امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

اخطار وزارت بهداشت به مردم به دنبال آلودگی هوای تهران

اخطار وزارت بهداشت به مردم به دنبال آلودگی هوای تهران به گزارش هم ماشین رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت اظهار داشت: میانگین شاخص كیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته به عدد.۱۵۷ رسیده است كه در محدوده ناسالم برای تمام گروه ها است.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، دكتر عباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت با عنایت به عدد ۱۵۷ میانگین شاخص كیفی هوای تهران اظهار داشت: هوای تهران برای تمام گروه ها ناسالم می باشد و این عدد شاخص طی روزهای گذشته بالاترین عدد شاخص بوده است. شاخص كیفیت هوا هم اكنون در ۱۱ ایستگاه شهر تهران به بالاتر از ۱۵۰ رسیده است و ایستگاه پیروزی و شادآباد با عدد ۱۸۰ بالاترین شاخص را در سطح شهر تهران دارند. طی سال جاری ۴۴ روز هوا ناسالم برای گروه های حساس بوده است كه در مقایسه با سال قبل تعداد روزهای ناسالم برای گروه های حساس افزایش یافته است.
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت اظهار داشت: طبق پیشبینی های سازمان هواشناسی این وضعیت تا فردا ادامه خواهد داشت.
شاهسونی در ادامه سفارش كرد: كسانی كه به بیماری های قلبی و ریوی مبتلا هستند و كودكان و سالمندان، زنان آبستن و همینطور كسانی كه بیماری های زمینه ای دارند از فعالیتهای طولانی و سنگین خارج از منزل اجتناب كنند و سایر افراد هم فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را تا حد امكان كاهش بدهند.
وی افزود: با عنایت به تعطیلات آخر هفته مردم فعالیتهای ورزشی را تا حد امكان كاهش بدهند و یا در فضای بسته ورزش كنند.
شاهسونی با اشاره به اینكه والدین كودكانشان را در این روزها به بوستانها نبرند اظهار داشت: شاخص كیفی هوا برای این گروه ناسالم می باشد و افرادی كه مجبورند در خارج از منزل فعالیت كنند از ماسك های مخصوص P۲ یا N۹۵ استفاده كنند.
وی اظهار داشت: شهرداری شهر تهران باید در جهت اصلاح طرح كاهش آلودگی هوا اقدام فوری كند.
منبع:

1398/09/07
13:08:17
5.0 / 5
4560
تگهای خبر: آب , آلودگی , سازمان , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.