امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
وزیر صنعت درباره توقف شماره گذاری پراید از سال آینده:

زمان معینی برای حذف پراید وجود ندارد

زمان معینی برای حذف پراید وجود ندارد به گزارش هم ماشین وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مطالب مطرح شده درباره توقف شماره گذاری پراید در سال آینده، بیان كرد: یكی از برنامه های ما خروج خودرو های قدیمی از خط تولید است. حالا نیز زمان معینی برای حذف پراید وجود ندارد اما برنامه بر این است كه از خط تولید بیرون رود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران بیان كرد: مجموعه اقدامات انجام شده در همه سطوح سبب شده تا آرامش و ثبات نسبی در بازار ایجاد شود. شوك ناشی از تحریم ها حدودا تخلیه شده و الان بازار به ثبات نسبی رسیده است. بنده پیش بینی می كنم وضعیت در آینده نیز بهتر از امروز شود.
وی در ادامه با اشاره به برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در شش ماه دوم سال برای تنظیم بازار خودرو، اظهار نمود: حفظ تولید موجود و افزایش تولید و عرضه بیشتر، از برنامه های ما است. در شش ماهه دوم تعهدات قبلی خودروسازان كاسته می شود. خودروسازان مكلف بودند ۸۰ درصد تولید خودرا به اجرای تعهدات قبلی خود اختصاص دهند اما حالا هر روز این رقم در حال كاهش است. ان شاءالله تا آخر امسال نیز كمتر می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اشاره كرد: زمانی كه تعهدات قبلی خودروسازان كم شود، به تناسب آن عرضه در بازار بیشتر شده كه بر روی قیمت ها و كاهش آن نیز تأثیرگذار خواهد بود. حالا در حوزه خودرو یك بسته در حال پیگیری است كه یكی از موارد آن ارائه محصولات جدید و خروج محصولات قدیمی از خط تولید است.
وی در ادامه تاكید كرد: بنده چندی قبل كه در ایران خودرو حضور داشتم در آنجا اعلام گردید كه سه نوع محصول جدید كه دو تا از آنها كاملا جدید است و یكی از آنها نیز دنا اتومات خواهد بود، بزودی در بازار عرضه خواهد شد.
او در ادامه در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران درباب به كارگیری فرزندان ایثارگر در دستگاه های ذی ربط بیان كرد: اولویت استخدام در دستگاه ها خانواده ایثارگران است و ما هر چقدر بیشتر بتوانیم از این عزیزان استفاده نمائیم، افتخار خواهیم كرد. اما مجوز در دست ما نیست.
رحمانی اظهار نمود: خوشبختانه تولید بعضی از مواد افزایش داشته است كه یكی از آنها مس است كه وضعیت خوبی دارد و بهتر نیز خواهد شد.
وی همین طور در پاسخ به این پرسش كه پژو ۳۰۱ تا آخر سال به بازار روانه می شود؟ اظهار داشت: بله؛ یكی از برنامه ها عرضه پژو ۳۰۱ به بازار تا آخر سال است.
منبع:

1398/06/12
19:22:28
5.0 / 5
5000
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.