امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶
گزارش میدانی مهر؛

نرخ بلیت پروازهای خارجی كاهش پیدا كرد

نرخ بلیت پروازهای خارجی كاهش پیدا كرد هم ماشین: باآنكه هنوز دستورالعمل بانك مركزی در خصوص تخصیص ارز ثانویه به ایرلاین های ایرانی ابلاغ نشده، اما امروز قیمت بلیت برخی پروازهای خارجی با كاهش روبه رو شد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، در حالیكه سازمان هواپیمایی كشوری اعلام نمود ایرلاین های خارجی در ایران ملزم به فروش بلیت پرواز به صورت ریالی به مسافران هستند، هنوز هم برخی ایرلاین های غیر ایرانی فروش بصورت ارزی هم دارند كه البته الزامی نیست. به این صورت كه نرخ بلیت را با دو نرخ، یكی نرخ ریالی و دیگری نرخ دلاری در سامانه ثبت می كنند و خریدار می توانند به انتخاب خود، پرداخت وجه بلیت را بصورت ریالی یا ارزی انجام دهد.
گزارش میدانی خبرنگار مهر حاكی می باشد به تبع این رویه ایرلاین ها، آژانس های هواپیمایی هم به مراجعان پیشنهاد می دهند در صورتیكه مایل هستند می توانند هزینه خرید بلیت را به صورت ارزی پرداخت كنند.
محاسبه بلیت پرواز خارجی با دلار ۸۲۴۰ تومانی
یك كارشناس فروش بلیت پرواز خارجی در یكی از آژانس های مسافرتی به خبرنگار مهر اظهار داشت: بلیت پرواز تهران دبی با هواپیمایی امارات ۵ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان است كه مسافر می تواند هم ریالی پرداخت كند و هم معادل ارزی آن را.
یكی دیگر از كارشناسان فروش بلیت خارجی در یك آژانس هواپیمایی دیگر هم در گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه قیمت بلیت پرواز با تركیش ایر به استانبول برای روز جمعه این هفته، ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار است، اظهار نمود: تركیش ایر در سامانه آژانس های هواپیمایی نرخ امروز بلیت را با دلار ۸ هزار و ۲۴۰ تومانی محاسبه كرده و به دو شیوه ارزی و ریالی قیمت ها را اعلام می كند.
وی اضافه كرد: روز گذشته در این سامانه قیمت بلیت تهران ـ استانبول از جانب تركیش ایر حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد گرانتر عرضه می شد چون كه روز گذشته بلیت هواپیما را با دلار ۹ هزار و ۳۰۰ تومانی محاسبه كرده بودند. ولی امروز نرخ برابری دلار را ۱۰۰۰ تومان پایین آورده اند و همین سبب شده قیمت بلیت در سامانه آژانس های هواپیمایی كاسته شود.
كارشناس فروش پرواز خارجی: از مسافران ریالی می گیریم ولی با ایرلاین، دلاری تسویه می كنیم
این كارشناس فروش بلیت در یكی از آژانس های خیابان استاد نجات اللهی تهران هم به خبرنگار مهر اظهار داشت: ما در آژانس، قیمت بلیت را از مسافران به صورت ریالی دریافت می نماییم ولی با شركت های هواپیمایی خارجی به صورت ارزی تسویه می نماییم. چراكه از نظر تركیش ایر، قیمت بلیت تهران استانبول، ۸۹۴ دلار است و این ایرلاین، پرداخت ریالی ما رو نمی پذیرد.
تهران ـ استانبول با ایرلاین ایرانی؛ ۹۶۸ هزار تومان
گزارش میدانی خبرنگار مهر از چند آژانس مسافرتی تهران حاكی می باشد كه از ابتدای امروز، قیمت بلیت پروازهای خارجی ایرلاینهای ایرانی و خارجی روند كاهشی داشته است. به گونه ای كه قیمت بلیت تهران ـ استانبول در ایرلاین های داخلی از ۹۶۸ هزار تومان آغاز می گردد و در گرانترین حالت به ۲ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان می رسد.
همچنین بلیت این مسیر هوایی هم از جانب ایرلاین های خارجی با كاهش روبه رو شده و از ۳ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را در بر می گیرد.
پرواز تركیش ایر هم در بازه های ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا حدود ۸ میلیون تومان برای پروازهای مستقیم از تهران به استانبول و ارقام بیش از ۱۰ میلیون تومان برای پروازهای چند مقصدی از مسافران هزینه دریافت می كند.
ضمن اینكه سایت های مشهور فروش آنلاین بلیت هواپیما هم نرخ ها را به صورت ریالی از مسافران دریافت می كنند با این تفاوت كه از مسافران شماره گذرنامه هم برای درج مشخصات در سایت مطالبه می گردد.
بلیت پرواز تهران ـ دبی هم از جانب شركت های هواپیمایی داخلی با كاهش قیمت مواجه شده است و تعدادی از ایرلاین های ایرانی بلیت این پرواز را به كمی بیش از ۱ میلیون تومان (بین ۱ میلیون و ۱۰۰ تا ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان) رسانده اند.
بلیت پرواز تهران ـ دبی با هواپیماهای امارات هم به ۵ میلیون ۷۵۰ هزار تومان رسیده است این در شرایطی است كه در ایام گذشته بلیت این پرواز تا ۸ میلیون تومان هم عرضه می شد.
دبیر انجمن ایرلاین ها: ارز ثانویه امروز ابلاغ می شود
مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن صنفی شركت های هواپیمایی در گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه هنوز امكان دسترسی شركت های هواپیمایی به سامانه نیما ابلاغ نشده، اظهار داشت: قرار نیست شركت های هواپیمایی خارجی به سامانه نیما دسترسی پیدا كنند و ارز ثانویه تنها به ایرلاین های ایرانی تعلق می گیرد.
وی افزود: مقرر است از جانب دولت بخشنامه ای به بانك مركزی در خصوص تخصیص ارز به شركت های هواپیمایی با نرخ ارز ثانویه ابلاغ شود اما دولت همچنان این بخشنامه را به بانك مركزی نداده است. قول داده اند امروز ابلاغ شود.
اسعدی سامانی درباره علت كاهش بلیت پروازهای خارجی ایرلاین های غیر ایرانی خاطرنشان كرد: احتمال دارد امروز قیمت دلار در سامانه سنا كاهش یافته باشد چون ایرلاین های خارجی بر مبنای سامانه سنا نرخ بلیت را تعیین می كنند.

1397/05/26
14:01:26
5.0 / 5
4922
تگهای خبر: ایرلاین , خرید , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.