امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۹
بررسی های میدانی مهر نشان داد؛

اختتام تجمع زوار و شب خوابی در فرودگاه امام

اختتام تجمع زوار و شب خوابی در فرودگاه امام هم ماشین: بررسی های میدانی نشان میدهد با تمهیدات اندیشیده شده در فرودگاه امام خمینی (ره)، شب خوابی زوار و تجمع در ترمینال مسافری فرودگاه امام خمینی (ره) به اختتام رسیده است.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، در صورتیکه در ایام اخیر شاهد تجمع تعداد زیادی از زوار اربعین در فرودگاه امام خمینی (ره) بودیم تا بتوانند وارد هواپیما برای اعزام به فرودگاه نجف شوند، که بخش زیادی از آنها زواری بودند که بدون بلیت، ویزا یا پاسپورت در فرودگاه امام منتظر بودند تا بتوانند سوار هواپیما شوند.
بررسی های میدانی خبرنگار مهر حاکیست قسمتی از تجمعات زوار به سبب تأخیرات پروازی و نارضایتی مسافران از برخی ایرلاین ها به سبب تأخیر در انجام پروازهای سیستمی و فوق العاده بوده است که بعضاً تا ۶ ساعت به معطلی مسافران منجر شده بود.
با این حال امروز تا حدود زیادی از این تجمعات به سبب برگزاری پروازهای فوق العاده در فرودگاه امام خمینی (ره) کاسته شده است.
یکی دیگر از دلیلهای ناهماهنگی های به وجود آمده در اعزام زوار اربعین به سبب ضعف مدیریت پروازهای اربعین از طرف سازمان هواپیمایی عراق است؛ این کشور از هفته قبل اعلام نمود ویزاهایی که با عنوان «توافقنامه» صادر می شود را فاقد ارزش اعلام نمود که سبب شد تا زائرانی که توافقنامه داشتند، نتوانند به زیارت عتبات عالیات بروند. «توافقنامه» ها برگه هایی بودند که در آنها اسم زوار درج شده و بعد از ورود به فرودگاه نجف، برای آنها ویزای فرودگاهی صادر می شد.
به گفته مقامات ارشد فرودگاه امام خمینی (ره) هنوز هم زائرانی که توافقنامه در دست دارند، وارد این فرودگاه می شوند؛ با آنکه در ایام اخیر آن دسته از زائرانی که توافقنامه داشتند، با یک پرواز بوئینگ ۷۴۷ به نجف اعزام شده اند. این در حالیست که از لحاظ قانونی این برگه ها هیچ حقی برای آنها ایجاد نمی نماید.
یکی دیگر از دلیلهای تجمع زوار در فرودگاه امام خمینی (ره) واسطه هایی هستند که پرواز العراقیه را به فروش می رسانند و به زوار برگه اکسل می دهند که با آن در عراق ویزا بگیرند؛ اما فرودگاه نجف این اکسل ها را به رسمیت نمی شناسد و با توجه به این که امکان پرواز با اکسل ها را ندارند، در فرودگاه تجمع می کنند؛ این در حالیست که نه هواپیمایی العراقیه آنها را می شناسد و نه پولی دریافت کرده اند؛ اما این مسافران از فرودگاه خارج نمی شوند.
با این حال برخی ایرلاین های داخلی هم در ایام اخیر تأخیرهایی داشته اند که سبب شده تا تعدادی از مسافران در فرودگاه تجمع کنند هر چند که تعداد آنها تا ۵ درصد افرادی است که در ترمینال مسافری فرودگاه امام خمینی (ره) شب خواب شده اند.
گفتنی است که برمبنای توافق مدیران فرودگاه امام خمینی (ره) و پلیس فرودگاه، افرادی که ویزا ندارند، اجازه ورود به داخل ترمینال مسافری این فرودگاه را نیابند.
آخرین آمار مسافران ورودی و خروجی پروازهای اربعین از فرودگاه امام
جواد صالحی آرتیمانی مدیرکل امور بین الملل فرودگاه امام خمینی (ره) در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: تا ساعت ۲۴: ۰۰ جمعه ۲ مهر ماه همه مسافران جامانده اعزام شده اند.
وی اضافه کرد: از ۲۸ شهریور تا بامدادان امروز ۳۰۵ سورتی پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقاصد نجف و بغداد انجام شده است.
این مقام مسئول افزود: ۱۵۷ پرواز خروجی و ۱۴۸ پرواز ورودی انجام شده که ۳۲ هزار و ۵۲۹ نفر طی این پروازها جابه جا شده اند؛ ۲۷ هزار و ۵۳۲ نفر مسافر خروجی و ۴ هزار و ۹۲۷ نفر پرواز ورودی بوده اند.


منبع:

1400/07/03
18:02:04
5.0 / 5
472
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.