امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۴
گزارش هم ماشین؛

بخشنامه ریلی جدید وزیر راه

بخشنامه ریلی جدید وزیر راه به گزارش هم ماشین در حالیکه وزیر راه و شهرسازی دستور به انتقال پروژه های عمرانی ریلی از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور داده است، معاون وزیر از مخالفتش با این رویه اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در دستوری خطاب به سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران دستور داده تا طراحی و اجرای کلیه پروژه های زیرساختی ریلی از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به شرکت راه آهن منتقل شود.


مشاور وزیر راه: این تصمیم اشتباه یک مرتبه هم زمان آخوندی اتخاذ شد که صدمات جبران ناپذیری وارد کرد
پس از این تصمیم وزیر راه و شهرسازی، سید حسین میرشفیع مشاور وزیر راه و شهرسازی در پروژه های عمرانی با ارسال نامه ای خطاب به قاسمی وزیر راه با اشتباه خواندن این تصمیم جدید وزیر راه، اعلام نمود: یک مرتبه هم در زمان وزارت عباس آخوندی این اتفاق رخ داد که سبب وارد شدن صدمات غیرقابل جبرانی به صنعت ریلی شد.
میرشفیع عدم اجرای پروژه های مهم زیرساختی ریلی همچون برقی کردن راه آهن تهران-مشهد را که به شرکت راه آهن واگذار شده بودند را به عنوان شاهدمثال هایی برای عدم توفیق راه آهن در اجرای پروژه های زیرساختی ریلی در این نامه به رستم قاسمی یادآور شده است.
به گفته مشاور وزیر راه، بهتر است شرکت راه آهن به اجرای برنامه های نرم افزاری حمل و نقل ریلی خصوصاً حمل و نقل حومه ای بپردازد.خطایی که یک مرتبه آخوندی آزمود ولی اسلامی آنرا ملغی کرد
گفتنی است در زمان وزارت عباس آخوندی در راه و شهرسازی، برخی پروژه های زیرساختی ریلی از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل به شرکت راه آهن بازگشت که با آغاز وزارت محمد اسلامی در راه و شهرسازی، وی دستور داد کلیه پروژه ها مجدداً به شرکت ساخت عودت داده شود.
اسلامی در ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ اظهار داشته بود: تمامی پروژه هایی که از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل به شرکت راه آهن واگذار شده بود ۱۵ روز قبل در جلسه هیأت دولت عنوان شد تا مجدد به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل باز گردد، چونکه معتقدیم شرکت راه آهن بعنوان بهره بردار مطرح است و اساس تأسیس شرکت ساخت و توسعه هم برای ساخت و تکمیل پروژه های زیربنایی حمل و نقل بوده است.
همچنین مازیار یزدانی معاون سابق فنی و زیربنایی شرکت راه آهن در ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ در گفتگو با خبرنگار مهر، این دستورالعمل اسلامی را تأیید کرده بود.
معاون وزیر راه: با انتقال پروژه های ریلی به راه آهن مخالفم!
دستور تازه رستم قاسمی برای انتقال پروژه های زیرساختی ریلی از شرکت ساخت و توسعه به شرکت راه آهن نه تنها با نظر مخالف مشاور وزیر روبرو شده بلکه معاون وزیر هم با این انتقال مخالف است.
خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره این دستور تازه وزیر راه، از مخالفت خود با این بخشنامه اطلاع داد.
با این توصیف باید منتظر ماند و دید که آیا وزیر راه و شهرسازی بخشنامه مذکور را ملغی خواهد نمود یا نه.


منبع:

1400/08/22
22:21:10
5.0 / 5
338
تگهای خبر: حمل و نقل , راه آهن , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.