امروز: ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
مشاور رئیس جمهور خبر داد:

جابجایی سالانه ۴ و چهار دهم میلیارد نفر در دنیا ازطریق صنعت هوانوردی

جابجایی سالانه ۴ و چهار دهم میلیارد نفر در دنیا ازطریق صنعت هوانوردی هم ماشین: دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به اینكه ایران نتوانسته به جایگاه قابل قبولی در صنعت هوانوردی جهان دست یابد، اظهار داشت: سالانه ۴.۴ میلیارد نفر از راه حمل و نقل هوایی جابجا می شوند.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، مرتضی بانك در افتتاحیه نهمین نمایشگاه هوایی ایران با اشاره به اهمیت صنعت هوانوردی در توسعه ملی به ضرورت تقویت استفاده از این نوع حمل و نقل اشاره و اشاره كرد: نظام حمل و نقل هوانوردی، نیروی محركه و موتور توسعه متوازن كشورها تلقی میگردد. به نحوی كه این نوع صنعت با شرایط توسعه یافتگی كشورها رابطه مستقیم داشته و در دستیابی به نرخ رشد اقتصادی بالاتر، امنیت و عدالت اجتماعی موثر است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: خاصیت های اختصاصی صنعت حمل و نقل هوایی از نظر ایمنی و سرعت بالای آن و همین طور برخورداری از فناوری های برتر سبب میگردد تا در ابعاد مختلف اشتغال زایی و برقراری توازن و عدالت منطقه ای و كم كردن فاصله مناطق مختلف، آثار اقتصادی و اجتماعی مستقیم داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه یكی دیگر از خاصیت های این صنعت، افزایش تولید ناخالص داخلی و تسهیل و تسریع در امداد رسانی و حفظ و احیای سلامت جوامع در بحران های طبیعی و غیرطبیعی است، اشاره كرد: تسهیل و تقویت دیپلماسی داخلی و خارجی و گردشگری بین المللی سبب شده تا توجه ویژه كشورهای مختلف به صنعت حمل ونقل هوایی در رأس برنامه های توسعه كشورها قرار گیرد.
بانك از دیگر مزایای صنعت حمل و نقل هوایی را ارتقاء فضای كسب و كار و كیفیت زندگی عنوان و گفت: این صنعت در جابجایی سریع كالاهای ثمین و نفوذ در بازارهای جهانی موثر بوده و اندازه و ارزش این صنعت در پنج دهه اخیر هر ۱۵ سال، دوبرابر شده است.
مشاور رئیس جمهور به رشد ترافیك هوایی به سبب توسعه مستمر صنعت حمل و نقل هوایی اشاره نمود و اضافه كرد: امروزه صنعت حمل و نقل هوایی كه از سطح دنیا با جابجایی سالانه چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر مسافر و ۶۲ میلیون تن بار به ارزش ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد دلار از راه ۴۳ میلیون پرواز در ۴۵ هزار مسیر هوایی توسط ۱۷۰ شركت خدمات ناوبری و هواپیمایی سبب اشتغال ۶۵.۵ میلیون نفر و اقتصاد سه هزار میلیارد دلاری معادل ۳.۶ درصد تولید ناخالص جهان را فراهم نموده است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به اینكه صنعت هوانوردی كشورمان نتوانسته متناسب با جایگاه خود در بازار هوانوردی جهان به نقطه قابل قبولی دست یابد، اشاره كرد: امروزه مشكلات متعددی پیش روی فعالان داخلی صنعت هوانوردی است كه با برگزاری این نمایشگاه می توانیم بخش مهمی از این مشكلات را درك كرده و برای رفع آنها تلاش نماییم.

1397/09/06
22:19:06
5.0 / 5
4149
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.