امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۷

بسیجیان همراهان همیشگی معلمان هستند

بسیجیان همراهان همیشگی معلمان هستند به گزارش هم ماشین سرپرست وزارت آموزش و پرورش با صدور پیامی، ضمن «گرامیداشت هفته بسیج»، بر نکوداشت یاد و خاطره بسیجیان شهید، تاکید کرد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، علیرضا کاظمی به مناسبت «گرامیداشت هفته بسیج»، پیامی را صادر کرد که متن پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش، آمده است: آموزش و آموختن همان شغل شریفی است که معلمان را در غایت اشتیاق، راهی مسیر اندیشه و اندیشیدن می کند.
هرچند آغاز این مسیر سبز و خلق بالندگی، به قدم علم آفرین معلّم بستگی دارد، بدون شک آخر این راه رستگاری و ایجاد پاکی و پایداری در آن، به قدم امیدآفرین و انگیزه بخش افراد مؤمن و امینی بستگی دارد که «بسیجی» نام دارند.
«بسیجیان» آن خادمان بی قیل و قال و ساعی و صبوری هستند که به یقین استقرار و استمرار امید و انگیزه در جامعه، حاصل تلاش صادق و صبر صالح آنان است.
«بسیج» و «بسیجیان» همدلان و همراهان همیشگی معلمان هستند و امر خطیر تعلیم و تربیت و هم ایران و ایرانی به وجود گرامی آنها محتاج مشتاقند.
جستاری مجمل اما مجدّ بر فلسفه وجودی بسیج، مؤیّد این نکته حیاتی می باشد که رسالت سترگ نهاد بسیج، بخصوص بسیج فرهنگیان، درک دقیق زمانه و اقتضائات آن، توجه مدقّقانه به منویات مقام معظّم رهبری، تجلّی یافته در بیانیه گام دوم انقلاب، ارتقای دانش و اعتلای بینش، تجهیز خود به دانایی و توانایی روز، بهره جستن بهنگام و متبحرانه از بسترهای نوین علمی، فرهنگی، هنری و رسانه ای، با هدف متعالی حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و محافظت از دستاوردها و اثرات و ثمرات برازنده آن است.
بعنوان خادم کوچک ملّت بزرگ ایران در دستگاه عظیم تعلیم و تربیت ضمن گرامیداشت هفته بسیج و نکوداشت یاد و خاطره بسیجیان شهید و پاسداشت مجاهدتهای جانبازان و آزادگان بسیجی و تکریم خانواده های معظّم آنان، از همه کسانی که دل در گرو آزادی و آبادی ایران اسلامی دارند، بخصوص جامعه فهیم فرهنگیان، دانشگاهیان، حوزویان، فرهیختگان، هنرمندان و سایر صاحبان اندیشه، مجدانه می خواهم در غایت دقت و ظرافت و با استفاده جامع و جاذب از ظرف و ظرفیت فرهنگ، هنر و رسانه، از بسیج، نه بعنوان یک رویکرد صرفا نظامی، که آغاز و پایانی دارد، که به مثابه یک فرهنگ که در جاری زمان، جان هارا می آموزاند، بهره ها ببرند تا از این طریق بتوان آموزه های زنده و ارزشمند فرهنگ جهد و جهاد را بیشتر از پیش به نسل نوخاسته انقلاب منتقل کرد.
منبع:

1400/09/01
16:07:59
5.0 / 5
296
تگهای خبر: آب , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.