امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱

آمادگی جسمانی راهكاری در جلوگیری از اختلالات سلامت روان

آمادگی جسمانی راهكاری در جلوگیری از اختلالات سلامت روان به گزارش هم ماشین نتایج یك تحقیق نشان داده است كه آمادگی جسمانی به جلوگیری از افسردگی و اضطراب كمك می نماید.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، باآنكه شواهدی در خصوص این وجود دارد كه ورزش كردن به بهبود سلامت روان كمك می نماید اما تابحال تحقیقات كافی در مورد تاثیر آمادگی جسمانی بر جلوگیری از شروع بیماری های سلامت روان وجود نداشته است.
امروزه شیوع بیماری های رایج سلامت روان از قبیل افسردگی و اضطراب به معضلی جهانی تبدیل گشته است. بر اثر این بیماری ها وضعیت سلامت و رضایت از زندگی افت پیدا می كند و حتی امكان دارد با افزایش ریسك مبتلا شدن به بیماری های قلبی عروقی و مرگ همراه باشند.
محققان در تحقیقات خود بر شناسایی شاخص های بی شمار تمركز داشته اند كه خطر مبتلا شدن به بیماری های سلامت روان را زیاد می كند. باآنكه این امكان وجود ندارد تا بعضی از این فاكتورها همچون ژنتیك را تغییر داد اما می توان بعضی از شاخص های سبك زندگی از قبیل رژیم غذایی و فعالیت بدنی را تعدیل ساخت.
در این بررسی محققان به مطالعه روی تاثیر آمادگی قلبی تنفسی پرداختند. آمادگی قلبی تنفسی سنجش ظرفیت سیستم قلبی-عروقی و تنفسی در ذخیره انرژی و انتقال آن به تمامی بخش های بدن هنگام ورزش كردن است.
محققان انگلیسی با اشاره به اینكه در بررسی های پیشین مشخص شده نداشتن فعالیت جسمی كافی با بروز علایم اختلالات رایج سلامت روان مرتبط می باشد، اظهار داشتند: تابحال در مطالعات محدودی تاثیر مستقیم آمادگی قلبی تنفسی بر سلامت روان مورد بررسی قرار گرفته است.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، محققان با جمع آوری اطلاعات موجود دریافتند داشتن میزان پایین و متوسط آمادگی قلبی تنفسی به ترتیب با افزایش ۴۷ و ۲۳ درصدی مبتلا شدن به مشكلات رایج سلامت روان همراه می باشد.1398/05/21
17:24:55
5.0 / 5
4377
تگهای خبر: ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.