امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری خبر داد؛

بازگشت محدودیت های کرونایی در پروازهای ورودی

بازگشت محدودیت های کرونایی در پروازهای ورودی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، از بازگشت محدودیت های کرونایی برای سفر به ایران و اجبار عرضه تست منفی PCR یا تزریق ۲ دوز واکسن کرونا در پروازهای خارجی اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، سخنگوی این سازمان از بازگشت محدودیت های کرونایی برای سفر به ایران اطلاع داد و اظهار داشت: به توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا در کشور مسافران برای ورود به ایران ملزم به عرضه تست منفی PCR یا عرضه گواهی سلامت الکترونیکی در خصوص تزریق دو دوز واکسن کرونا هستند.
میر اکبر رضوی عنوان کرد: به توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا، اطلاعیه هوانوردی در پروازهای خارجی بر روی سایت سازمان هواپیمایی کشوری دارای اعتبار است و دستورالعمل ها و پروتکلهای ابلاغی ستاد ملی کرونا در خصوص عرضه دو دوز واکسن کرونا یا عرضه تست منفی PCR برای مسافران مورد توجه خواهد بود.
وی اضافه کرد: بنا بر مقررات وزارت بهداشت در صورت نیاز غربالگری هنگام ورود انجام و نسبت به مسافران مشکوک اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: در پروازهای داخلی هم با عنایت به شیوع مجدد کرونا شرکتهای هواپیمایی موظفند از تاریخ ۲۹ تیرماه در بدو ورود مسافران به هواپیما نسبت به عرضه پک بهداشتی شامل ماسک و پَد الکلی در پروازها اقدام نمایند.
رضوی بر رعایت فاصله اجتماعی در فرودگاه هنگام گرفتن کارت پرواز و استفاده از ماسک در محیط فرودگاهی تصریح کرد و اضافه کرد: ازاین رو شرکتهای هواپیمایی موظفند کما فی السابق نسبت به لزوم استفاده از ماسک در طول پرواز و نظارت بر رعایت آن توسط مسافران اقدام نمایند.


منبع:

1401/04/28
19:54:33
5.0 / 5
32
تگهای خبر: سازمان , سایت , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.