده مردم و مسئولان برای مواجهه با این بیماری بسیج شدیم.
وی با اشاره به این نكته كه مردم می توانند با رعایت اصول بهداشتی در مقابل شیوع این بیماری مقابله كنند، اظهار داشت: در این شرایط متاسفانه برخی با رفتارهای غیرمسئولانه خود ذهنیت مردم را تخریب كرده و تلاش می كنند كه با بیش از اندازه بزرگنمایی این ویروس خطرات و لطمه ها را به حداكثر می رسانند.
وی اظهاركرد: در زمینه انتخابات نیز اهتمام داریم كه با مشاركت همه دستگاه ها تمام تمهیدات بهداشتی لازم را اتخاذ نماییم كه مردم با خیال راحت در این حوزه نیز حضور یابند.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی قم: با آرامش و درایت اساسا كرونا را شكست خواهیم داد
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بر ضرورت حفظ آرامش و تدابیر لازم جهت شكست بیماری كرونا در قم اصرار كرد.
محمدرضا قدیر امروز در جمع مدیران رسانه های استان قم كه در ساختمان دانشگاه علوم پزشكی استان قم برگزار شده بود اظهار داشت: كرونا كمتر از بیماری های ویروسی شناخته شده همچون آنفلوانزا و سارس قربانی می گیرد.
وی اضافه كرد: آنفلوانزا بیشتر از 10 درصد بیماران خودرا به كام مرگ می كشد ولی این رقم در كرونا به شدت كمتر است ولی جو روانی حاصل از فضای رسانه ای این فضای خاص را در كشور به وجود آورده است.
وی با ذكر این مطلب كه اصلا باور نمی كرد كه استان قم به این زودی با چنین وضعیتی همراه شود اظهار داشت: باتوجه به مثبت اعلام شدن آزمایشات این دو شهروند تمام تمهیدات لازم جهت كنترل این بیماری با هماهنگی مسئولان وزارت بهداشت و استان قم در نظر گرفته شد.
وی اشاره كرد: این بیماری دارای یك پیك شتابنده و یك دوران هموار است كه هم اكنون به دنبال پشت سر گذاشتن این طغیان هستیم و از امروز كاهش مراجعات جهت تست این بیماری شروع شده و امیدواریم شرایط لازم جهت حل این مشكل در استان بوجود آید.
وی اظهار داشت: اساسا آرامش سهم بسیار مهمی در حل این مشكلات دارد و نباید بی خود مردم را هراساند. با آرامش و درایتی كه در مسئولان و مردم و رسانه ها وجود دارد و این كار در حال انجام می باشد مطمئن هستیم كه كرونا را شكست خواهیم داد.

توضیح وزارت بهداشت درباره انتقال 5 بیمار مشكوك به كرونا از قم به تهران
در پی اعلام انتقال پنج فرد مشكوك به كرونا از قم به تهران، رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ضمن تشریح ماجرای انتقال بیماران كرونایی از قم به تهران، اظهار داشت: هنوز بطور دقیق منبع سرایت و انتقال بیماری در كشور مشخص نشده است.
دكتر كیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا، درباره ماجرای انتقال بیمار مبتلا به كرونا از قم به تهران كه توسط رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر اعلام شد، اظهار داشت: پیش از اینكه كرونا در قم تشخیص داده شود، برخی افراد خودشان به بیمارستان های تهران بازگشت كردند. در عین حال بطور كلی پنج مورد بیمار از قم به تهران منتقل شده بود، اما از زمانیكه تشخیص در قم حتمی شد، بیمارستان قم فعال شده و دیگر بیماران را منتقل نمی كنند.
وی با اشاره به اینكه ماسك به اندازه كافی وجود دارد، اظهار داشت: البته برای افراد عادی استفاده از ماسك را سفارش نمی نماییم. ماسك را برای افرادی كه در محل حضور دارند و یا افراد پرخطر برمبنای پروتكل ها در اختیارشان قرار می دهیم.
جهانپور درباره نحوه ابتلای پنج مورد قطعی كرونا، اظهار داشت: هنوز بطور دقیق نقشه اپیدمیولوژیك و منبع سرایت و انتقال مشخص نشده است.
وی درباره نحوه دفن دو موردی كه براثر كرونا فوت كردند، نیز افزود: مانند سایر موارد بیماری های عفونی كه پروتكل دفن مشخصی دارند، افرادی كه بر اثر مبتلاشدن به كرونا فوت شدند، برمبنای پروتكل بهداشتی مشخصی دفن می شوند و همكاران بهداشت محیط در مراكز بهداشتی استانها و شهرستان ها نظارت می كنند.
