امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱

نگرانی های همسایگان ساختمان برق وزارت نیرو به دنبال تخلیه اضطراری خانه هایشان

نگرانی های همسایگان ساختمان برق وزارت نیرو به دنبال تخلیه اضطراری خانه هایشان هم ماشین: ساكنان خیابان ملایی كه به دنبال حریق ساختمان برق وزارت نیرو خانه های خویش را تخلیه كردند، نسبت به وضعیت مبهم اسكان خود و سرنوشت خانه هایشان نگران هستند.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، در پی حریق روز گذشته ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو، ساختمان های اطراف تا شعاع 100 متری، شب گذشته برای احتیاط و امنیت بیشتر از مسئولان آتش نشانی، تخلیه شد؛ هرچند این تخلیه كه به قول اهالی خیابان ملایی به صورت ناگهانی انجام شد خالی از دلخوری نبود. به گونه ای كه دانشجویان خوابگاه پزشكی شهید بهشتی كه دقیقا ساختمان شان روبه روی محل حادثه قرار دارد عصر امروز به محل حادثه برگشتند و از مسئولان امر درخواست داشتند تا حداقل اجازه دهند كه وسایل شخصی شان را بردارند.

یكی از دانشجویان كه ترم آخر رشته پزشكی بود، اظهار داشت: روز گذشته پیش از اینكه به دانشگاه بروم حریق ساختمان وزارت نیرو شروع شد و این حریق تا ساعت ها ادامه داشت و ساعت 23 شب گذشته بود كه به ارشدهای خوابگاه گفتیم با عنایت به اینكه حریق ساعت هاست كه خاموش نشده شاید لازم به تخلیه اضطراری باشد اما مسئولان آن زمان عنوان كردند كه نیازی به تخلیه نیست تا اینكه در ساعت 3 صبح به ناگهان صدای آژیر ساختمان بلند شد و صداهای مبهم «سریعا تخلیه كنید» به گوش می رسید و آنقدر وحشت كرده بودیم كه حتی نتوانستیم لباس مناسبی بپوشیم.
حدود یك ربعی در لابی خوابگاه معطل ماندیم و پس از آن به ما گفتند كه دو دقیقه فرصت دارید كه لباس مناسبی بپوشید و به ما گفتند كه تنها چند ساعت بیرون از خوابگاه می مانید.
وی با اشاره به اینكه به ما نگفته بودند كه ممكن است چند روز خارج از خوابگاه باشیم تا حداقل وسایل شخص مان را برداریم، اظهار داشت: من عینك طبی ام را به همراه نیاوردم و حتی كیف پولم در خوابگاه است و می بینید كه ما حتی جزئی ترین وسایل شخصی مان را هم به همراه نیاوردیم.
این دانشجو اضافه كرد به ما گفتند كه بروید در كوی امام علی مستقر شوید، اما ما چطور بدون وسایل شخصی مان چند روزی كه زمان آن هم مشخص نمی باشد، میهمان كوی امام علی (ع) شویم.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، یكی از ساكنین كوچه ملایی هم با اشاره به اینكه شب گذشته به شدت در خانه هایمان را زدند و با نشان دادن حكم به ما گفتند كه سریعا خانه هایتان را تخلیه كنید، اظهار داشت: نصف شب نمی دانستیم چه كار نماییم و فقط توانستیم لباس مناسب بپوشیم و به بیرون بیاییم اما نمی دانیم چه سرنوشتی در انتظار خودمان و خانه هایمان است.
عملیات اطفای حریق ساختمان برق وزارت نیرو در حالی ادامه دارد كه ساختمان های اطراف برای احتیاط و تامین امنیت بیشتر تا شعاع 100 متری از جانب آتش نشانی شهرداری منطقه تخلیه شده است. از جانب دیگر رییس پلیس پایتخت به ساكنان این منطقه اطمینان خاطر داد كه تمام این منطقه و كوچه های اطراف تا شعاع مناسب از نظر امنیتی و كنترل و حضور پلیس صد در صد تحت پوشش است و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و مردم كاملا راحت باشند و نگران هم نباشند.1396/11/17
19:39:37
5.0 / 5
4628
تگهای خبر: پلیس , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.