امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
فرمانده ناجا تشریح كرد

مأموریت های اولویت دار پلیس امسال

مأموریت های اولویت دار پلیس امسال هم ماشین: فرمانده نیروی انتظامی، مأموریت های اولویت دار پلیس را امسال شرح داد و اظهار داشت: اولویتم در انتصابات مصلحت سازمان، پیشبرد اهداف و مأموریت ها است و همواره بر حفظ حرمت و شخصیت افراد تاكید داشته ام.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا سردار حسین اشتری در آیین تكریم و معارفه تعدادی از معاونان و فرماندهان ناجا ضمن تبریك فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه معصومه(ع) و آغاز دهه كرامت اظهار داشت: به تمام عزیزانی كه امروز مسئولیت گرفتند تبریك می گویم و از خدمات شایسته فرماندهان در حوزه های مسئولیتی قدردانی می كنم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شرف یابی جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح محضر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در فروردین ماه سال جاری اظهاركرد: معظم له در این نشست بر اولویت بندی برنامه ها و مأموریت های كاری، تعیین مسئول برای پیگیری مجدانه اولویت ها تا حصول نتیجه و مبحث «جانشین» و «همتاپروری» سفارش و تاكید كردند.

وی افزود: در نیروی انتظامی هم اولویت و مأموریت های كاری در سال ۹۷ مشخص شده است و امور بر اساس تعیین اولویت های راهبردی پیگیری و اجرایی می گردد.

تشریح اولویت های هفت گانه مأموریتی پلیس در سال جاری

اشتری در ادامه اظهاركرد: اشراف اطلاعاتی با تاكید بر پیش بینی و مدیریت بحران های اجتماعی، ارتقای توان و آمادگی عملیاتی بخصوص در مرزبانی، یگان ویژه و یگان امداد، ارتقای كمی، كیفی و تحول اساسی در مأموریت های كلانتری و پاسگاه ها بخشی از اولویت های مأموریتی نیروی انتظامی امسال است.

وی افزود: تشدید مقابله با قاچاق كالا و ارز و صدمه ها در فضای حقیقی و مجازی با تاكید بر مفاسد اخلاقی، كاهش تلفات جاده ای، تعیین سهم سایر دستگاه ها و مسئول سازی آن ها، تشدید مقابله با عرضه و توزیع مواد مخدر از دیگر اولویت های پلیس امسال به شمار می آید.

عالی ترین مقام انتظامی كشور با اشاره به اینكه علاوه بر احصاء و تعیین مهمترین مأموریت های پلیس در سال جاری، اولویت هایی بعنوان وظایف سازمانی تعریف و تدوین شده است، اظهاركرد: ارتقا و تعمیق معنویت، روحیه ولایت مداری، مدیریت جهادی، نوآوری و ابتكار عمل، ارتقای كمی و كیفی آموزش های عمومی، تخصصی و تداوم اقدامات قرارگاه جهادی بخشی از این اولویت های درون سازمانی به شمار می آید.

اشتری افزود: ارتقای صیانت و سلامت سازمان و كاركنان، تداوم فعالیت قرارگاه صیانت، ارتقای معیشت و منزلت كاركنان هم از اولویت های پلیس برای سال جاری از بعد درون سازمانی است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت ارتقای معیشت و منزلت كاركنان، اظهاركرد: سال قبل گام های مطلوبی در این حوزه برداشتیم و عقب ماندگی ها در این حوزه تا حدودی جبران شده است. اقدامات در این حوزه به جد پیگیری می گردد تا تمام مطالبات كاركنان پرداخت گردد.

