امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵

اخطار شركت های هواپیمایی جهان درباره تبعات تصمیمات ترامپ

اخطار شركت های هواپیمایی جهان درباره تبعات تصمیمات ترامپ هم ماشین: همزمان با افزایش تنش ها در عرصه‌ی تجارت جهانی به دنبال تصمیمات ترامپ در خصوص افزایش تعرفه‌ی واردات كالاها، مدیران شركت های حمل و نقل هوایی بر خسارات وارده به این صنعت و اقتصاد جهان اخطار دادند.به گزارش هم ماشین به نقل از یورو نیوز، با افزایش تنش ها در عرصه‌ی تجارت جهانی به دنبال تصمیمات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا در خصوص افزایش تعرفه‌ی واردات كالاها، مدیران شركت های بین المللی حمل و نقل هوایی بر خسارات وارده به صنعت حمل و نقل هوایی و اقتصاد جهان اخطار دادند.
ایالات متحده آمریكا علاوه بر وضع تعرفه های جدید بر واردات كالاهای چینی، تعرفه‌ی واردات فولاد و آلومینیوم از كشورهای كانادا، مكزیك و اتحادیه اروپا را هم افزایش داده است.
در جریان نشست سالانه‌ی انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) كه روز یكشنبه در سیدنی با حضور ۱۳۰ مدیرعامل و هزار نماینده از خطوط هوایی بین المللی برگزار شد، الكساندر دو ژونیاك مدیرعامل این انجمن تصریح كرد هر تصمیمی كه تجارت، مهاجرت و مسافرت را كم كند، اثر منفی بر درآمدزایی صنعت حمل و نقل هوایی دارد. او اظهار داشت: «هر كاری كه فعالیت های تجاری را كم كند و سبب كاهش شمار مسافران خطوط هوایی شود، خبر بدی برای ماست.»
افزایش تعرفه های واردات فولاد هم بر میزان سرمایه گذاری ها در زیرساخت هایی همچون بنادر، فرودگاه ها و هتل ها تاثیر می گذارد و افزایش تعرفه های ورود آلومینیوم می تواند صنعت ساخت هواپیما را با مخاطراتی روبرو كند؛ باآنكه از نظر مدیران دو شركت بزرگ بوئینگ و ایرباس، اكنون برای ارزیابی میزان این تاثیرات خیلی زود است.
دوگ پاركر، مدیر خطوط هواپیمایی «امریكن ایرلاینز» هم در نشست سیدنی تصریح كرد «هر زمان كه تنش ها در تجارت جهانی و تجارت آزاد افزایش می یابد، نگرانی ما تشدید خواهد شد.»
به گفته مدیران صنعت حمل و نقل هوایی، وضعیت عدم اطمینان در تجارت بین الملل تقاضا برای سفرهای تجاری را كه از مهمترین عوامل سودآوری این صنعت است، می كاهد. در وضعیت نامطمئن كنونی هم فعالان عرصه تجارت بین الملل چاره ای جز انتظار ندارند تا ببینند چه اتفاقی خواهد افتاد و هر تصمیم جدید چه تاثیراتی بر كسب و كارشان خواهد گذاشت.

1397/03/18
14:00:56
5.0 / 5
5694
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.