امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

رسیدگی به شرایط رفاهی آرامستان ها

رسیدگی به شرایط رفاهی آرامستان ها هم ماشین: در جلسه در دیدار و هم اندیشی حمیدرضا عسگری - رییس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری كرج با دكتر سعید خال - مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) بر اهمیت و رسیدگی رفاهی آرامستان ها تاكید گردید.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، سعید خال - مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) در این نشست با اشاره به آمادگی این سازمان برای همكاری مشترك، اظهار داشت: سازمان بهشت زهرا (س) از تبادل نظر و نمایش راهكارهای جدید با سایر آرامستان های كشور استقبال می كند و آمادگی دارد تجربیات جدید خودرا در اختیار سایر آرامستان ها قرار دهد.
وی احداث كانون تطهیر كنندگان داوطلب توسط سازمان بهشت زهرا (س) را یكی از ازرشمندترین اقدامات و تجربیات این سازمان در جهت جلب مشاركت مردم عنوان نمود و تصریح كرد: شركت كنندگان در این طرح سپس گذراندن مراحل نظریه و عملی وارد سالن های تطهیر شده و امور تطهیر اموات كه كار شرعی و واجب كفایی است را به صورت داوطلبانه انجام می دهند.
در ادامه این نشست مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) درباب سیستم حمل و نقل متوفی و یكپارچه و متحدالشكل شدن خودروهای حمل متوفی صبحت كرد و در این خصوص باز پیشنهاداتی را نمایش كرد كه مقرر شد در جلسه ای دیگر مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
اهمیت و رسیدگی به شرایط رفاهی پرسنل آرامستان ها از دیگر مواردی بود كه در این نشست به آن پرداخته شد. همین طور عنوان شد در صورت متحد و یكپارچه شدن آرامستان های كلانشهرها می توان اجناس و اقلام مصرفی مورد را یكجا تهیه كنند تا مورد صرف و صلاح سازمان ها باشد.
حمید رضا عسگری - رییس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری كرج در این نشست با اشاره به اینكه شهروندان ملارد و صفادشت كه در حوزه استحفاظی تهران قرار دارند مایل به دفن اموات خود در آرامستان جامع استان البرز یعنی بهشت علی (ع) هستند، اظهار داشت: با عنایت به بهره برداری از آرامستان بهشت علی(ع) آینده ای نه چندان دور و نزدیك بودن آن به این مناطق اهالی شهرهای اقماری می توانند از این پس اموات خودرا در بهشت علی (ع) دفن كنند.
در ادامه عسگری با درخواست از دكتر سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر امام خمینی(ره) برای حضور و عضویت در اتحادیه آرامستان های كشور، انتقال تجربیات جدید سازمان بهشت زهرا(س) خصوصاً درباب آرامستان هوشمند به سایر آرامستان های كشور در این اتحادیه را لازم دانست.
در ادامه این دیدار عسگری و هیئت همراه از مجتمع بزرگ عروجیان و مراحل تدفین متوفی در سازمان بهشت زهرا(س) بازدید كردند.1397/10/02
20:57:10
5.0 / 5
4795
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.