وی افزود: ارتقای كمی و كیفی روند جذب و گزینش، برون سپاری كمی و كیفی خدمات انتظامی و ساماندهی بخشی از مأموریت ها در این حوزه از دیگر اولویت های درون سازمانی نیروی انتظامی است. به لطف الهی از زمان هدف گذاری تابحال در حوزه های اولویت بندی شده، اقدامات خوبی صورت گرفته است و ان شاءالله این روند ادامه خواهد داشت.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش دشمنان برای ضربه زدن به نظام و انقلاب اظهار نمود: دشمنان بخصوص در رأس آنان آمریكا همواره به دنبال توطئه و سناریوسازی ضد جمهوری اسلامی ایران هستند. در چنین شرایطی همواره باید با اشراف اطلاعاتی و آمادگی كامل، هرگونه تهدید و تحركی را رصد نماییم.

وی با تاكید بر اینكه تجربه ثابت كرده هر كجایی كه با آمادگی كامل و اشراف اطلاعاتی در میدان حاضر شدیم به موفقیت دست یافتیم، اظهار داشت: ان شاء الله با عنایت خداوند متعال، تدابیر حكیمانه مقام معظم رهبری، هوشمندی نیروهای مسلح و حضور پشتیبانی مردم همیشه در صحنه همواره شاهد ناكامی دشمنان خواهیم بود.

" ما مدافع انقلابیم"

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خطاب به فرماندهان، مسئولان و مدیران ارشد ناجا تصریح كرد: شرط مسئولیت پذیری؛ تعهد و وظیفه شناسی است و همواره باید برای انجام هر مأموریتی با تمام توان و با درایت عمل كرد.

سردار اشتری مطرح كرد: "ما نیرو و مدافع انقلابیم" و وظیفه داریم تا پای جان از نظام، انقلاب، ارزش های دینی و انقلابی دفاع و صیانت نماییم.

وی با اشاره به حوادث دی ماه سال گذشته، عنوان كرد: خوشبختانه این حوادث با هوشمندی و در صحنه مدیریت شد، بطور قطع رویكرد نیروی انتظامی در هر برهه از زمان و شرایطی صیانت از امنیت و آرامش مردم است، هیچگاه به قانون شكنان و هنجارشكنان اجازه جولان نخواهیم داد.

جوانان امروز چون رزمندگان دوران دفاع مقدس برای صیانت از كشور آماده اند

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به خصوصیت های رزمندگان در دوران دفاع مقدس، عنوان كرد: با وجود كمبود امكانات دفاعی و نظامی در هشت سال دفاع مقدس و علی رغم اینكه دشمن حامیان بسیاری داشت، شاهد بودیم كه رزمندگان اسلام چگونه غرورآفرینی كردند، باید بگویم امروز و در این دوران هم جوانان ما نسبت به كشور، ناموس، آرامش و امنیت، تعصب و غیرت دارند؛ اگر خدایی نكرده اتفاقی در كشور بیفتد اگر این جوانان بیشتر از رزمندگان دوران دفاع مقدس برای نقش آفرینی داوطلب نباشند بطور قطع كمتر نخواهد بود.

عالی ترین مقام انتظامی كشور با اشاره به جانفشانی مدافعان حرم، خاطرنشان كرد: در این عرصه همگان شاهد بودند كه جوانان انقلاب امروز چگونه برای صیانت از ساحت مقدس حرم ائمه معصومین(ع) داوطلب شدند، جوانان این مرز و بوم همواره سبب افتخار و سرافرازی هستند.

وی تاكید كرد: امروز جوانان ما روحیه جهادی دارند و با این روحیه در حوزه های مختلف برای كشور افتخار آفریدند به صورتی كه شاهد پیشرفت های شگرف جمهوری اسلامی ایران در حوزه های علمی، پزشكی، علوم انسانی، دفاعی و... هستیم.

مصلحت سازمان و پیشبرد مأموریت ها اولویت غیرقابل انكار

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به تودیع و معارفه چند تن از فرماندهان و معاونان ناجا پرداخت و اظهار داشت: پویایی یك سازمان منوط به جابجایی و تغییرات مدیریتی است كه البته این تغییرات باید مبتنی بر منطق و مصلحت باشد.

