امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵

دستورالعمل آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ابلاغ گردید

دستورالعمل آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ابلاغ گردید هم ماشین: دستورالعمل آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان (تیزهوشان) و نمونه دولتی سال 98-97 توسط مركز سنجش وزارت آموزش وپرورش به استان ها ابلاغ گردید.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، مركز سنجش وزارت آموزش وپرورش دستورالعمل آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان و نمونه دولتی برای پذیرش دانش آموز در سال 98-97 را به استان ها ابلاغ نمود.
بر اساس این دستورالعمل، امسال مانند سال های قبل طراحی سؤالات آزمون در وزارت آموزش وپرورش انجام می گردد و تمامی فرآیندها، اعم از اینترنتی داوطلبان، صدور اقلام پیش از آزمون، چاپ، بسته بندی و ارسال دفترچه های سؤالات بر مبنای حوزه بندی و هم چنین تصحیح پاسخ برگ ها، اعلام نتیجه آزمون و پاسخ گویی به درخواست های تجدیدنظر، منابع انسانی و فناوری اطلاعات، با نظارت و تأیید مركز حراست و مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و دفاتر ذی ربط معاونت آموزش متوسطه صورت می گیرد.
بر این اساس، دانش آموزان مدارس ایرانی خارج از كشور كه متقاضی شركت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی می باشند، می توانند در آزمون جداگانه ای كه دستورالعمل آن متعاقباً توسط مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور اعلام خواهد شد، شركت نمایند.
مسئولیت برگزاری دقیق و مطلوب آزمون در استان، بر مبنای مفاد این دستورالعمل، به عهده مدیركل آموزش وپرورش استان است.

برخی مراحل اجرای این دستورالعمل به شرح ذیل است:

ستاد استانی برگزاری آزمون
در اداره كل آموزش وپرورش هر استان، «ستاد برگزاری آزمون ورودی دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان و نمونه دولتی» تشكیل می گردد.

مهلت ثبت نام، زمان توزیع كارت و تاریخ برگزاری آزمون دفترچه راهنمای ثبت نام و شركت در آزمون ورودی، با استفاده از سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد، مشخصات و ظرفیت پذیرش مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی سراسر كشور، هنگام ثبت نام قابل مشاهده است
ثبت نام داوطلبان: ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی، از روز سه شنبه مورخ 28/1/97 تا روز چهارشنبه مورخ 5/2/97 با استفاده از سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام می گردد.
تمامی مراحل اعم از ثبت نام، دریافت كارت ورود به جلسه، مشاهده نتیجه آزمون، ثبت درخواست تجدیدنظر و دریافت پاسخ آن، به صورت اینترنتی خواهد بود درنتیجه همه مراحل به شیوه غیرحضوری توسط داوطلبان انجام می گردد و مدارس محل تحصیل داوطلبان در این خصوص مسئولیتی ندارند.
كارت ورود به جلسه آزمون(شامل: نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی، عكس داوطلب، مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی انتخاب شده به ترتیب اولویت و نشانی دقیق حوزه امتحانی*، پنج روز پیش از تاریخ برگزاری آزمون، با استفاده از سامانه ثبت نام به نشانیazmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.
آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی، رأس ساعت 9 بامداد روزن جمعه 11/3/97 در سراسر كشور به صورت هم زمان برگزار می گردد.

ضوابط و شرایط ثبت نام داوطلبان مدارس استعدادهای درخشانداشتن حداقل معدل كل سالانه 19 پایه هشتم در خرداد سال تحصیلی 96-95
دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان از شركت در آزمون ورودی معاف هستند، پذیرش نهایی این دسته از دانش آموزان در پایه دهم، منوط به احراز شرایط ادامه تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی 97-96 در مدارس استعدادهای درخشان مطابق تبصره 3 ماده 13 مصوبه جلسه 750 شورای عالی آموزش وپرورش به تاریخ 26/4/86 است.

ضوابط و شرایط ثبت نام داوطلبان مدارس نمونه دولتیبه گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، ملاك ثبت نام دانش آموزان پایه نهم در آزمون ورودی دبیرستان های دوره دوم متوسطه نظری و هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی، كسب حداقل معدل 17 در نوبت اول سال تحصیلی 97-96 می باشد.
در محدوده هایی كه امكان ثبت نام در دو واحد آموزشی (دبیرستان های نمونه دولتی دوره دوم متوسطه) وجود داشته باشد، دانش آموزان می توانند در فرم تقاضانامه ثبت نام، هر یك از دو اولویت (اول و دوم) را انتخاب نمایند.
رقابت علمی برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی در میان دانش آموزان شهر و شهرستان، بدون لحاظ نمودن منطقه یا ناحیه خواهد بود.
دانش آموزان عشایری به علت كوچ رو بودن در هر منطقه ای در سطح استان مجاز به ثبت نام و شركت در آزمون می باشند.1396/12/15
15:06:25
5.0 / 5
5222
تگهای خبر: شركت , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.