امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳
آخوندی مطرح كرد:

بازآفرینی شهری، مهم ترین دستوركار وزارت راه در سال ۹۷

بازآفرینی شهری، مهم ترین دستوركار وزارت راه در سال ۹۷ هم ماشین: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با عنایت به ورود رئیس جمهور به مبحث بازآفرینی شهری، این مورد همچون فعالیت های اصلی این وزارتخانه امسال است.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در نشست مدیران كل راه و شهرسازی استان ها اظهار داشت: سال ۹۷ از نظر اقتصادی و از جهت بودجه اعتباری عمرانی كشور، شاید سال دشوارتری نسبت به سال ۹۶ باشد. در عین حال اگر بتوانیم در سال جدید به سمت پروژه هایی برویم كه امكان تامین مالی اش از بازارهای بین المللی و بازار داخلی اعم از بخش خصوصی و بازار سرمایه و یا تامین مالی بین المللی باشد، می توان كارهای بزرگی را انجام داد.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: یكی از مباحث و موضوعاتی كه باید تمركز خویش را روی انجام آن قرار دهیم، بحث بازآفرینی شهری است كه رئیس جمهوری شخصا وارد مبحث شد و از همه ما انتظار دارد كه در این حوزه در مبحث بازآفرینی شهری تمركز بیشتری داشته باشیم.
وی ادامه داد: از موضوعات دیگر هم كه در سال جدید روی آن تمركز خواهیم داشت، مباحث و موضوعات مالی و روش تامین مالی و مباحث و موضوعات بانكی و مالی است كه تعقیب می نماییم.
عضو دولت دوازدهم تصریح كرد: تمام تلاش من این است كه در حوزه مسكن و شهرسازی، بازآفرینی شهری محور اصلی فعالیت های ما قرار بگیرد و بتوانیم منابع زمین كه در اختیار ما قرار دارد را پشتوانه بازآفرینی شهری قرار دهیم و این مورد را با جدیت بیشتری دنبال نماییم و این مورد مهمی است كه در سال جدید تعقیب خواهیم كرد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: یكی دیگر از مباحث مورد تمركز ما در سال جدید، مبحث صرفه جویی در مصرف انرژی است. در این راستا ما هر مبحث و طرحی كه به سمت صرفه جویی در مصرف انرژی گرایش چه در حوزه ساخت و ساز و مسكن و چه در حوزه حمل و نقل داشته باشد را دنبال خواهیم كرد.
وی اضافه كرد: در پروژه ها این مورد ـ كاهش مصرف انرژی ـ را تعریف خواهیم كرد. در مورد دستورالعمل های اجرایی آن در ابتدای سال گفت وگو خواهیم كرد. سیاست كلی ما به این سمت گرایش دارد كه این مورد (صرفه جویی در مصرف انرژی) را به جای مشخصی برسانیم.
وزیر راه و شهرسازی همینطور در بیان دیگر اقداماتی كه برای سال ۹۷ وزارت راه و شهرسازی بر روی آنها تمركز خواهد داشت، اظهار داشت: پروژه های مشترك حمل و نقل و مسكن و شهرسازی قاعدتا در سال ۹۷ در اولویت ما قرار دارند كه در كلانشهرها و در حمل و نقل حومه ای، پروژه های مشترك حمل و نقل حومه ای چه به صورت جاده ای و چه به صورت ریلی مبحث اصلی ما در سال جدید خواهد بود.
آخوندی اضافه كرد: آن جاهایی كه راه آهن داریم بحث TOD(حمل و نقل ریل محور) را جدی دنبال خواهیم كرد و بر روی آن تمركز می نماییم تا بحث TOD را به صورت متمركزتری پیگیری نماییم.
عضو دولت دوازدهم در انتها اظهار داشت: در حوزه های تخصصی تر همچون مباحث شهرسازی در حوزه شهرهای جدید و همینطور در چهار مود حمل و نقل صحبت های جزء به جزء فراوانی خواهم داشت كه انجام آن را به روزهای آینده موكول می كنم.

1397/01/16
21:24:09
5.0 / 5
4776
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.