وی با اشاره به اینكه همواره در انتصابات، انقلابی گری، مدیریت جهادی، ولایت مداری و كارآمدی افراد برایم ملاك بوده است، تاكید كرد: اولویت بنده در انتصابات مصلحت سازمان و پیشبرد اهداف و مأموریت ها است و همواره بر حفظ حرمت و شخصیت افراد تاكید داشته و دارم.

سردار اشتری افزود: امروز خوشبختانه شاهد حضور و فعالیت مدیران جهادی، انقلابی، ولایی، دانشی و... در نیروی انتظامی هستیم و باید فرصت خدمتگزاری را قدر بدانیم تا سرباز شایسته ای برای امام عصر (عج ) و ولایت باشیم.

وی خطاب به فرماندهان، مدیران و مسئولان ارشد ناجا تاكید كرد: به خود و شما عزیزان سفارش می كنم كه وقت را نباید از دست داد كه فرصت ها در چشم بر هم زدنی در حال گذر است، باید قدر این فرصت ها را دانست و از هر لحظه برای خدمتگزاری به مردمان عزیز بهره ببریم.

معرفی سردار "نوری نژاد" بعنوان ریاست بازرسی كل ناجا

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به انتصاب سردار "محمد علی نوری نژاد"؛ بعنوان رئیس بازرسی كل ناجا، بیان كرد: ایشان چهره ای شناخته شده در نیروی انتظامی هستند و مسئولیت های مختلفی داشته اند، سردار "نوری نژاد"؛ فردی كارآمد، متدین، پیگیر، وقت گذار در امور، دقیق هستند و شاهد بودیم در دوران مسئولیت در بنیاد تعاون ناجا بعنوان مدیر عامل گام های خوبی در حوزه انضباط بخشی اقتصادی برداشتند و ان شاءالله در بازرسی كل ناجا هم منشأ خیر و بركات باشند.

تأكید بر نظارت توأم با قاطعیت و جدیت

سردار اشتری با اشاره به نقش اثرگذار معاونت بازرسی كل ناجا در پیشبرد اهداف، تاكید كرد: همواره بر نظارت دقیق و میدانی تاكید ویژه ای داشته و دارم و معتقدم نظارت باید با قاطعیت و جدیت همراه باشد و نظم، انضباط و رعایت مقررات و دستورات سلسله مراتبی، باید به خوبی اجرایی شود.

تقدیر از زحمات سردار "مجرد"؛ رئیس پیشین بازرسی كل ناجا

فرمانده ناجا افزود: لازم می دانم از زحمات صادقانه سردار "محرم مجرد"؛ ریاست پیشین بازرسی ناجا هم تشكر و قدردانی كنم كه همواره از ایشان صداقت، امانت داری، اظهارنظر فارغ از سلیقه نگری دیدم و ایشان بعد از این در مسئولیت" مشاور فرمانده ناجا " ایفای نقش خواهند كرد.

انتصاب سردار "احمد نوریان"؛ بعنوان معاون اجتماعی ناجا

سردار اشتری در ادامه سردار "احمد نوریان" را بعنوان معاون جدید اجتماعی ناجا معـرفی و عنوان كرد: سردار "نوریان" چـهره ای شناخته شده برای همگان و از بنیان گذاران اقدامات فرهنگی و اجتماعی در نیروی انتظامی هستند و ان شاءالله با اخلاص، تدین، دانش و تسلطی كه بر امور اجتماعی و فرهنگی دارند منشأ آثار خیر و بركات در این حوزه باشند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت مأموریت معاونت اجتماعی، خاطرنشان كرد: مأموریت های این معاونت حساس و منوط به تصمیم گیری درست و دقیق در لحظه است.

قدردانی از زحمات شبانه روزی و تحول آفرین " سردار سعید منتظرالمهدی"

وی در ادامه تصریح كرد: شایسته است از زحمات شبانه روزی و تحول آفرین سردار دكتر" منتظرالمهدی" تشكر كنم، ایشان همواره و در هر لحظه پیگیر امور بودند و شاهد بودیم كه با مجموعه های اصحاب رسانه تعامل خوبی داشتند.

