امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
رئیس پلیس پیشگیری ناجا تاكید كرد

استفاده از ظرفیت موسسات حفاظتی و مراقبتی در ایجاد امنیت

استفاده از ظرفیت موسسات حفاظتی و مراقبتی در ایجاد امنیت به گزارش هم ماشین رئیس پلیس پیشگیری ناجا اظهار داشت: امروز امنیت مختص نهادهای امنیت ساز نیست بلكه ظرفیت های مردمی و سرمایه های اجتماعی در تولید امنیت نقش محوری ایفا می كنند ازاین رو باید نسبت به گسترش آن، نقش پررنگ تری داشته باشیم.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا سردار محمد شرفی در بازدید از مركز انتظام و دیدار با كاركنان با اشاره به اینكه مراكز انتظام و مؤسسات حفاظتی و مراقبتی، تحت نظارت پلیس پیشگیری فعالیت می نمایند، اظهار داشت: امروز امنیت مختص به نهادهای امنیت ساز نیست بلكه این ظرفیت های مردمی و سرمایه های اجتماعی هستند كه در تولید امنیت نقش محوری ایفا می كنند ازاین رو باید نسبت به گسترش آن نقش پررنگ تری داشته باشیم.

وی اضافه كرد: بدون توجه به نقش مردم، تولید امنیت در سطح گسترده دشوار می شود. در گذشته امنیت تنها به امنیت جانی و مالی مختص می شد این در شرایطی است كه امروز با مطرح شدن امنیت در مفهوم گسترده، امنیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، فضای مجازی و... را هم شامل می شود و خط مقدم این امنیت، موسسات حفاظتی و مراقبتی و مراكز نگهبان محله به شمار می روند كه در واقع دیده بان جامعه هستند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه اظهار داشت: در مجموعه نیروی انتظامی به كارگیری و مشاركت دادن مردم بعنوان یك ركن اساسی در تولید امنیت به صورت منسجم، متمركز و سازمان یافته انجام می شود.

شرفی خاطرنشان كرد: هدف نیروی انتظامی از حمایت موسسات حفاظتی و مراقبتی، خودمراقب و خودكنترل ساختن شهروندان است كه فرصت ارتكاب جرم را به علت آمادگی و هوشیاری خود از مجرم بگیرند و از وقوع جرم پیشگیری كنند. در واقع مراقبت و جلوگیری از جرم كار ویژه این مؤسسات به حساب می آید.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اینكه در كنار تبلیغات، باید كیفیت و توانمندسازی مناسب را هم در نظر داشت، تصریح كرد: مواردی هست كه موسسات باید بر آنها تمركز داشته باشند كه یكی از موارد مهم در این زمینه ساماندهی و قانونمند كردن نگهبانان محله است تا هیچ نگهبانی خارج از چارچوب و مقررات مؤسسات حفاظتی و مراقبتی فعالیتی نداشته باشد و ناجا هم كاملا از این كار پشتیبانی می كند.
1398/04/06
11:24:44
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: اقتصاد , پلیس , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.