امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

جلوگیری از قاچاق دارو با اجرای طرح نسخه نویسی الكترونیك

جلوگیری از قاچاق دارو با اجرای طرح نسخه نویسی الكترونیك به گزارش هم ماشین مدیركل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: قاچاق دارو معضلی است كه با كنترل خدمات سلامت همچون نسخه نویسی الكترونیك می توان تا حدود زیادی از این مساله جلوگیری كرد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، مهدی قنادی با اشاره به مزایای تجویز الكترونیكی نسخ بیان كرد: قبل از اجرای نسخه نویسی الكترونیك نسخ به صورت كاغذی و در چارچوب سی دی در سامانه های الكترونیك سازمان ثبت می شد، ولی حالا این اقدام با سهولت و دقت بیشتر انجام می شود؛ به نحوی كه به صورت غیر حضوری و بر طبق مستندات موجود، اقدامات پزشك بطور دقیق مشخص می شود.
مدیركل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران افزود: بوسیله سامانه های الكترونیك می توانیم پی ببریم كه چه خدماتی برای بیمار تجویز شده و مشكلات موجود در زمینه تقاضاهای القایی تا حدود زیادی برطرف می شود. البته به غیر از مواقعی كه بیماری در یك منطقه اپیدمی شود و لزوم خواهد داشت كه تجویزها بیشتر از زمان های مشابه درباب داروی خاص و خدمات خاصی صورت گیرد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی به تاثیر كنترل خدمات بر جلوگیری از قاچاق دارو اشاره نمود و اضافه كرد: قاچاق دارو معضلی است كه با كنترل خدمات سلامت همچون نسخه نویسی الكترونیك می توان تا حدود زیادی از این مساله جلوگیری كرد.
قنادی اظهار داشت: ضوابط ابلاغی به واحدهای اجرایی سازمان در شرایط مختلف در نظر گرفته شده است. تعداد بار بازگشت و اینكه چند درصد از بیماران داروی ویژه دریافت كرده اند بطور كامل در سامانه مشخص می شود و در صورتیكه درصد تجویزها غیر منطقی باشد، پیگیری های لازم بمنظور رفع مشكل صورت خواهد گرفت.
منبع:

1398/10/30
13:37:41
5.0 / 5
4234
تگهای خبر: خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.