فرمانده نیروی انتظامی تاكید كرد: شاهد بودیم كه سردار "منتظرالمهدی" در معاونت اجتماعی با تمام توان زحمت كشیدند به گونه ای كه در خیلی از حوزه های اجتماعی و فرهنگی ارتقاء داشتیم، از زحمات مجدانه ایشان تشكر می كنم و از امروز ایشان بعنوان یك مشاور كارآمد و خوب در حوزه رسانه و عملیات روانی همراه ما خواهند بود.

سردار"هابیل درویشی"؛ مدیر عامل بنیاد تعاون ناجا شد

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با معرفی سردار "هابیل درویشی" بعنوان مدیر عامل بنیاد تعاون ناجا، عنوان كرد: ایشان در مدت كوتاهی كه در معاونت مهندسی ناجا بودند انصافا منشأ آثار خیر و اقدامات مطلوبی بودند و ان شاءالله در مسئولیت جدید هم شاهد اقدامات مثمرثمری از جانب ایشان باشیم.

معرفی سردار "ایرج كاكاوند" بعنوان فرمانده یگان حفاظت از شخصیت های ناجا

وی در ادامه سردار"ایرج كاكاوند" را بعنوان فرمانده یگان حفاظت از شخصیت ها و دژبان ناجا معرفی و عنوان كرد: ایشان هم فردی دلسوز، پیگیر و متعهد هستند و امید است شاهد تحول در این حوزه هم باشیم.

قدردانی از زحمات " پرویز آهی" توسط فرمانده ناجا

فرمانده نیروی انتظامی در بخش پایانی سخنان خود با قدرشناسی از زحمات سردار "پرویز آهی"؛ فرمانده سابق یگان حفاظت از شخصیت های ناجا، بیان كرد: سردار "آهی" مدیری منضبط، با تحصیلات عالی، حائز ایده های مطلوب هستند كه هم اكنون بعنوان معاون هماهنگ كننده در دانشگاه علوم انتظامی امین مشغول خدمت می باشند، لازم می دانم از زحمات ایشان در حوزه حفاظت از شخصیت ها و دژبانی تشكر كنم.

سردار اشتری افزود: خوشبختانه نیروی انتظامی همواره مورد لطف و توجه مقام معظم رهبری بوده است و باید برای كسب رضایت مندی قبل از پیش فرماندهی معظم كل قوا تلاش نماییم.

وی با اشاره به اینكه بنده بعنوان فرمانده ناجا به مدیرانم اعتماد دارم، تاكید كرد: همواره باید از همه ظرفیت ها برای خدمتگزاری بیشتر و بهتر به مردم بهره بگیریم.

گفتنی است، بعد از سخنان فرمانده نیروی انتظامی سردار" نوری نژاد"؛ رئیس بازرسی كل ناجا ضمن تشكر از حسن اعتماد سردار"اشتری" گزارشی از عملكرد خویش در بنیاد تعاون ناجا عرضه كرد.

همچنین سردار "محرم مجرد"؛ رئیس پیشین بازرسی كل ناجا عملكرد این معاونت را در دوره تصدی هشت ساله خود شرح داد.

ارائه گزارشی توسط سردار "هابیل دوریشی " از برنامه های پیش رو برای بنیاد تعاون ناجا بخش دیگری از برنامه های این مراسم تودیع و معارفه بود.

سردار "احمد نوریان " معاون اجتماعی ناجا شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "احمد نوریان" هم با تبریك آغاز دهه كرامت و تشكر از حسن اعتماد فرمانده ناجا، با نزدیك شدن به اوقات شرعی نماز ظهر، تشریح برنامه های پیش رو را به فرصت دیگر موكول كرد.
1397/04/23
00:04:39
5.0 / 5
4893
تگهای خبر: پلیس , خدمات , سازمان , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.