امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۲
وزیر آموزش و پرورش:

اعتبارات ۹۸ آموزش و پرورش سه برابر سال ۹۷ خواهد بود

اعتبارات ۹۸ آموزش و پرورش سه برابر سال ۹۷ خواهد بود هم ماشین: وزیر آموزش و پرورش در شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های جنوبی استان بوشهر اظهار نمود: در سال ۹۷ اعتبارات آموزش و پرورش سه برابر سال۹۶ است و ان شاءلله این اعتبارات در سال ۹۸ سه برابر سال۹۷خواهد بود و امسال بودجه عمرانی كه تخصیص گرفتیم ۱۱۲ درصد است كه این عدد در سال تا اختتام اسفند ۹۶ رقم 63 درصد بود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا و بنابر اعلام مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، سیدمحمد بطحایی در جلسه شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های جنوبی استان بوشهر با اشاره به تشریح مسایل آموزش و پرورش شهرستان های جنوبی استان بوشهر توسط استاندار، مدیركل آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس و فرهنگیان این مناطق، با تبریك آغاز ماه رجب، اظهار نمود: موارد طرح شده را پیگیری خواهم كرد تا آموزش و پرورش به جایگاه مدنظر و شایسته نظام اسلامی برسد.
وی ادامه داد: اگر آموزش و پرورش به نقطه ای نرسد كه امكانات و وسایل و تجهیزات لازم را نداشته باشد، حتما گرفتار چالش خواهد شد.
بطحایی اشاره كرد: اگر كشور بخواهد به توسعه یافتگی دست پیداكند؛ ناهنجاری های رفتاری در آن وجود نداشته باشد و عاطفه و مهربانی در آن افزایش یابد، این هدف و مسیر تنها بوسیله آموزش و پرورش امكان پذیر است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه نیازهای كشور بسیار متنوع است، اظهار داشت: اگر كشور همه منابع خودرا در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد بطوریكه مدارس مجهز و معلمان با مشكلات معیشتی روبرو نباشند، این مهم در كوتاه مدت اتفاق نمی افتد و اگر برنامه كوتاه مدت مدنظر باشد باید دیگر به فكر راه اندازی بیمارستان ها و توسعه جاده ها و...نباشیم.
بطحایی با اشاره به اینكه در بعضی مناطق سازمان های مجهزی را می بینیم كه در كنار آنها مدارس با كمترین امكانات وجود دارد، اظهار نمود: اگر معتقد به نقش آموزش و پرورش هستیم باید از شهردار بخواهیم خیابان را آسفالت نكند اما حیاط مدرسه را آسفالت كند و در آن روز مشكلات آموزش و پرورس حل خواهد شد.
ایشان سپس اظهار داشت: امروز به مدرسه ای نیاز داریم كه دانش آموز فارغ التحصیل آن مهارت های ارتباطی و زندگی را داشته باشد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در كشور محدودیت منابع وجود دارد، اضافه كرد: زمانی كه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی بودم، به این نتیجه رسیده بودیم كه ۳برابر بودجه كشور باید به آموزش و پرورش اختصاص یابد تا آموزش و پرورش بتواند نقش های خودرا به خوبی ایفا كند، اما در كوتاه مدت این شدنی نیست.
بطحایی اشاره كرد: در مدیریت استراتژیك مفهوم بسیار مهمی وجود دارد و تا زمانی كه در پست اجرایی قرار نگرفته باشیم نمی توان آنرا درك و حس كرد و آن مفهوم مقاومت در مقابل تغییر است؛ اگر به این مفهوم دقت نشود، گرفتار مشكل می شویم.
ایشان سپس افزود: فرهنگ سازمانی آموزش و پرورش طوری است كه باید مقاومت در مقابل تغییر را در آن به تدریج كاهش دهیم، در غیر اینصورت حرف ها شعاری و پوپولیستی خواهد بود و برنامه ای كه در آموزش و پرورش پیگیری می نماییم افزایش تدریجی مشاركت معلمان در تصمیم سازی ها است.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه افزود: انتخاب و انتصاب نظامند مدیران مدارس، انتخاب نمایندگان معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان و شورای عالی آموزش و پرورش، برنامه ویژه مدارس كه دوساعت آموزشی در اختیار مدیر مدرسه قرار گرفته است، از دیگر اقدامات و برنامه هایی است كه بسیار ثمین است و اجرایی شده است.
وی اظهار داشت: در سال ۹۷ اعتبارات آموزش و پرورش سه برابر سال۹۶ است و ان شاءلله این اعتبارات در سال ۹۸ سه برابر سال۹۷خواهد بود و امسال بودجه عمرانی كه تخصیص گرفتیم ۱۱۲ درصد است كه این عدد در سال تا اختتام اسفند ۹۶ رقم 63 درصد بود.
بطحایی با اشاره به اینكه در سال ۹۸ با وجود دشمنی قدرت های جهانی، سال سختی در پیش رو داریم، اظهار داشت: با همگرایی و همكاری باید در كنارهم باشیم و امكانات و مقدورات كشور را بشناسیم و با شناخت به سمت پیشرفت رویم.
وزیر آموزش و پرورش اشاره كرد: افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان و تقویت بنیه علمی پذیرش معلمان بوسیله ماده ۲۸ را پیگیری خواهیم كرد و مهم ترین سیاست آموزش و پرورش تبدیل مدرسه به خانه و محیط دوم زندگی دانش آموزان است تا دانش آموزان با اشتیاق به مدرسه بیایند. پس برای رسیدن به این هدف باید مدرسه، فضای آموزشی، برنامه درسی و محتوا اصلاح گردد و معلمان شایستگی لازم را پیدا كنند.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، وزیر آموزش و پرورش همین طور در گردهمایی فرهنگیان مناطق جنوبی استان بوشهر، از مدیران عامل پتروشیمی هایی كه در امر مدرسه سازی نقش آفرین بوده اند، تقدیر و تجلیل به عمل آورد.
به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات وحوزه وزارتی آموزش و پرورش، در این مراسم ابراهیم یاسری دبیر شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه اظهار نمود: در مناطق جنوبی دو حوزه نفتی و پتروشیمی وجود دارد كه حوزه پتروشیمی بخش خصوصی است و دارای شورای راهبردی است و در آن ۱۲شركت پتروشیمی عضو هستند.
وی ادامه داد: این شورا در حوزه آموزش و درمان دغدغه هایی دارد كه در حوزه آموزش و پرورش، ۹مدرسه در دست راه اندازی است و در همین راستا پنج مدرسه در عسلویه، سه مدرسه در جم و یك مدرسه در سیراب كلنگ زنی شده است.
شایان ذكر است استاندار بوشهر، مدیر كل آموزش و پرورش استان بوشهر و نماینده مردم شهرستان عسلویه در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین استانی و شهری، وزیر آموزش و پرورش را در آیین تقدیر و تجلیل همراهی كردند.1397/12/17
01:10:39
5.0 / 5
4378
تگهای خبر: جاده , سازمان , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.