امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
جزئیات لایحه بودجه ۹۸-۲۳؛

افزایش ۵هزارمیلیاردی سرمایه بانك عامل مسكن، اعطای سند به مسكن مهر

افزایش ۵هزارمیلیاردی سرمایه بانك عامل مسكن، اعطای سند به مسكن مهر به گزارش هم ماشین بر مبنای لایجه بودجه امسال، وزارت راه و شهرسازی اجازه می یابد تا درآمد حاصل از فروش اعیانی و زمین های پروژه های ۹۹ ساله مسكن مهر را صرف تكمیل این طرح كند.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، بر مبنای مواد ۱ تا ۴ تبصره ۸ لایحه بودجه ۱۳۹۸ تقدیمی دولت به مجلس، در بخش مسكن دولت تصمیم گرفته تا معادل ۵ هزار میلیارد تومان از بدهی های بانك عامل بخش مسكن به بانك مركزی را بعنوان رقم افزایش سرمایه این بانك در نظر بگیرند.
این در حالی است كه در قانون بودجه سال ۹۵ هم ۵ هزار میلیارد تومان از بدهی های بانك مذكور به بانك مركزی بعنوان افزایش سرمایه بانك عامل بخش مسكن در نظر گرفته شد.
بنابراین با ۵ هزار میلیارد تومانی كه در صورت تصویب در مجلس بعنوان افزایش سرمایه بانك عامل بخش مسكن در سال ۹۸ در نظر گرفته می شود، رقم ۱۰ هزار میلیارد تومان مذكور در برنامه ششم توسعه در خصوص ضرورت افزایش سرمایه بانك عامل بخش مسكن دیده شده، تكمیل خواهد شد.
با این حال مدیرعامل سابق بانك عامل بخش مسكن بعد از اعمال تهاتر بدهی های این بانك با بانك مركزی و محاسبه آن بعنوان افزایش سرمایه بانك عامل بخش مسكن، از این اقدام ابراز نارضایتی كرده و اظهار داشته بود: بر مبنای قانون برنامه ششم توسعه، وزارت راه و شهرسازی می تواند از محل فروش اراضی خود مبادرت به افزایش سرمایه بانك مذكور كند كه درمقابل، با تهاتر بدهی های بانك عامل بخش مسكن به بانك مركزی، عملا منابع مالی جدیدی به بانك عامل مسكن تزریق نشد.
دو منبع درآمدی جدید برای تكمیل مسكن مهر
همچنین در لایحه بودجه سال 98 كل كشور، دولت به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده با عاملیت شركت عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسكن بعنوان مالكان اراضی پروژه های ۹۹ ساله مسكن مهر (اجاره به شرط تملیك بعد از ۹۹ سال)، اعیانی واحدهای مسكونی طرح مسكن مهر را به صورت واگذاری قطعی و با قیمت كارشناسی واگذار كرده و درآمد حاصل از آنرا حساب خزانه داری كل واریز نماید.
این درآمد باید صرف تكمیل پروژه های مسكن مهر شود.
از دیگر منابع تكمیل پروژه های مسكن مهر بر مبنای لایحه بودجه سال ۹۸، در رهن گذاشتن معادل ۳ هزار میلیارد تومان از اراضی متعلق به شركت عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسكن در بانك های عامل و سپس دریافت تسهیلات متناسب با این مرهونه هاست. تسهیلات دریافتی هم از محل فروش اعیانی مسكن مهر و گردش مالی خزانه تسویه خواهد شد.

1397/10/05
14:39:53
5.0 / 5
4539
تگهای خبر: سازمان , سرمایه , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.