با اعلام شیوع ویروس كرونا در شهر قم، مردم با مراجعه به داروخانه ها و باتوجه به سفارش ها و پیش زمینه های مذهبی درباب پیش گیری از بیماری، به تهیه ماسك اقدام نموده و امروز بعضی از مردم از تردد بی مورد در خیابان های مركزی شهر خودداری كرده و یا رفت و آمد را با استفاده از ماسك انجام دادند.

وزیر آموزش و پرورش خبر داد: تعطیلی تمام مدارس قم در روز شنبه
وزیر آموزش و پرورش همزمان با انتشار خبر فوت دونفر بر اثر مبتلاشدن به كرونا ویروس از تعطیلی تمام مدارس استان قم در روز شنبه آگاهی داد.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی با بیان این كه از لحظه اعلام این خبر در هماهنگی كامل با وزارت بهداشت هستیم، اضافه كرد: با آقای نمكی نیز صحبت كردیم و تمام پروتكل ها و تشریفات اعلام شده از طرف این وزارتخانه را دنبال می نماییم. هم چنین در صورت نیاز به تعطیلی مدارس یا نصب تجهیزات خاص برای پیش گیری از شیوع این بیماری در مدارس نیز كلیه اقدامات را در دستور كار خواهیم داشت.
به گفته حاجی میرزایی در صورت اعلام وزارت بهداشت برای لزوم تعطیلی مدارس در كشور این اقدام از طرف آموزش و پرورش صورت خواهد گرفت.
وی در ادامه درباب تعطیلی مدارس در روز شنبه به دنبال انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز اظهار نمود: روز شنبه در خیلی از مدارسی كه حوزه انتخابی هستند به علت ادامه شمارش آراء عملا امكان دایر بودن وجود ندارد. این مساله تنها درباب مدارسی است كه شمارش آرای آنها به طول بینجامد و در مورد تمام شعب رای گیری نیست.
وی درباب زمان تعطیلی مدارس درانتها سال نیز اشاره كرد: باتوجه به تعطیلات ناخواسته ای كه طی این مدت اتفاق افتاده است مدارس تا آخرین روز كاری دایر هستند و دانش آموزان باید برای جبران عقب ماندگی های سال تحصیلی جاری در مدارس حضور پیدا كنند. هم چنین پیشنهاد دادیم ساعاتی به تدریس روزانه افزوده شود، چونكه مدت زمان اختتام سال محدود خواهد بود و بیش از اندازه معینی امكان ادامه كار را نداریم.

ربیعی: ستاد پیشگیری و مقابله با كرونا تشكیل می شود
لازم به توضیح است علی ربیعی، سخنگوی دولت باتوجه به اهمیت بیماری كرونا در توییتر نوشت:
«بنا به دستور رئیس جمهور ستاد پیشگیری و مقابله با كرونا در وزارت بهداشت با حضور وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشكی، كشور، گردشگری، راه و شهرسازی، سخنگوی دولت و نماینده ستادكل نیروهای مسلح تشكیل می شود. سایر دستگاه های اجرایی بنا به لزوم در جلسه شركت می كنند.
دولت از شروع شیوع كرونا در چین، در چند جلسه موضوع را بررسی و تصمیمات مقتضی در مرزها اتخاذ و وزارت بهداشت با حساسیت تمام موضوع را رصد و اقدامات لازم را صورت داده بود.
اكنون كه علایمی مشاهده شد نیازمند اقدامات جامع تر و همكاری همه شهروندان هستیم.
دولت با حساسیت كامل و با تمام توان همه اقدامات لازم راانجام خواهد داد. از هموطنان انتظار همكاری و توجه به سفارش های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی می رود.»
وزارت بهداشت اعلام نمود: تایید ابتلای سه مورد جدید به كروناویروس در قم و اراك
رییس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباب آخرین وضعیت بیماری كرووید19(كروناویروس) در كشور اظهار داشت: برمبنای شواهد آزمایشگاهی، ابتلای سه نفر از بیماران بستری در قم و اراك به كرووید19 تایید شده و بیماران مذكور هم اكنون در بیمارستان تحت مراقبت قرار دارند.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، دكتر كیانوش جهانپور، اظهار داشت: تا بامداد امروز(پنجشنبه 1 اسفند 98) آزمایشات از ابتلای دو مورد جدید در قم و یك مورد در اراك به كرووید19 حكایت دارد، هر سه بیمار تابعیت ایرانی داشته و فرد مبتلا در اراك نیز ساكن قم و از همكاران پزشك ما است. با احتساب این موارد تعداد مبتلایان كرووید19 تایید شده در كشور به پنج نفر می رسد.
