امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۱۳

عرضه قیر در بورس به افزایش چشم گیر قیمت دامن زد

عرضه قیر در بورس به افزایش چشم گیر قیمت دامن زد به گزارش هم ماشین رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اظهار داشت: عرضه قیر در بورس سبب شد تا قیمت قیر در هر تن به ۱۰ تا ۱۱ میلیون تن برسد.


به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد شکرچی زاده در سیزدهمین همایش قیر و آسفالت که بامداد امروز سه شنبه ۱۸ آبان ماه در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: راه یکی از مهم ترین سرمایه های کشور است که به صورت مستقیم در رفاه و زندگی مردم تاثیر گذار است. بیشتر از صد هزار کیلومتر راه شهری و ۳۵ هزار کیلومتر راه روستایی داریم که ارزش آنها تا چند صد هزار میلیارد تومان می رسد که از این سرمایه گذاری باید نگهداری شود.
وی اضافه کرد: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بخش قیر و آسفالت راه اندازی کرده که اقدامات زیادی در حوزه قیر و آسفالت انجام داده است. این بخش اجزای موثر در حوزه روسازی راه را مورد توجه قرار داده است.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اظهار داشت: کارخانه های قیر و آسفالت تحت کنترل این مرکز بوده که برپایه آمار موجود ۱۸۱ واحد تولید قیر داریم که ۴۲ واحد تولیدی گواهی کیفیت از مرکز تحقیقات دارند. همینطور هزار و ۱۳۵ کارخانه آسفالت داریم که ۵۰۹ واحد تولید آسفالت از مرکز تحقیقات، گواهی دریافت نمودند.
شکرچی زاده ضمن اشاره به این که در دهه های ۵۰ و ۶۰ کارخانه های قیر به علت پائین بودن قیمت آماده تعطیل شدن بودند، اظهار داشت: در دهه ۸۰ قیر وارد بورس شد که ناگهان به ۸۰۰ هزار تومان در هر تن، افزایش قیمت داشت.
وی افزود: هم اکنون قیر در هر تن به ۱۰ تا ۱۱ میلیون تن رسیده است. هیچ کالایی به اندازه قیر افزایش قیمت نداشته است. آیا منابع مالی نگهداری راه ها به این اندازه افزایش پیدا کرده است؟ آیا سازمان راهداری بودجه نگهداری حدود ۲۰۰ هزار کیلومتر راه کشور را دارد؟ عدم نگهداری راه ها به علت افزایش قیر است. شکرچی زاده خاطرنشان کرد: مسئولیت ما در مقابل شهروندان نگهداری کیفیت راه هاست. اگر این کیفیت نزول پیدا کند، سهم راه ها از تصادفات جاده ای افزایش می یابد.


منبع:

1400/08/18
11:11:40
5.0 / 5
464
تگهای خبر: آب , تصادف , تولید , جاده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.