امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
مهر گزارش می دهد؛

افزایش ۲۹ ۵درصدی قیمت مسكن در خرداد، معاملات ۲۱ ۷درصد كاهش پیدا كرد

افزایش ۲۹ ۵درصدی قیمت مسكن در خرداد، معاملات ۲۱ ۷درصد كاهش پیدا كرد هم ماشین: بر مبنای اعلام دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، به رغم كاهش۲۱.۷درصدی معاملات، قیمت مسكن در خرداد۹۷ نسبت به ماه مشابه ۹۶ معادل ۲۹.۵ درصد و نسبت به ماه پیش از آن هم ۷.۷ درصد افزایش پیدا كرد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی آمار تعداد معاملات مسكن در خرداد ماه امسال و میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان چه در سطح مناطق ۲۲ گانه و چه در سطح شهر تهران را اعلام نمود.
بر اساس این گزارش تعداد كل مبایعه نامه های امضا شده در شهر تهران ۱۵ هزار و ۲۰۹ فقره بود كه نسبت به اردیبهشت امسال ۲۱.۷ درصد تعداد معاملات كاهش یافته است.
همچنین میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در تهران ۶ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان بوده است كه نسبت به ماه گذشته (اردیبهشت ۹۷) معادل ۷.۷ درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل (خرداد ۹۶) ۲۹.۵ درصد افزایش را نشان داده است.
بر اساس اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، گران ترین منطقه تهران در خردادماه منطقه یك با میانگین ۱۴ میلیون و ۲۸ هزار تومان و ارزان ترین منطقه تهران هم منطقه ۱۸ با میانگین ۲ میلیون ۸۴۹ هزار تومان تخمین شده است.
همچنین پس از منطقه یك، گرانترین مناطق تهران شامل مناطق سه، دو و شش می گردد كه به ترتیب میانگین قیمت هر مترمربع ۱۱ میلیون و ۶۳۵ هزار تومان، ۱۰ میلیون و ۳۷۹ هزار تومان و ۸ میلیون و ۹۰۳ هزار تومان را داشته اند.
از سویی دیگر بیشترین معاملات همچون ماه های گذشته در منطقه پنج با هزار و ۹۴۷ فقره معامله و بعد از آن منطقه ۴ با هزار و ۲۴۴ فقره و در نهایت منطقه ۲ با هزار و ۱۵۳ فقره معامله تعیین شده است. كم معامله ترین مناطق پایتخت هم در ماه خرداد همانند سه ماه اخیر به منطقه ۱۹ با ۸۸ فقره متعلق می باشد و بعد از آن منطقه ۲۲ با ۱۴۷ و منطقه ۹ با ۱۶۸ فقره معامله قرار دارد.
بیشترین افزایش قیمت در خردادماه امسال نسبت به ماه پیش از آن در منطقه ۱ با یك میلیون و ۱۴۰ هزار تومان تعیین شده و كمترین افزایش قیمت به منطقه ۱۸ با ۱۵۰ هزار تومان متعلق می باشد.


1397/04/04
15:09:57
5.0 / 5
4915
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.