امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
مدیرعامل شركت فرودگاه ها به مهر خبر داد

قرارداد ۹ و نه دهم میلیون دلاری با آلمان برای خرید هواپیمای فلایت چك

قرارداد ۹ و نه دهم میلیون دلاری با آلمان برای خرید هواپیمای فلایت چك هم ماشین: مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از امضای قرارداد ۹.۹ میلیون دلاری با شركت آلمانی برای خرید دومین هواپیمای فلایت چك آگاهی داد.سیاوش امیرمكری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره خرید دومین هواپیمای فلایت چك از سازنده آلمانی اظهار داشت: ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار با طرف آلمانی قرارداد خرید هواپیمای فلایت چك امضا كرده ایم كه شامل هواپیما، دستگاه FIS (لابراتواری كه عملیات هوانوردی فرودگاه را وارسی كرده و بر روی هواپیمای فلایت چك نصب می شود) و قطعات یدكی آن می شود. وی افزود: از آنجایی كه شركت آلمانی بعد از تحریم هایی كه دولت ترامپ ضد ایران اعمال كرد، نمی تواند این هواپیما را به ایران تحویل دهد، اعلام نموده كه از هر فروشنده دیگری بتوانید سفارش دهید و بپذیرد این هواپیما را به شما بفروشد، ما حاضریم این هواپیما را آن فروشنده تحویل گرفته و بعد از نصب دستگاه FIS بر روی آن، به شما تحویل دهیم. امیرمكری خاطرنشان كرد: در حال مذاكره با شركت ثالثی برای تأمین هواپیما هستیم و به نتایجی هم رسیده ایم.
مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همینطور درباره پرداخت بخشی از درآمدهای شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به شركت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تصریح كرد: بر مبنای مصوبه ای كه در مجمع عمومی شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران داریم، مقرر شده ۳۰ درصد از درآمدهای هوانوردی فرودگاه امام خمینی (ره) كه سرویس های ناوبری هوایی آن از راه شركت فرودگاه ها تأمین می شود در اختیار شهر فرودگاهی باشد و ۷۰ درصد آن به شركت فرودگاه ها برگردد.
وی اضافه كرد: بر طبق این مصوبه، این ۳۰ درصد از درآمد ناوبری هوایی در اختیار شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) قرار می گیرد كه بخشی از آن به امور اجرایی فرودگاه و بخشی هم باید به پروژه های عمرانی شهر فرودگاهی اختصاص داده شود. به این صورت كه شركت شهر فرودگاهی سهم ۳۰ درصدی خویش را از مبالغی كه شركت های هواپیمایی به حساب فرودگاه امام واریز می كنند برداشت كرده و سهم شركت فرودگاه ها را پرداخت می كنند. صورت حساب ها ماهیانه تهیه می شود. اما به نظر می آید كه رقم قابل توجهی باشد.


منبع:

1398/06/17
01:49:29
5.0 / 5
4631
تگهای خبر: خرید , دستگاه , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.