امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
سرپرست شهرداری تهران در بازدید از منطقه 5 عنوان كرد

رویكرد كلی در ملاقات مردمی حل مشكل است، بررسی مجدد فعالیت دفاتر خدمات الكترونیك

رویكرد كلی در ملاقات مردمی حل مشكل است، بررسی مجدد فعالیت دفاتر خدمات الكترونیك هم ماشین: سرپرست شهرداری تهران بامداد امروز با حضور در شهرداری منطقه 5 ضمن شركت در جلسه ملاقات مردمی با شهروندان، از بخش های مختلف و معاونت های شهرداری این منطقه بازدید نمود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، سمیع الله حسینی مكارم در بخش ابتدایی بازدید خود از شهرداری منطقه پنج در جلسه ملاقات مردمی شهروندان با شهردار منطقه حضور یافت و از نزدیك به بررسی مسایل و مشكلات شهروندان پرداخت.

ساخت و سازهای صورت گرفته در سرای محله، جرایم دیركرد عوارض شهری، صدور پروانه ساختمانی، آراء كمیسیون ماده 100، مصوبات شورای معماری منطقه، پلمب واحد های متخلف و محاسبه عوارض ساخت و ساز همچون پرونده هایی بود كه در جلسه ملاقات مردمی با حضور حسینی مكارم مورد بررسی قرار گرفت. همینطور سرپرست شهرداری تهران ضمن اشاره بر رعایت قانون و تمركز بر مفاد قانونی بر لزوم رسیدگی به مسایل شهروندان تصریح كرد.

وی در بخش دیگری از بازدید خود در طبقات مختلف ساختمان شهرداری منطقه 5 حاضر شد و ضمن بازدید از معاونت ها، ادارات و بخش های مختلف شهرداری منطقه از نزدیك با كارمندان به گفت و گو پرداخت.

سرپرست شهرداری تهران همینطور با حضور در بین ارباب رجوع و در جریان گفت و گوی مستقیم با شهروندان، روند فعالیت بخش های مختلف شهرداری و رضایتمندی شهروندان را ارزیابی كرد.

وی در ادامه با حضور در بازرسی و حراست شهرداری منطقه پنج به بررسی روند كاهش میزان تخلفات، سالم سازی فضای اداری، نحوه ارتباط كاركنان با ارباب رجوع و مكانیزم های اجرایی در راستایی شفافیت و فساد ستیزی پرداخت.
حسینی مكارم در بیان ارزیابی خود از نحوه فعالیت شهرداری منطقه 5 اظهار داشت: در جریان این بازدید رسیدگی به امور مردم خوب بود و مسئولان هم با سعه صدر، به مشكلات مردم توجه می كردند؛ علاوه بر این رویكرد كلی هم رویكرد حل مشكل بود. البته این وظیفه همه ما به حساب می آید كه ارباب رجوع را تكریم كرده و رضایتمندی شهروندان را داشته باشیم.
وی با اشاره به گفت و گوی مستقیم خود با تعداد زیادی از شهروندان در شهرداری منطقه، عنوان كرد: فرایندهای انجام كار خوب است اما باید اصلاحاتی را در مجموعه فعالیت ها، بخصوص در بخش شهرسازی در كل شهرداری انجام دهیم.
مكارم ادامه داد: در گذشته یك برون سپاری در بخش شهرسازی به دفاتر خدمات الكترونیك صورت گرفته و قرار بود كه فرایندهای انجام كار را پیگیری كنند تا در نهایت شهروندان به بخش شهرسازی شهرداری رجوع نكنند، اما متاسفانه كارآمدی مدنظر حاصل نشده است. از این رو طبیعی است كه باید درباره دفاتر خدمات الكترونیك یك بررسی مجدد صورت گیرد.

سرپرست شهرداری تهران خاطرنشان كرد: تصور بوده است كه وقتی این مورد برون سپاری می شود، نیروی انسانی مربوطه هم متعاقب آن باید به دفاتر خدمات الكترونیك بروند اما متاسفانه به علت عدم كارایی قابل انتظار، این اتفاق صورت نگرفته است.

بر اساس گزارش شهرنوشت، وی تصریح كرد: ما دفاتر خدمات الكترونیك متعهدی هم داریم كه نقاط مثبتی هم دارند اما در مجموع به نظر می رسد كار به صورت كامل و احسن در دفاتر خدمات الكترونیك صورت نمی گیرد و بدین سان شهرداری مناطق مكلف هستند تا دوباره مردم را پذیرا باشد. ازاین رو باید یك تجدید نظر و بررسی مجدد درباره فرایندهای انجام كار در بخش شهرسازی صورت گیرد و مهندسی مجددی صورت گیرد تا كار خیلی چابك تر، سبك تر و روان تر دنبال شود و افراد دارای مدارك و مستندات كامل، در گیر و دار مسایل اداری قرار نگیرند.1397/01/27
23:14:49
5.0 / 5
4651
تگهای خبر: خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.