امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

مأموران قلابی پلیس آگاهی در دام مأموران واقعی

مأموران قلابی پلیس آگاهی در دام مأموران واقعی هم ماشین: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری چهار عضو گروه سارقان كه در پوشش مأموران مبارزه با قاچاق كالا و ارز پلیس آگاهی مبادرت به سرقت مسلحانه محموله كرده بودند، اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، به دنبال وقوع چند فقره سرقت محموله به شیوه مسلحانه در مبادی ورودی شهر تهران كه در آنها چهار مرد مسلح با تجهیزات نظامی همچون اسلحه كمری، بی سیم، دستبند و...، در پوشش مأموران پلیس آگاهی و به بهانه توقیف محموله های كالای قاچاق مبادرت به آدم ربایی راننده خودروهای باربری و نهایتا سرقت محموله بخصوص محموله های لوازم خانگی كرده بودند، پرونده ای مقدماتی در این خصوص در پلیس آگاهی تهران بزرگ تشكیل و رسیدگی ویژه به پرونده برای شناسایی و دستگیری سارقان در دستوركار كارآگاهان اداره یكم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرارگرفت.

درتحقیقات انجام شده از رانندگان خودروهای باربری كه سارقان بعد از سرقت خودروهایشان، آنها را به مناطق بیابانی حاشیه شهر تهران منتقل و رها كرده بودند، همگی در اظهاراتی مشابه گفتند كه چهار مرد حدودا ۳۵ تا ۴۰ ساله به روشی مشابه و با استفاده از انواع خودروهای سواری زانتیا، پژوپارس، پژو ۴۰۵ و سمند، ابتدا آنها را در مبادی ورودی شهر تهران بخصوص در اتوبان قم – تهران متوقف و در ادامه با استفاده از تجهیزات نظامی وضمن معرفی خود بعنوان مأموران پلیس آگاهی، به بهانه داشتن محموله قاچاق آنها را ربوده و نهایتا در بیابان های حاشیه تهران رها كرده اند.

یكی از رانندگان در اظهارات خود به كارآگاهان اداره یكم پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: ساعت ۲۱: ۳۰ هفدهم خردادماه امسال با خودرو وانت حاوی لوازم خانگی به ارزش تقریبی ۱۲۰میلیون تومان، از شهرستان قم به مقصد تهران، سه راه امین حضور در حال حركت بودم كه یك زانتیا به شماره انتظامی معلوم با چهار سرنشین مسلح به سلاح كمری، دستبند، بی سیم و... خودروی مرا متوقف كرده وضمن معرفی خود بعنوان مأموران پلیس مدعی شدند كه محموله ماشین قاچاق است و باید توقیف شود.

مالباخته افزود: این افراد ابتدا مبادرت به گشتن خودرو كرده وسپس یكی از آنها سوار خودروی من شد و از محل دور شد، سه نفر دیگر كه مسلح به سلاح كمری، بی سیم، شوكر و دستبند بودند ابتدا دست های مرا بسته ومرا سوار خودروی خودشان كردند و در خلاف مسیر حركت خودروی من به سمت شورآباد حركت كردند. در بیابان های منطقه كهریزك بود كه مرا از ماشین پیاده كرده وخودشان با ماشین از محل دور شدند.

كارآگاهان اداره یكم پلیس آگاهی تهران با بررسی اظهارات چهار راننده محموله كه همگی به روشی مشابه مورد سرقت وآدم ربایی قرارگرفته بودند و با بهره گیری از اقدامات ویژه پلیسی، ابتدا مبادرت به شناسایی مالك خودرو سواری زانتیا مورد استفاده در یكی از سرقت ها كرده و در تحقیقات بعدی خود اطلاع پیدا كردند كه خودروی مذكور در اختیار فرزند صاحب خودرو بوده است.

این فرد به نام علی.م ۳۲ ساله در منطقه مشیریه، خیابان سازمان آب شناسایی شد و تصویرش به رؤیت رانندگان رسید و به صورت دقیق مورد شناسایی قرار گرفت. با شناسایی علی.م بعنوان یكی از اعضای گروه سارقان مسلح مأمورنما، وی تحت مراقبت نامحسوس پلیسی از جانب كارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و نهایتا سه عضو دیگر این گروه هم شناسایی و در تحقیقات میدانی از محل های تردد و مخفیگاه آنها دیگر خودروهای سواری مورد استفاده در سرقت ها هم شناسایی شد.

سرانجام ماموران در تاریخ ۲۷ تیرماه و با اطمینان از حضور متهمان در مخفیگاه هایشان در مناطق مشیریه، خیابان نبرد شمالی و خیابان پیروزی، هر چهار نفر آنها را طی چند عملیات همزمان دستگیر و به اداره یكم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل كردند.

متهمان در همان تحقیقات مقدماتی صراحتا به سرقت محموله در پوشش مأموران پلیس در مبادی ورودی شهر تهران و همینطور محدوده نواب و خیابان فدائیان اسلام اعتراف كرده و محل نگهداری اموال مسروقه را هم در محدوده خیابان فدائیان اسلام به ماموران معرفی كردند كه در بازرسی از این محل هم كلیه اموال مسروقه كشف و توقیف شد.

بر اساس اعلام مركز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ كارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: هر چهار متهم با صدور قرار قانونی از جانب بازجو شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار اداره یكم پلیس آگاهی تهران بزرگ قراردارند و تحقیقات تكمیلی از متهمان در دستوركارآگاهان اداره یكم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
1397/05/07
13:23:35
5.0 / 5
5119
تگهای خبر: آب , پلیس , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.