وی اضافه كرد: در این رابطه امروز بامداد نشست قرارگاه مقابله با كروناویروس با حضور وزیر بهداشت و معاونین این وزارتخانه و ارتباط ویدیویی با روسای دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی سراسر كشور انجام شد و موضوعاتی همچون ساختار پیشگیری، شناسایی و مدیریت این بیماری و هم چنین آمادگی مراكز فوریت های پزشكی و تیم های واكنش سریع، آمادگی تخت های بیمارستانی، آموزش همگانی و پروتكل بهداشتی پیشنهادی برگزاری انتخابات دوم اسفند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رییس كمیته روابط عمومی قرارگاه مقابله با كروناویروس تصریح كرد: با دستور وزیر بهداشت، مرخصی تمامی روسا و معاونین دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی سراسر كشور تا اطلاع ثانوی لغو و مقرر شد كه تمامی ماموریت های خارج از كشور نیز از دستور كار، بیرون رود.
دكتر جهانپور افزود: پیشنهاد محدود كردن موقت رفت و آمد به حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، مسجد جمكران و سایر اماكن زیارتی و محال تجمع در شهر قم، ارائه شده و امیدواریم كه با پیگیری و ابلاغ استانداری قم، این مساله عملیاتی شود.
بنابر اعلام پایگاه خبری وزارت بهداشت، وی اشاره كرد: سفارش وزارت بهداشت، لغو اردوهای سیاحتی و زیارتی دانشجویی و دانش آموزی و همین طور لغو تمامی سمینارها و همایش ها در شهر قم تا اطلاع ثانوی است و این مساله به اطلاع نهادهای ذیربط رسیده است.
رییس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در مورد انتخابات دوم اسفند و برگزاری شكوهمند آن در سراسر كشور، اظهار داشت: ملاحظه خاصی دراین زمینه وجود ندارد و پیشنهادات و سفارش های پیشگیرانه و بهداشتی برای برگزاری انتخابات در سراسر كشور و خصوصاً حوزه انتخابیه قم، به اطلاع ستاد انتخابات كشور رسیده و وزارت كشور ضمن استقبال، این موارد را در دستور كار خود قرار داده است.
جلسات سخت و فشرده مسئولان در قم درباب تعیین وضعیت استان در شرایط حساس كنونی در حال برگزاری است.
پس از شیوع بیماری كرونا و مثبت اعلام شدن نمونه های تایید شده از طرف مقامات علوم پزشكی و وزارت بهداشت، از غروب روز گذشته جلسات سخت و فشرده مدیران استان و معاون وزیر بهداشت درباب كنترل این بیماری برگزار شده است.
دو بیمارستان در قم برای قرنطینه مبتلایان به این بیماری اختصاص یافته است. كوشش های پیشگیرانه و كنترلی و نشر این مباحث و مطالب از طرف رسانه ها و شبكه های اجتماعی، تعطیلی مدارس و دانشگاه های استان در روز پنجشنبه، ورود گسترده ماسك به قم، كوشش برای خالی كردن مناطق پرتردد و... همچون اقدامات سریعی بود كه دراین زمینه انجام شد.
در همین رابطه شایعه های بسیاری در خصوص تعویق انتخابات در قم، تعطیلی گسترده مدارس و دانشگاه ها و حتی قرنطینه شدن كامل شهر قم در فضای مجازی دست به دست و نقل به نقل می شد كه همین مسایل موجب شد كه ستاد بحران زیستی استان قم با حضور مدیران ارشد ملی و استانی اجرا شود.
اعلام دیشب استاندار قم در خصوص عدم اظهار نظر هریك از مدیران در این خصوص غیر از رئیس دانشگاه علوم پزشكی موجب شد كه اخبار به شكل كاملا قطره چكانی به رسانه ها تزریق شود. تصمیمات مهم الان در جلسات استانداری در حال اتخاذ است كه به محض اطلاع از این تصمیمات نتایج به اطلاع عموم می رسد.
منبع:

1398/12/01
22:07:48
5.0 / 5
4412
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.