امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
رئیس كمیسیون كشاورزی مجلس:

200 حکم از قانون هوای پاک اجرا نشد

200 حکم از قانون هوای پاک اجرا نشد هم ماشین: به گزارش هم ماشین، رییس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به عدم اجرای 200 حکم از قانون هوای پاک، اظهار داشت: عدم اجرای احکام مصداق ترک فعل است بدین سبب ذی نفعان را به دستگاه قضایی معرفی کردیم.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمدجواد عسکری در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: در بحث قانون هوای پاک، برخی از دستگاهها همچون وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نفت، وزارت صمت و سازمان محیط زیست مکلف بودند احکامی را اجرائی کنند،
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اضافه کرد: همه دستگاه هایی که در رابطه با این مساله بودند طبق قانون هوای پاک باید ۲۲۰ احکام را اجرائی و عملیاتی می کردند با اینحال برمبنای بررسی هایی که داشتیم، مشخص شد حدودا ۲۰ قانون اجرائی شده و حدود ۱۴۰ قانون، ناقص اجرا شده، یعنی کامل اجرا نشده و ۶۰ حکم هم اجرا نشده است؛ یعنی حدودا نزدیک به ۲۰۰ حکم یا اجرا نشده یا ناقص اجرا شده است.
وی افزود: ما در امتداد وظیفه نظارتی خودمان در وزارت کشور با حضور دستگاه های متولی جلسه گذاشتیم و به تک تک دستگاهها تذکر دادیم. ضمن این که کمیته محیط زیست مجلس هم با جدیت موضوع را پیگیری می کند.
عسکری اظهار داشت: باتوجه به عدم اجرای این احکام در قالب قانون، این اقدام را مصداق ترک فعل دانستیم و دستگاهها را به دستگاه های نظارتی معرفی کردیم.
وی اضافه کرد: برخی از دستگاهها اذعان کردند یکی از دلیلهای عدم اجرای احکام، مشکلات مالی و کهنه بودن فضای تولیدی بوده است و بعضاً هم اشاراتی داشتند به این که از نظر ظرفیتی و قابلیتی نتوانستند فضا را دنبال کنند و همین طور به تحریم هم اشاره کردند.


منبع:

1401/10/16
13:42:03
5.0 / 5
246
تگهای خبر: آب , تولید , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.