امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۶

آخرین اطلاعات از کنکور سراسری و کارشناسی ارشد

آخرین اطلاعات از کنکور سراسری و کارشناسی ارشد به گزارش هم ماشین بوشهر معاون آموزشی و نماینده تام الاختیار سازمان سنجش کشور در دانشگاه خلیج فارس اظهار داشت: کنکور کارشناسی ارشد سال جاری با رقابت بیشتر از ۶۴۷ هزار داوطلب از ساعت هشت بامداد چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت شروع می شود و تا روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ادامه دارد.


محمود افشاری ظهر روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ در ایام ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت (چهارشنبه تا جمعه آینده) برگزار و کارت ورود به جلسه این آزمون از روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت توزیع می شود.
وی افزود: تدابیر لازم برای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی در ۱۸۶ شهرستان، ۳۸۶ حوزه اصلی اندیشیده شده است و در استان بوشهر هم کنکور کارشناسی ارشد همزمان با سراسر کشور در سه شهرستان بوشهر با ۵۳۱۹ شرکت کننده و شهرستان های دشتستان و جم با ۲۶۲۱ برگزار می گردد.
معاون آموزشی و نماینده تام الاختیار سازمان سنجش کشور در دانشگاه خلیج فارس بیان نمود: باجه رفع نقصها از روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت از ساعت ۸ تا ۱۲: ۳۰ و ۱۴ تا ۱۸ در محل معاونت آموزش دانشگاه خلیج فارس فعال خواهد شد.
افشاری تصریح کرد: آزمون راس ساعت ۸: ۳۰ برگزار می گردد و داوطبان باید ۷: ۳۰ در محل آزمون حضور داشته باشند چون که درب همه مراکز آزمون ساعت ۷: ۴۵ بسته خواهد شد.
وی اظهار داشت: در مجموع ۶۴۷ هزار و ۲۰۹ داوطلب (با احتساب علاقه مندی به شرکت در مجموعه امتحانی دوم) در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال جاری شرکت می کنند که از این تعداد، ۳۳۹ هزار و ۹۰۶ نفر داوطلب زن و ۳۰۷ هزار و ۳۰۳ داوطلب مرد هستند.

برای هر دفترچه، پاسخنامه جداگانه وجود دارد
انوشیروان علاء، سرپرست اداره کل چاپ و انتشارات سازمان سنجش هم در این جلسه اظهار نمود: فرایند توزیع کارت ورود به جلسه این آزمون از دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود؛ متقاضیان لازم است از روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت تا روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش رجوع و نسبت به چاپ کارت ورود به جلسه آزمون همینطور ویرایش اطلاعات ثبت نامی (در صورت لزوم) اقدام نمایند.
وی بابیان این که کنکور سراسری هم در ۱۱ شهر استان بوشهر از ۸ تا ۱۱ تیر برگزار می شود، تصریح کرد: تفاوت کنکور سال جاری با سنوات گذشته در این است که سال جاری برای هر دفترچه پاسخنامه جداگانه وجود دارد، به این مفهوم که آزمون سالجاری با یک دفترچه و پاسخنامه برای دروس عمومی و دو دفترچه و پاسخنامه تخصصی در گروههای علوم انسانی و ریاضی برگزار می شود. همینطور رشته تجربی علاوه بر دو دفترچه دروس تخصصی یک دفترچه آزمون بهیاری را هم به صورت جداگانه خواهد داشت.
سرپرست اداره کل چاپ و انتشارات سازمان سنجش درباره دفترچه کنکور ریاضی خاطرنشان کرد: در بخش نخست کنکور، دفترچه سوالات اختصاصی شماره یک شامل ۲ پاسخنامه و سوالات در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و پاسخنامه ها هوشمند طراحی شده است. برای پاسخنامه ها چهار ستون قرار دادیم که مشخصه درس مورد نظر است و اشتباهات داوطلب را کم می کند.
علاء اضافه کرد: عکس داوطلب و مشخصات او روی هر ۲ پاسخنامه در پوشش پلاستیکی قرار می گیرد.
به گفته وی دفترچه شماره ۲ شامل دروس اختصاصی و برای درس ریاضیات است که از یک دفترچه با هشت ردیف تشکیل می شود. یک پاسخنامه مختص این درس به داوطلبان داده می شود. روی دفترچه تعداد سوالات قید می شود.
سرپرست اداره کل چاپ و انتشارات سازمان سنجش درباره دفترچه شماره سه اظهار داشت: دفترچه شماره سه به همراه پاسخنامه شامل درس های فیزیک و شیمی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.
وی درباره آزمون علوم انسانی تصریح کرد: همزمان با آزمون علوم ریاضی و فنی، کنکور علوم انسانی برگزار می گردد. همینطور آزمون علوم تجربی شامل یک دفترچه و یک پاسخنامه اضافه با احتساب درس بهیاری می شود.
این مقام مسئول اضافه کرد: در کنکورهای هنر و زبان های خارجی هم ۲ دفترچه و ۲ پاسخنامه عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده است.
سرپرست اداره کل چاپ و انتشارات سازمان سنجش اظهار داشت: ضریب تأثیر معدل و دروس آزمون کنکور نسیت به سالهای گذشته تغییری نداشته است.

کنکور در تاریخ مقرر و بدون تعویق برگزار می شود
رئیس مرکز تحقیقات سازمان سنجش کشور هم در این جلسه بیان نمود: کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ بر مبنای برنامه ریزی های از پیش اعلام شده در تاریخ مقرر و بدون تعویق برگزار می گردد.
عبدالکریم شادمهر تاکید کرد: در ۲ سال گذشته، زمان بندی کنکور کارشناسی ارشد به علت شیوع کرونا تغییر نمود که مشکلات زیادی برای دانشگاه ها به دنبال داشت.
وی اظهار داشت: با عنایت به این که ۲۰ درصد معدل مقطع کارشناسی به صورت تراز در نمره کل داوطلب اعمال می شود و میانگین معدل مقطع کارشناسی ناپیوسته و معدل مقطع کاردانی به صورت تراز شده اعمال خواهد شد، داوطلبان دقت کنند در صورتیکه مغایرتی در معدل درج شده روی کارت ورود به جلسه مشاهده نمودند، بلافاصله در سایت سازمان سنجش آموزش کشور مبادرت به ویرایش معدل کنند.
رئیس مرکز تحقیقات سازمان سنجش کشور مغایرت معدل اظهار شده از جانب داوطلب با معدل مندرج در مدرک کارشناسی، باعث لغو قبولی در کد رشته قبولی داوطلب در مقطع کارشناسی ارشد می شود، ازاین رو داوطلبان باید در این مورد دقت کامل داشته باشند.
منبع:

1401/02/24
22:23:44
5.0 / 5
204
تگهای خبر: تخصص , سازمان , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.